Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kicek    13

Witam,

Mam kilka pytań, mam nadzieje ze pomożecie :)

Mam cos okolo 3ha pola. Chcialbym w tym roku zebrać słome i sprzedac. Chcialem sie dowiedziec czy sa jakies firmy, punkty skupu slomy?

Jesli tak, jaka cena? W gre wchodza jedynie male kostki. Może ktoś z was kupi chetnie? Jesli byloby takie rozwiazanie to mysle ze uzbieram slomy z 10ha. Możliwość transportu :)

 

 

Znajdzie sie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

Jest wiele firm skupujących słomę ,a w czasie żniw w gazetach się roi od ogłoszeń o skupie słomy.

 

A często nawet sami sobie prasują i zbierają;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin309    7

zobacz może w Twojej okolicy sa jakies pensjonaty dla koni im zawsze barkuje słomy i siana.. moze beda chętni na stała współpracę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Przy takim małym areale to się raczej słabo opłaca, szczególnie w małą kostkę. W moim rejonie firma produkująca podkłady pod pieczarki za 1 tonę okrągłych bali płaciła 130zł. Ty prasujesz a oni to tylko odbierają z pola. Jeśli miałbyś te 50ha i dużo słomy to wtedy jakaś opłacalność jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

130 to bardzo tanio, u nas też robią podkłady pod pieczarki w w tamtym roku dawali po 130, a w tym 220 za tonę. Tylko tyle ze trzeba zawieść ale to nawet, przy większych areałach odbierają sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicek    13

@ Deutz610

 

Dokładnie, to sa moje strony. A ty sprzedajesz slome?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falconeyes    11

120 to niska cena, na podlasiu słoma jest sprzedana jeszcze przed koszeniem zbóż, w okolicach Zambrowa w ostatnie żniwa balot chodził po 65-70 zł

duzo jej idzie do obór na głębokiej ściółce.


„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicek    13

Czyli jednak jest opłacalny interes? co prawda moge prasowac w baloty, ale chodzilo mi o to ze nie mam zabardzo gdzie pozniej ich przechowac, ale skoro sloma sprzedana jeszcze przed koszeniem. To by nie bylo zle rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

panowie widzę że spore rozbieżności są w cenie słomy.

130 za tonę sprasowanej i 60 za balota (300kg chociaż waży?) to naprawdę spore różnice.

 

Rozumiem że mówicie o słomie suchutkiej, sprasowanej max w kilka dni po kombajnie a nie takiej siwej co jeszcze leżała z miesiąc na polu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Czy opłacalny interes to poszukać w necie ile składników zawiera tona słomy i policzyć na podstawie cen nawozów czy tak fajnie sprzedać słomę B) A małe kostki to chyba tylko kurniku mogą wziąć bo jeśli jest jaks duża firma produkujaca np. brykiet to wątpię żeby im się chciało bawić w małe kostki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falconeyes    11

Czyli jednak jest opłacalny interes? co prawda moge prasowac w baloty, ale chodzilo mi o to ze nie mam zabardzo gdzie pozniej ich przechowac, ale skoro sloma sprzedana jeszcze przed koszeniem. To by nie bylo zle rozwiazanie.

 

 

kolego, to zależy od zbytu w twoich okolicach, bo nawet jak ktoś przyjedzie do Ciebie po słomę to i tak zapłąci Ci najwyżej tamtejszą cene rynkową...


„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Czy opłacalny interes to poszukać w necie ile składników zawiera tona słomy i policzyć na podstawie cen nawozów czy tak fajnie sprzedać słomę...

Mój najczęstszy płodozmian idzie tak: rzepak ozimy, pszenica ozima, zboże jare i znowu rzepak ozimy.

O ile rzepaczankę zależy mi przyorać i po jarych zbożach idzie orka i siew rzepaku ozimego (nie ma czasu na zbiór więc szarpacz zapinamy) to słomę po pszenicy ozimej chciałbym zebrać aby w glebie było jej mało przed następującą po niej kolejną rośliną zbożową (może zmniejszy się zagrożenie grzybowymi). To po pierwsze.

Po drugie czy na dzierżawie na gębę lub takiej której wiesz że nie kupisz obchodzi Ciebie ile jest materii organicznej?

Czasami użytkuje się grunt jako TUZ na g.ornym i co jakiś czas zmienia się pole na którym on jest. Wtedy też nie widzę aż takiej potrzeby pilnowania materii organicznej. 3-4 latka i znowu wróci TUZ więc IMHO spokojnie można słomę zebrać i sprzedać. To po trzecie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja sprzedawałem do Jabłonia i do Brzozowego Kątu. W tym roku będę sprzedawał dla gościa który trzyma krowy. To wszystko w Lubelskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Masz jakieś namiary na te firmy?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ktoś w żniwa mówił że ten co robi brykiet w zdziłowicach kupował po 120zł za tone ale nie wiem czy to prawda B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

u nas gość zbierał sam, zwoził sam i płacił 150za każdy ha słomy po zbożach, jedyny problem że prasował jak miał czas i czasem 2 tygodnie czekali ludzie aby sprasował i następne 2 tygodnie aby to zabrał z pola więc traciło się miesiąć na uprawki, siew rzepaku ozimego.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy plonie 5 ton pszenicy macie odpowiednio w słomie 40kg N, 3kg P, 60kg K, także policzcie ile kosztuje słoma z hektara. smile.gif 60zł N, 15zł P, 200zł K, nie wliczając mikro i substancji organicznej. Warto za tyle jeździć potem rozsiewaczem i uzupełniać glebę w składniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicek    13

Własnie ja wyczytalem w starej książce rolniczej, ze raz na 3-4 lata wrecz trzeba zebrac słome. Wiadomo wiadomo, azotu nie ma tyle, ale ponoc to pomaga. Raz kiedys mozna;p u mnie słoma nie byla zbierana 7 lat, to chyba starczy jej lezenia. Teraz mam zyto i troche tej slomy powstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

To masz takie już 7 letnie monoklatury?? Zamiast myśleć o zbieraniu słomy pomyśl o solidnym płodozmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj