FanUrsusa

Trawa w zimie? Dla kur

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FanUrsusa    0

No to nie wiem jak wy ale ja mam kury i widzę że brakuje im traw do jedzenia bo mają granulat, mieszankę zbożową, ziemniaki i ciepłą wodę. Ale teraz w zimie 15kur znosi 2jajka dziennie. Dla mnie to mało, wszystkie kury są młode nie mają żadnych chorób. Myślę że brakuje im tej masy zielonej. No i do takiej uprawy bym, zbił kilka form i położyłbym je gdzieś na parapecie w garażu. No i mam 2 pytania. Jaką ziemię najlepiej do tego zrobić? Mam, ziemię ogrodową z 30kg i nie wystarczy mi to myślę że jak dodam trochę wapna z 2kg + 20kg piachu i z 3kg bardzo drobnych trocin to będzie ok? I czy mieszanka, traw pospolitych+koniczyna+pszenica+owies+jęczmień będzie chętnie skarmiana przez kury? Może dziwny temat ale mi to jest potrzebne, bo bym coś porobił. I nie pisać że nie potrzebne że lepiej iść z forum bo ja się pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko sobie narobisz kłopotu i nic z tego nie będzie, załóżmy że nawet by wzeszło i postawisz taką skrzynkę, to kury trochę po dziobią resztę rozdrapią i będzie "po ptokach" to już lepiej kupić jakiegoś dobrego suszu i dodawać np. z ziemniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

co do trawy w doniczkach się nie wypowiem u mnie nikt tak nie robi ale kury potrzebują drobnego żwirku i piasku ogólnie gdy spadnie śnieg to się słabo niosą u mnie podobna hodowla ale jajek jest 7-8 na dzień stawia się jakąś stara michę i sypie się trochę żwirku piasku do tego moje kury jedzą pszenżyto mieszankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mój znajomy bierze od mojego szwagra na 150 kur 500 kilogramów liści z kapusty pekińskiej na tydzień. zjadają wszysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O, liście też dobre.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dużo pracy przy nie wielkiej efektywności.

Wzbogacenie paszy w białko i sztuczne światło, czyli "zwiększenie dnia" i nieśność powinna się poprawić.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

u mnie kury też mało jaj znoszą, ale puszczam je na dwór i odgarnują sobie śnieg i jedzą trawę spod niego :D:P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dominik55 to się nie dziw że twoje kury mało niosą jak wypuszczasz ich na mróz :unsure: Ja osobiście daje swoim kurą zmieloną pszenicę czasami zmieszaną z kukurydzą i do tego gotowane ziemniaki+witaminy ktore kupuje za jakies 6zł za 3kg. Nie wypuszczam swoich kur na pole bo jest zimno i zmarzną a jak zmarzną to i niesienie jajek się obniży. Zawsze na wieczór daje kurą jeść i zaświecam światło i gasze koło godziny 19-20 i nie narzekam aby tak mało moje kury niosły na ten okres roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A to tak się sprawy mają. U mnie jak śniegu nie ma to nawet w grudniu jest po 8-7 jaj. A teraz malutko, dla kur liści nie będę kupował. A z tym odśnieżaniem to nie głupi pomysł jednak to dużo roboty bo teraz mam z 30cm śniegu i wieje niekiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Za dużo pracy przy nie wielkiej efektywności.

Wzbogacenie paszy w białko i sztuczne światło, czyli "zwiększenie dnia" i nieśność powinna się poprawić.

 

 

dobrze kolega prawi bo "kura jajko znosi okiem"tzn długości dnia świetlnego.jeśli dobrze pamiętam to powinny dostawać chyba 12 godz światła,teraz masz dzień krotki, ale zaczyna już się wydłużać wiec nie długo powinno być ok,na fermach stosują sztuczne oświetlenie o odpowiedniej intensywności (luksy)

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na fermach skraca się dobę np. do 23 godzin, sterując oświetleniem. W ciągu miesiąca zarabia się na tym jedno jajko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Ja mam 14 kur i nawet w mrozy było 6-8 jajek.Kury miały mozliwość wyjścia na dwór, i wychodziły przy dużych mrozach bo w kurniku też był mróz. Gdy spadł śnieg to odśnieżałem im trawe. Do jedzenia dostawały pszenice, przenżyto i kukurydze. Teraz po mrozach noszą nawet 11 jaj. W zeszłym roku miałem ten sam problem i ktoś mi powiedział że warto im wysypać popiół i do dziś tak robie. Najwidoczniej pomogło. Dodatkowo na ogrodzie mam jarmóż, który nie marznie i po mrozach wygląda jak świeży. Co dziennie im to daje nawet gdy były mrozy. :)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne oświetlenie to więsze koszty szczególnie zimą,ale już mamy wiosnę,więc nastawmy się raczej na zyski. Mówisz sypać popiół? Możliwe,że pomaga,chyba również musze to zastosować.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Popiół na wszystkie dolegliwości dobry.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Obojętnie może być z drzewa, węgla lub z czego innego poprostu czym palisz w domu :)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Kury z popiołu wyzbierają sobie jakieś składniki, to co im pasuje.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Ja z diadkiem w zimie w dużej misie moczyliśmy kurom pszenicę. Potem dawaliśmy podkiełkowaną. Trochę pomogła, ale jednak podstawą nieśności w zimie jest ciepło w kurniku. U tych co mają ze dwie krowy i kilkanaście świń, to się kury niesą prawie jak w lecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Ja kiedyś tęż dawałem pszenice podkiełkowaną, ale kury zaczeły mi sikać i przestałem dawać.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Moje takich kłopotów po pszenicy nie miały. A sam pomysł pszenicy to zciągnęłem z agrobiznesu, bo jeden rolnik tam mówił, że daje kurom taką pszenicę i lepiej mu się niosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj