Skocz do zawartości

Zdjęcie

mleko krowy czy preparat mlekozastepczy

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bado

Bado

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 13:34

mleko krowy czy preparat mlekozastepczy Witam zastanawiam sie co bardziej sie oplaca trzymac krowy czy kupowac preparat mlekozastepczy prosze o opinie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mleko krowy czy preparat mlekozastepczy Dzisiaj, 18:47
  •  

#2 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 14:10

mleko krowy czy preparat mlekozastepczy Preparat mlekozastępczy będzie tańszy lecz mleko od krowy będzie lepsze.

#3 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 14:45

mleko krowy czy preparat mlekozastepczy SameExplorer Czy ja wiem czy lepsze w chwili obecnej skład preparatów mleko zastępczych jest zbliżony do składu z mlekiem matki a dodatkowo jest wzbogacony o witaminy a zresztą preparat mleko zastępczy+ Pasza CJ starter wychodzi taniej a przyrosty według mnie są lepsze.

#4 Share Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja :))

Napisany 19 styczeń 2012 - 15:58

mleko krowy czy preparat mlekozastepczy jak się nastawiasz na chów bydła mięsnego.to tak lepiej cielak rośnie na mleku bo jest bardziej wartościowsze,ale preparat mlekozastępczy wychodzi taniej u mnie w podkarpackim bodajże 100 zł za 25 kg.mi sie wydaje ze lepiej bedzie kupic preparat mleko zastępczy+starter.niż krowy.

#5 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:02

mleko krowy czy preparat mlekozastepczy Nie wiem jak u innych ale ja zauważyłem, że na mleku od krowy cielaki lepiej rosną niż na preparacie mlekozastępczym. Z tego powodu mlekiem krowy karmię byczki a cieliczki karmię preparatem mlekozastępczym. Do tego dostają na po tygodniu całe ziarna QQ i owsa (i tak ok. 1 miesiąc). Preparat mlekozastępczy josery i wychodzi taniej nim karmić niż normalnym mlekiem.

Edytowany przez kokoman0, 19 styczeń 2012 - 16:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:06

mleko krowy czy preparat mlekozastepczy Wg mnie mleko jest o wiele lepsze od preparatów mlekozastępczych nawet pomimo zbliżonego składu-jednak mleko to mleko :rolleyes: jednak mleko będzie drożej wychodziło niż preparaty mlekozastępcze

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#7 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 01:51

mleko krowy czy preparat mlekozastepczy Na pełnym mleku szybciej rosną, ale lek. wet. mówił, że koniecznie trzeba rozrabiać z wodą od tyg, bo będzie za tłuste i nie będzie dobrze trawił. Oczywiście preparat mlekozastępczy wyjdzie taniej. Zależy jeszcze czy chcesz trzymać krowy, doić je i poić cielaki, czy cielaki same będą piły. No i tez kwestia czy krowy będą odpajały jednego cielaka (mięsne) czy mieszana rasa i więcej cielaków. Mój sąsiad od jednej krowy wypaja rocznie ok 5 cielaków (3 cielaki po ocieleniu do ok 4-5 miesiąca (2 kupuje + jeden swój) i 2 później do kupuje i poi prawie do końca laktacji) krowę ma zwykłą czarno-białą, bez dolewu hf chyba, ale wydajną.

Edytowany przez Mati10, 21 styczeń 2012 - 01:52.

#8 Share Jurand210

Jurand210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 02:25

mleko krowy czy preparat mlekozastepczy Mleko krowy ma w sobie substancje które regulują rozwój przedżołądków u bydła dla tego warto stosować je choćby przez pierwsze trzy tygodnie, bo to jest okres determinujący dla ich rozwoju. Nie chodzi tu o to że bez mleka żołądek przeżuwacza się nie rozwinie, tylko po prostu mleko ma lepszy wpływ niż preparaty mleko zastępcze. Na rozwój przedżołądków wpływ mają również bakterie które zostają przeszczepione cielakowi poprzez kontakt z matką oraz LKT. Ostatnio byłem w gospodarstwie gdzie mają 220 krów dojnych wydajność około 10300l/laktacje i dla tych małych do 3 tygodni stosują mleko dopiero po tym okresie mleko zastępczy preparat.

#9 Share TheKakal26

TheKakal26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Technika Rolnicza Motoryzacja Rolnictwo Kobiety Wino i śpiew Produkcja Filmów na YT

Napisany 21 styczeń 2012 - 09:07

mleko krowy czy preparat mlekozastepczy Ja wole mleko od krowy Jest lepsze i jak poisz cielaki to lepiej rosnom mlekim od matki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 21 styczeń 2012 - 09:21

mleko krowy czy preparat mlekozastepczy

Na pełnym mleku szybciej rosną, ale lek. wet. mówił, że koniecznie trzeba rozrabiać z wodą od tyg, bo będzie za tłuste i nie będzie dobrze trawił.

Potwierdzam też tak robimy.

Edytowany przez kokoman0, 21 styczeń 2012 - 09:21.