Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepisanie gospodarstwa synowi

69 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 11:53

Przepisanie gospodarstwa synowi wskażcie mi proszę jakie są koszty przekazania gospodarstwa następcy (pomijając oczywiście koszty notarialne) - czy od przekazanych maszyn należy odprowadzić PCC?

wskażcie mi proszę jakie są koszty przekazania gospodarstwa następcy (pomijając oczywiście koszty notarialne) - czy od przekazanych maszyn należy odprowadzić PCC?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepisanie gospodarstwa synowi Dzisiaj, 07:20
  •  

#62 Share Majcin

Majcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 23 luty 2014 - 18:28

Przepisanie gospodarstwa synowi Pewnie już się dowiedziałeś.

Jeśli rodzice przekażą Ci maszyny darowizną (I linia) w US nie płacisz. Miałem to aktem zrobione nawet do US nie chodziłem, notariusz to załatwiał.

#63 Share Niezorientowana

Niezorientowana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:48

Przepisanie gospodarstwa synowi W prawdzie nie jestem synem, ale mam pare pytań związanych z przepisaniem ziemi. Otóż rodzice chcą mi przepisać ziemie tłumacząc się tym, że tato (63lat) dostanie większą rentę, emeryturę i właśnie pierwsze pytanie czy to prawda że dostałby większą i o ile ? Dowiedziałabym się też że musze mieć wykształcenie rolnicze więc jakie to ma być wykształcenie technik inżynier czy mogę skończyć jakiś kurs? Studiuje obecnie inny zupełnie kierunek więc czy tą dodatkową edukacja mogłaby być zaoczna ? Bardzo prosiłabym bardzo o odpowiedzi a mój pytani oraz o dodatkowe informacje. Z góry dziękuje :)

#64 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 13:29

Przepisanie gospodarstwa synowi Wybacz że tak późno ale może sie przydać

jeśli Twój ojciec pobiera rente i prowadzi gospodarstwo rolne to nie otrzymuje całości renty tylko 50%. Po "pozbyciu się" gospodarstwa Twój tato idzie bodajże do urzędu gminy skąd bierze zaświadczenie że nie posiada już gospodarstwa i udaje się do KRUSu, gdzie składa wniosek o podwyższenie renty. Ty z kolei, jedziesz do agencji, składasz wniosek o nadanie nowego numeru gospodarstwa. Potrzebujesz dowód osobisty, konto bankowe i nie jestem pewien czy wymagają akt notarialny czy nie (jak ktoś zaczyna przygodę z KRUSem to tam na 99% wymagają)

Co do przejęcia gospodarstwa nie potrzebujesz wykształcenia rolniczego (tak, dopłaty weźmiesz studiując budownictwo czy socjologię) Wykształcenie jest potrzebne żeby korzystać z programów takich jak Młody rolnik, czy restrukturyzacja gospodarstw rolnych

KS Falubaz

#65 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 11:45

Przepisanie gospodarstwa synowi a jesli mi zostanie przepisane gospodarstwo bo rodzice koncza lata to czy mija zona bedzie musiala oplacac krus a dodam ze ja jestem na zus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 16:20

Przepisanie gospodarstwa synowi wie ktoś coś na ten temat

#67 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 20:44

Przepisanie gospodarstwa synowi a co robi twoja żona? jeżeli nie jest ubezpieczona to mozesz opłacac jej krus jako domownikowi, ale nic na siłę,

#68 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 14:59

Przepisanie gospodarstwa synowi zarejestrowana jest w urzedzie pracy

#69 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 01 marzec 2016 - 11:29

A ja mam następujące pytanko :)

Mam wydzierżawione 2 ha pola od ciotki czyli siostry mojego ojca, umowa dzierżawy zawarta na 10 lat notarialnie ja opłacam oczywiście podatek i biorę dopłaty.

Papiery poszły do rejestru gruntu i gminy tam jest zmienione.

Teraz ciotka chce przepisać te 2 ha na swoją córkę, co do użytkowania pola nic się nie zmieni tylko interesuje mnie czy do tej umowy dzierżawy którą posiadam potrzebny będzie jakiś aneks z nowymi danymi właściciela tej działki ? I czy nic nie stoi na przeszkodzie przepisania dzierżawionego pola

Bo teraz nakaz płatności podatku dostaję jedna kartka na swoją ziemię której jestem właścicielem i druga na tą dzierżawę gdzie jako właściciel widnieje ciotka, a jako płatnik jestem wymieniony ja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share krzysiek_pool

krzysiek_pool

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 październik 2016 - 20:29

Witam. Nigdzie nie mogę znaleźć tematu o  ''Płatności dla rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali gospodarstwo innemu rolnikowi''. Wyszło rozporządzenie rozpoczęło się przyjmowanie wniosków, a z tego co wiem to nikt nic nie wie. Moja sytuacja jest następująca. Rodzice przekazali mi część gospodarstwa na działanie ''młody rolnik''. Teraz tata chce przejść na wcześniejszą emeryturę i przekazać resztę. Tak się złożyło że że weszło to działanie i chcemy z niego skorzystać ale jest dużo pytań. Np. co z ubezpieczeniem mamy po przekazaniu gospodarstwa bo jest na KRUS razem z tata a jak mi przekażą to nie będzie mogła być. Następne pytanie. Tata ma dzierżawę nieformalna na która bierze dopłaty i czy musi wpisywać ja do wniosku o płatność? Ja mam dzierżawy formalne i czy liczą się mi one do mojej wlasności czy nie? Znaczy co rozumiecie przez stwierdzenie ''Powierzchnia gruntów rolnych wchodzących w skład gospodarstwa przejmującego. ( z czy bez dzierżaw)