Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepisanie gospodarstwa synowi

69 odpowiedzi na ten temat

#1 Share leszekny

leszekny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 11:08

Przepisanie gospodarstwa synowi Witam serdecznie forumowiczów
Mam nadzieję, że znajdę tutaj odpowiedź na moje pytania.
Mój tata chce mi przepisać gospodarstwo rolne o powierzchni około 8ha, jest ono wydzierżawione od 2002 prawie w całości osobie trzeciej (oprócz budynków i jednej działki 30 arów).
Ja większość czasu przebywam za granicą i raczej nie zdecyduję się na uprawę tego pola. Zależy mi na tym abym mógł płacić sobie KRUS.
1 Czy po przepisaniu tego pola będę mógł puścić pole w dzierżawę i płacić składkę
2 Czy będzie możliwość odbierania dopłat rolniczych

Jeżeli mógłby mi to ktoś przedstawić jak wygląda moja sytuacja byłbym bardzo wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepisanie gospodarstwa synowi Dzisiaj, 10:40
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 11:34

Przepisanie gospodarstwa synowi 1. jak najbardziej
2. zależy jak ustalisz z dzierżawcą

#3 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 11:42

Przepisanie gospodarstwa synowi 1. nie tylko bedziesz mógł ale nawet musial opłacać krus :lol:
2. dokładni, jak ten któremu wydzierżawisz zgodzi sie zebyś to ty brał dopłaty to niema problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share leszekny

leszekny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 11:59

1. nie tylko bedziesz mógł ale nawet musial opłacać krus :lol:
2. dokładni, jak ten któremu wydzierżawisz zgodzi sie zebyś to ty brał dopłaty to niema problemu

Czyli tak, akt własności jest na mnie, pole wydzierżawione dzierżawcy, ja opłacam sobie KRUS.
Co do dopłat to kwestia dogadania się z dzierżawcą (np, on bierze dopłaty a w zamian płaci moje składki KRUS)
Czy dobrze zrozumiałem?

#5 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 12:27

Przepisanie gospodarstwa synowi tak ale lepiej jak ty bedziesz miał dopłaty bo od 8 ha to bedziesz miał +/- 8 tysiecy a roczna składka do krus wyniesie go 1400 zł no i plus teraz składka zdrowotna

Edytowany przez robercikj100, 19 styczeń 2012 - 12:27.

#6 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 12:50

Przepisanie gospodarstwa synowi Wszystko co napisali poprzednicy to prawda, tylko jest małe ale. Otóż w KRUS, aby móc się ubezpieczyć jako rolnik trzeba mieć minimum 1ha przeliczeniowy. Jeśli z tych 8 ha masz więcej niż 1 ha przeliczeniowy to nie ma problemu.

#7 Share leszekny

leszekny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 13:05

Wszystko co napisali poprzednicy to prawda, tylko jest małe ale. Otóż w KRUS, aby móc się ubezpieczyć jako rolnik trzeba mieć minimum 1ha przeliczeniowy. Jeśli z tych 8 ha masz więcej niż 1 ha przeliczeniowy to nie ma problemu.

jest przeliczeniowego 8 HA.

a jak wygląda sprawa samego przepisanie, gdzie się z tym udać, czy do notariusza, gminy czy tez bezpośrednio do KRUS u?
Czy tato musi najpierw rozwiązać umowę z dzierżawcą?

#8 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 14:59

Przepisanie gospodarstwa synowi Takich jak wy to państwo powinno solidnie opodatkować ,ziemie wywłaszczyć!Robić w ha nie chce się, ale KRUS na krzywy ryj za grosze opłacać to obowiązek i oczywiście dopłaty się należą.A wy rolnicy jeszcze mu tłumaczcie jak ma was golić i kasę co poszła by na emerytury waszych rodziców czy leki refundowane chorych wyłudzać.A jak KRUS zlikwidują to do kogo pretensję do rządu ,miastowych,cwaniaków, czy samych siebie ;[

#9 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:01

Przepisanie gospodarstwa synowi masz rację @ rollo29 ktoś pyta się jak oszukać państwo a wszyscy jegnym głosem podpowiadają mu jeszcze jak to zrobić!!!

I w tym kraju ma być dobrze ;[ :lol: :lol:

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#10 Share erwin2

erwin2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:02

Przepisanie gospodarstwa synowi Pamiętaj ze jesli masz rodzeństwo to pośmierci twojego ojca mają prawo dochodzić swojej części czyli wartość jest dzielona na ilość dzieci.niech lepiej tatusiek porobi pomiary geodezyjne wyprostuje sprawy a ty sie zainteresuj tematem tak zwanych zachowków.A z drugiej strony jak pracujesz za granicą to nie rób państwa w h... płać zus a nie kombinuj.a tak w ogóle to masz koleś tupet pytać się tak wprost:tu pracujesz na lewo a tu krus" tak czy inaczej cie wykapują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:53

Przepisanie gospodarstwa synowi takich cwaniaczków powinno się karać i to bardzo przykładnie bo potem kur... okazuje się,że w naszym KOCHANYM kraju większość "rolników"to taryfiarze albo właśnie takie cwaniaczki co pracują za granicą a u nas opłacają KRUS...."no przecież ubezpieczyć się trzeba-co nie???" :lol: :lol: :lol: :lol:

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#12 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 17:05

Przepisanie gospodarstwa synowi Idziesz do notariusza, ojciec robi darowiznę dla ciebie. Ubezpieczasz się w Krus a dopłaty pobiera ten kto obrabia i płaci podatek.Inaczej to cie może US i ARIMR ścigać, a i nawet ZUS. :)

#13 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 17:06

Przepisanie gospodarstwa synowi A jeszcze co niektórzy krzyczą że tych do 6 ha powinno sie zwolnić ze składki zdrowotnej, kpiny sobie koleś urządza

#14 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 17:10

Przepisanie gospodarstwa synowi żeby mieć prawo do ubezpieczenia nie możesz formalnie wydzierżawić całego gospodarstwa musisz zostawić sobie przynajmniej 1ha przeliczeniowy. A co do warunków dzierżawy to musisz się z dzierżawca dogadać.

#15 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 17:11

Przepisanie gospodarstwa synowi spokojnie panowie nie róbcie takiej nagonki na chlopaka to nie jego wina ze nasze przepisy są tak skonstruowane ze czy uprawia czy nie to i tak MUSI płacic krus jak ma powyżej 1 ha, bardziej pretensje do rządu trzeba by mieć.
@farmermf myślisz ze US byłby zainteresowany tym ze ktoś pobiera dopłaty anie uprawia pola faktyczni?? jest może na to jakiś paragraf ??

Edytowany przez robercikj100, 19 styczeń 2012 - 17:12.

#16 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 17:12

Przepisanie gospodarstwa synowi A ja się człowiekowi nie dziwie. Jak by nasze mądre głowy w rządzie zajeły się definicją rolnika , a nie pedałowaniem to by takich komedi nie było.

#17 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 17:45

Przepisanie gospodarstwa synowi US ma to w du...czy ty pobierasz dopłaty jeżeli nie uprawiasz ziemi czy nie!! Co innego gdybyś brał rentę i do tego pobierał dopłaty....

Edytowany przez soltys48, 19 styczeń 2012 - 17:46.

3000 postów

#18 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 17:58

Przepisanie gospodarstwa synowi no właśnie o takie coś mi chodzi. załóżmy ze ktoś ma renteczy emeryture ii ziemie i oddaje tą ziemie jakiemuś rolnikowi w dzierżawe a sam składa wniosek o dopłate. co mu może groźić ze strony US jak i ARiMR ??

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:11

masz rację @ rollo29 ktoś pyta się jak oszukać państwo a wszyscy jegnym głosem podpowiadają mu jeszcze jak to zrobić!!!

I w tym kraju ma być dobrze ;[ :lol: :lol:

Jestem ciekaw czy jak by chłopak chciał któremuś z Was wydzierżawić pole to czy tak bardzo byście się przejęli dobrem kraju :P jeśli będzie jego ziemia to może z tym robić co mu się tylko podoba, i nikogo nie oszukuje puki co. Więcej pieniędzy marnowane jest na nie potrzebnych urzędasów, trefne przetargi, po 20 razy robione projekty i h........j wie co jeszcze, KRUSu już nie będzie to się uczepią czegoś innego bo w Polsce było, jest i będzie marnotrawstwo publicznych pieniędzy. ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:33

Przepisanie gospodarstwa synowi Próbowałem pomóc temu rolnikowi który będzie to dzierżawił, ale wszyscy mądrzy trzepią językiem, a może cała sprawa tyczy waszego ojca co te 8ha właśnie dzierżawi. Zero myślenia. :(