Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 90 plus listwa piton fix

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sthranislaw

sthranislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 23:14

Zetor Proxima 90 plus listwa piton fix czy to prawda że ja będę ciągać nim rozrzutnik z obornikiem (6t) nie powinienem jej używać tylko ten głębiej zlokalizowany zaczep ?

A drugie do tur humpolec mam czwytak metal fach i tutaj mam problem chwytek ma dwa wjeścia męskie (szybkozłącza) a humpolec ma jedno męskie a drugie żeński jak sobie z tym poradzić >?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 90 plus listwa piton fix Dzisiaj, 21:56
  •  

#2 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 23:34

Zetor Proxima 90 plus listwa piton fix Skoro masz hitch to po co na przesuwnym masz wozić? one uciąg mają taki sam tylko że przesuwny ma mniejszy nacisk pionowy. W swoim farmtracu nie mam hitcha i dolnego zaczepu i musze na przesuwnym wozić ale martwię się że go zerwę. Poza tym rozrzutnik ma za wysoko przód. A co do złączek to jaki problem odkręcić i założyć taką żeby pasowała?

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 09:29

Zetor Proxima 90 plus listwa piton fix To że rozrzutnik ma wysoko przód to uważam za zaletę, bo masz odciążone taśmy w podłodze w rozrzutniku, gnój przesuwa się dużo lżej i łańcuchy się nie wyciągają i lisztwy nie gną, mam to już spraktykowane ;

#4 Share sthranislaw

sthranislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 20:48

Zetor Proxima 90 plus listwa piton fix nie zrozumieliście mnie proxa ma dwa zaczpy górny i dolni i pytam o ten dolni piton czy na niego można zaczepiac rozrzutnik pełny tzn. czy się nie oberwie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 22:52

Zetor Proxima 90 plus listwa piton fix Ferdek07 a ja uważam za wade bo całe obciązenie mam na tylnej osi rozrzutnika(resorowany tandem...) i boje się że opony nie wytrzymają, a poza tym mam adapter pionowo a powinien być lekko do przodu pochylony przez co nierówno rozrzuca.

Skoro masz w ciągniku dolny zaczep czy tam ten piton i rozrzutnik jest na dolny zaczep to w czym problem bo nie kumam? ja dolnego nie mam więc kombinuje na przesuwnym. Dolny zaczep piton w trzech tysiach ciężko kupić...

#6 Share sthranislaw

sthranislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:02

Zetor Proxima 90 plus listwa piton fix dl;atego pytam użytkowników czy 6 tonowy rozrzutnik z oboronikiem można ciągać proxą z pitofixem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Pavvelek

Pavvelek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 24 styczeń 2012 - 15:23

Zetor Proxima 90 plus listwa piton fix Kurcze dziwne bo ja za piton fix do zetora dopłacałem 1200zł( nie mylić z hitchem). Ale mniejsza z tym. Zaczep piton fix jest to zaczep dzięki któremu możesz obciazyc go rozrzutnikiem (czy jakąś maszyną jednoosiową) z większym naciskiem dyszla na ciągnik, a to dlatego że jest on o około 30-40 cm mniej wysunięty od listwy do przyczep jednoosiowych, a co za tym idzie mniejszy nacisk jest na tylną oś a jak wiadomo wzór na moment=siła * ramię. A więc im bliżej tylnej osi jest zamocowany dyszel tym mniejszy nacisk na nią działa. Więc nic się napewno nie oberwie, możesz być o to spokojny, jest po to by go można było bardziej obciążyć niż listwę albo ten zaczep przesówny. Jedyny mankament to mniejszy promień skrętu.
Pozdrawiam