Skocz do zawartości

Zdjęcie

Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:26

Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828 Witam wszystkich . Potrzebuję pilnie schemat elektryczny , głównie chodzi mi o schemat sterownika do mojej prasy . Jeżeli ktoś wie gdzie mogę coś takiego znależć to proszę o namiary .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828 Dzisiaj, 09:12
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 19 styczeń 2012 - 11:03

Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828 Co Ci nie działa, że potrzebujesz schemat?

#3 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:cięcie , gięcie i spawanie czyli ogólnie wszystko co związane z mechaniką i majsterkowaniem ;)

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:07

Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828 Nie działa owijanie w automacie , sterownik puszcza podajnik sznurka , zapala się kontrolka od owijania , pojawia się sygnał dźwiękowy , dojeżdża do lewej strony i nie chce wrócić z powrotem - muszę przełączyć na manualne sterowanie i ręcznie owinąć . Dodam że jak ramie dojedzie do lewej strony to silnik cicho buczy tak jakby miał za mały prąd żeby się "bujnąć" , kręcenie potencjometrem nic nie daje . Mam znajomego elektronika ale twierdzi że bez schematu nic nie zrobi .

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 12:04

Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828 To taki średni ten Twój elektronik. :D Rozumiem, że tam jest jedna igła (owija jednym sznurkiem). Podpowiem tylko, że silnik jest sterowany PWM i tam należy szukać usterki.

#5 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 15:47

Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828 Ramiona od sznurka są dwa ale sterowane jednym silnikiem . Może po prostu nie chce mu się tego robić i mnie spławił :(

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 19:38

Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828 Nie, że mu się nie chce tylko nie ma pojęcia jak się za to zabrać. Przyczyna nie leży w sterowniku, tylko w instalacji prasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 21:33

Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828 Sprawdźcie może najpierw czujniki przy aparacie owijającym, bo wydaje mi się, że jakieś tam będą. A skoro nie owija w automacie (nie wraca) i silnik buczy, można by wywnioskować, że nie dostaje sygnału, ze silnik doszedł do końca szyny i dalej go popycha w tą samą stronę.

Nie wiem czy słusznie, ale ja bym od tego zaczął.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#8 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 22:53

Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828 ustaw obydwa potencjometry po środku skali, podłącz sterownik konkretnymi kablami i spróbuj jeszcze raz. Kiepsko podpięty sterownik (cienkie kable) lubi wariować i między innymi takie cuda się wyprawiają

#9 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 15:34

Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828 Jak ramiona dojdą do oporu w lewo to w sterowniku słychać jak się coś przełancza , jakby jakiś przekaźnik a mimo to nie wraca .

#10 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 15:46

Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828 to dobrze że słychać to pstryknięcie. Ramiona dojdą do lewej strony i zatrzymują się bo owija kraniec beli i czy w tym momencie nie masz za mocno skręconego potencjometru od owijania krańców bel?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysztofgru1

krzysztofgru1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 13:34

Schemat instalacji prasy rolującej massey ferguson 828 ten potencjometr wogóle nie reaguje . A tak wogóle to wczoraj padł mi czujnik od startowania owijania i teraz chodzi tylko w manualu .