Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bydło mięsne

84 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ksieciunio

Ksieciunio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 18:05

Bydło mięsne Do rasy hf nadaje się każda rasa mięsna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bydło mięsne Dzisiaj, 09:48
  •  

#22 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 10:39

Bydło mięsne

W moich stronach również mówi się, że krowa lub jałówka się goni.
@radek24Cieczkę to może mieć pies (suka).
Co do rui to nawet jeśli są uwiązene to widać po nich (oczywiście jeśli nie maja tzw. ,,cichych rui,,). U mnie (na uwięzi bydło powyżej 0,5 roku)) jeśli jest w rui sztuka to oczywiście śluz, nawet na łańcuchach próbóją skakać, wyginają się, przy czyszczeniu koryt próbója skakać na człowieka, stają w poprzek, są tolerancyjne na obskakiwanie (naciskanie) i wzmożona ruchliwość.

A u nas się mówi że się bydłuje :)

#23 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2013 - 15:08

Bydło mięsne a u nos sie godo ze sie zapusco! syćko albo inacy;.po huluje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2013 - 23:19

Bydło mięsne

A z 10 ha łąk ile sztuk bydła można hodować ? I poczym poznać że krowa ma cięczkę , są uwiązane i niemają możliwości po sobie skakać i niewiem kiedy mają cieczkę.

Krowa reaguje na uwięzi wyrażnym zdenerwowaniem się,jest niespokojna,zatrzymuje mleko podczas laktacji,potrafi nawet przymierzyć się do skoku takiego jaki ma podczas rui gdy inna krowa to zauważy(wyczuje),z macicy można zaobserwować śluz który wydziela się w niedużych ilościach no i najbardziej rzecz charakterystyczna to wyrazne zaczerwienienie ujścia pochwy gdyż wtedy ta część jest najlepiej ukrwiona potem zmienia kolor na różowy...

Krowa reaguje na uwięzi wyrażnym zdenerwowaniem się,jest niespokojna,zatrzymuje mleko podczas laktacji,potrafi nawet przymierzyć się do skoku takiego jaki ma podczas rui gdy inna krowa to zauważy(wyczuje),z macicy można zaobserwować śluz który wydziela się w niedużych ilościach no i najbardziej rzecz charakterystyczna to wyrazne zaczerwienienie ujścia pochwy gdyż wtedy ta część jest najlepiej ukrwiona potem zmienia kolor na różowy...

A na jedną szt.przypada ok. 1 hektar łąki(nie wiem czy wlicza w to się również grunty orne ale wydaje mi się że raczej nie) w ciągu całego roku bo pół kosimy a drugą część ona sama zje razy 10szt i wynik gotowy

#25 Share Loczek12345

Loczek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 luty 2013 - 16:03

Bydło mięsne Witam poszukuje kontaktów z hodowcami ktorzy maja byki odsatki limusine 100% w wadze 240-300
Potrzebuje na jesien
czekam na odzew priv
i prosze pisac z jakich wojewodztw jestescie

#26 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 08 luty 2013 - 22:52

Bydło mięsne Witam wszystkich forowiczów :) Chciałbym się doradzić jaka rasa jest najlepsza waszym zdaniem na mamki? Chodzi mi o rasy mięsne, bo wszyscy wiedzą pewnie jak dziś jest problem z cielakami :) Proszę o wasze opinie

Połączone

Edytowany przez razor275, 09 luty 2013 - 10:02.

#27 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 08 luty 2013 - 22:59

Bydło mięsne A jakie możesz dostać każde są dobre ale najlepiej limousine simentale też mogą być chariolaise to wątpie czy dostał bys takie krowy czy jałówki łatwość wycieleń zależy od wielkości krowy i cielaka a herefordy nie rosną aż tak duże ale mają mocny instynkt stadny
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#28 Share Huberto

Huberto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 luty 2013 - 23:14

Bydło mięsne Moim zdaniem limousine popularne bardzo w Polsce,łatwe wycielenia,znoszą ujemne temperatury bez problemu.

#29 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 08 luty 2013 - 23:17

Bydło mięsne Mam 30ha ziemi,na ktorej czesc zajmuje kukurydza a reszte zboza, swojego bizona, ursusy 385 i 1224 i ogolny sprzed jako taki do tego.
Zajmuje sie bydlem opasowym na zasadzie ze kupuje cielaki byczki i je opasam, ok 60 sztuk.
Po glowie chodzi pomysl zeby zalozyc stado mamek, wiadomo musial bym wybudowac jakas obore(wiate).Zakupic krowy , nie maly wydatek.. Problem to brak pastwisk, i krowy byly by caly czas w tej oborze(wiacie) z wybiegiem wokol ok 0,5 ha, jedzenie trzeba by bylo dowozic,ale wiem ze wielu ludzi tak wlasnie robi. Do dyspozycji mam kukurydze + swoje zboza+ sloma + siano ktore trzeba kupowac.Stado chcialbym miec takie duze zeby wszystkie cielaki opasac u siebie w oborze ktora juz mam do tego przystosowana. Do obslugi bydla przydal by sie NOWY ciagnik z turem, ten ktory posiadam jest w bardzo dobrym stanie ale to jednak 30 letniu ursus, a trzeba myslec ze za pare lat te ciagniki chodz dobre beda traktowane jako zabytki z racji wieku. Mam motywacje i checi ale do tego potrzebuje duzo pieniedzy. W przyszlym roku przejmuje gospodarstwo i stane sie mlodym rolnikiem, zacznie sie nowy okres finansowania z uni i chcialbym go w pelni wykorzystac. Ogranicza mnie mala ilosc ziemi ktora posiadam bez wiekszych szans na dokupienie czegokolwiek w okolicy.Czego od was oczekuje? Zebyscie pomogli mi jak uzyskac na to pieniadze z uni. Kredyty, dofinansowania na zakup krow?
Pozdrawiam

#30 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 08 luty 2013 - 23:33

Bydło mięsne chodziło by mi o takie rasy które maja łatwe porody.

I ile bym potrzebował balotów siana na stado 10 mamek. Nie chcaił bym dawać sruty aby ich nie zapaś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 09 luty 2013 - 09:44

Bydło mięsne troche śruty bedziesz musiał im dawać jak nie robisz siano kiszonki. 10 mamek zje ok 300 balotów(120/150) rocznie....kup salersy albo limousine

Mam 30ha ziemi,na ktorej czesc zajmuje kukurydza a reszte zboza, swojego bizona, ursusy 385 i 1224 i ogolny sprzed jako taki do tego.
Zajmuje sie bydlem opasowym na zasadzie ze kupuje cielaki byczki i je opasam, ok 60 sztuk.
Po glowie chodzi pomysl zeby zalozyc stado mamek, wiadomo musial bym wybudowac jakas obore(wiate).Zakupic krowy , nie maly wydatek.. Problem to brak pastwisk, i krowy byly by caly czas w tej oborze(wiacie) z wybiegiem wokol ok 0,5 ha, jedzenie trzeba by bylo dowozic,ale wiem ze wielu ludzi tak wlasnie robi. Do dyspozycji mam kukurydze + swoje zboza+ sloma + siano ktore trzeba kupowac.Stado chcialbym miec takie duze zeby wszystkie cielaki opasac u siebie w oborze ktora juz mam do tego przystosowana. Do obslugi bydla przydal by sie NOWY ciagnik z turem, ten ktory posiadam jest w bardzo dobrym stanie ale to jednak 30 letniu ursus, a trzeba myslec ze za pare lat te ciagniki chodz dobre beda traktowane jako zabytki z racji wieku. Mam motywacje i checi ale do tego potrzebuje duzo pieniedzy. W przyszlym roku przejmuje gospodarstwo i stane sie mlodym rolnikiem, zacznie sie nowy okres finansowania z uni i chcialbym go w pelni wykorzystac. Ogranicza mnie mala ilosc ziemi ktora posiadam bez wiekszych szans na dokupienie czegokolwiek w okolicy.Czego od was oczekuje? Zebyscie pomogli mi jak uzyskac na to pieniadze z uni. Kredyty, dofinansowania na zakup krow?
Pozdrawiam

kredyt dostaniesz w BGŻ, agro plan albo agro expres się nawywa. preferencyjny z dopłata ARiMR to sporo ceregieli ale też dostaniesz( obydwa pod zastaw ziemi lub sprzetu który kupisz)

ja bym na twoim miejscu poszedł w strone zakupu odsadów i młodego bydła niż mamek gdyż nie masz pastwisk a uwierz mi że krowa przez rok potrafi sporo zjeść i wypić. jeżeli masz możliwość koszenia i zbierania siana za darmo dla tych krów to spoko ale jeżeli masz je dokupować to słabo to widze. pzatym mamki trzeba przypilnować przy wycieleniu, kupić buhaja, korekcja racic, coś ze zdrowiem zawsze wyskoczy itd

postaw "nowoczesną", prostą wiatę na te opasy gdzie będzie ci się łatwo i przyjemnie pracować a zwierzęta bedą miały dobre warunki(jasno, sucho dużo miejsca)kup przyczepe do transportu bydła( taka żeby wchodziło z 6 szt po 300 kg) albo jakiegoś lublina czy starego mercedesa ew. transport zawsze można wynająć i bydło zawsze znajdziesz.. w mojej okolicy(sudety) wiele rolników sprzedaje odsady lub młode bydło do opasu

#32 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 09 luty 2013 - 09:50

Bydło mięsne A jak bym zrobił sianokiszonkę to iloś zapotrzebowania siana by zmalała?

#33 Share massey5425

massey5425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 luty 2013 - 09:56

Bydło mięsne Simentale nie maja łatwych porodów chyba ze byś krył krowy jakimś innym bykiem np limuse to wtedy jest lżej, ale im wystarczy siano i sianokiszonka czy kiszonka z qq tyle iż potrzebne im jest dużo paszy szczególnie zimą .

#34 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 09 luty 2013 - 10:05

Bydło mięsne Simentale nie mają łatwych porodów? ciekawe...

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#35 Share massey5425

massey5425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 luty 2013 - 11:12

Bydło mięsne Miałem na myśli że są ciężkie porody . Wiem to z doświadczenia ;) .

#36 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 09 luty 2013 - 11:36

Bydło mięsne Wiem wiem, ja obserwuje zupełnie co innego :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#37 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 09 luty 2013 - 13:05

Bydło mięsne

ja bym na twoim miejscu poszedł w strone zakupu odsadów i młodego bydła niż mamek gdyż nie masz pastwisk a uwierz mi że krowa przez rok potrafi sporo zjeść i wypić. jeżeli masz możliwość koszenia i zbierania siana za darmo dla tych krów to spoko ale jeżeli masz je dokupować to słabo to widze. pzatym mamki trzeba przypilnować przy wycieleniu, kupić buhaja, korekcja racic, coś ze zdrowiem zawsze wyskoczy itd

postaw "nowoczesną", prostą wiatę na te opasy gdzie będzie ci się łatwo i przyjemnie pracować a zwierzęta bedą miały dobre warunki(jasno, sucho dużo miejsca)kup przyczepe do transportu bydła( taka żeby wchodziło z 6 szt po 300 kg) albo jakiegoś lublina czy starego mercedesa ew. transport zawsze można wynająć i bydło zawsze znajdziesz.. w mojej okolicy(sudety) wiele rolników sprzedaje odsady lub młode bydło do opasu

kupowac odsady to tez bardzo duzy wydatek, wiaty dla opasow nie musze budowac bo mam obore przystosowana na 60 opasow i tyle trzymam.
Jak bym mial swoje mamki to nie musial bym kupowac drogich cielakow tylko opasac cielaki od swoich krow, w tej oborze ktora juz mam.
Musial bym zbudowac wiate na mamki i zakupic stado krow, i na to potrzeba troche kasy.
Filantrop opisz jak sa karmione twoje mamki

#38 Share massey5425

massey5425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 luty 2013 - 15:41

Bydło mięsne
Jak się namyślisz na odsadki, i będziesz pamiętał to napisz do mnie w okolicach czerwca/lipca to powinienem mieć około 10 samic w wadze około 200 kg (simentale) na sprzedaż tyle że ja mieszkam nad rzeką bug w lubelskim

#39 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 16 luty 2013 - 14:36

Bydło mięsne Wie ktoś może ile bym potrzebował siana i sianokiszonki dla 10 mamek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:35

Bydło mięsne

Simentale nie maja łatwych porodów chyba ze byś krył krowy jakimś innym bykiem np limuse to wtedy jest lżej, ale im wystarczy siano i sianokiszonka czy kiszonka z qq tyle iż potrzebne im jest dużo paszy szczególnie zimą .

jak to możliwe? mam simentale pomieszane troche z hf i mają bardzo, ale to bardzo lekkie porody, u żadnej innej krowy nie zuważyłem żeby był tak łatwy poród, więc nie wiem co Ty masz za simentale.....