Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągnik napędzany energią elektryczną

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:18

ciągnik napędzany energią elektryczną witam

przeszukałem forum i nie znalazłem takiego tematu. ostatnio napotkałem artykuł o ciągniku nagordzonym na agritechnice zailaneym prądem, produkuje go firma RIGITRAC. czy ktoś spotkał się z podobnym rozwiązaniem lun z tym modelem. Ceny paliw dają w kość a zapowiada się tylko gorzej. http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/z-napedem-na-prad,33795.html

Zapraszam do dysuksji !
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągnik napędzany energią elektryczną Dzisiaj, 09:09
  •  

#2 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:37

ciągnik napędzany energią elektryczną Gdzieś czytałem że zasięg samochodu elektrycznego to około 100km , ciekawe jaki jest czas pracy takiego ciągnika :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:50

ciągnik napędzany energią elektryczną Jeśli uda się zmieścić na ciągniku akumulatory o pojemności ok 1000 kWh, to spalinowe będą stały w krzakach ;). I nie chodzi tylko o koszty eksploatacji, ale o sterowanie i charakterystykę. Z silnikami bezszczotkowymi można robić praktycznie wszystko ;) .

#4 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:04

ciągnik napędzany energią elektryczną taki ciagnik jak c330 to śmiało możnaby gdzieś wpakować akumulatory wkońcu ciągniki mają kadłub silnika z żeliwa wraz z głowicami więc tą wagę można zastąpić aku. Jeżeli pojazd przejedzie 100km na baterii to porównywalny ciągnik będzie robić w polu godzinę? a do tego radio klima a ogrzewanie zapomnijmy chyba że jak się skrzynia zagrzeje to będzie ciepło

#5 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:08

ciągnik napędzany energią elektryczną Widziałem taki ciągnik ale działał on na innej zasadzie. Był normalnie silnik spalinowy a zamiast skrzyni biegów była prądnica która zasilała silniki elektryczne umieszczone przy kołach. Podobno dawało to oszczędność 20% paliwa

#6 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:09

ciągnik napędzany energią elektryczną myślę że nie da się przeliczyć w ten sposób czasu pracy, poprostu zapotrzebowanie na moc na koła i pojemność akumulatorów itd. Cały pomysł jak i użytkownanie jest dle mnie zagadką, swoją drogą im większy ciagnik tym większe zapotrzebowanie. Ciekaw jestem jak te ciągniki będą funkcjonować w przyszłości np za 50 lat, teraz jest to abstrakcja jednak 50 lat temu uprawa bezorkowa wygladała podobnie a dziś podstawa wielkoobszarowych gospodarstw
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:10

ciągnik napędzany energią elektryczną Samochody elektryczne mają akumulatory o pojemności 20-50 kWh. Ciągnik 100 KM potrzebuje ok 80 kWh / godzinę pracy z pełnym obciążeniem. Przez najbliższe 10-20 lat nie ma szans na takie akumulatory.

#8 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:17

ciągnik napędzany energią elektryczną ale opcja hybrydy zawsze pozostaje do rozwiązania w najbliższym 10-cioleciu

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:19

ciągnik napędzany energią elektryczną Hybryda ma sens jedynie w ruchu miejskim, a nie w ciągniku, gdzie cały czas silnik jest obciążony.

#10 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:22

ciągnik napędzany energią elektryczną Mam pomysł na silnik który będzie w sobie zawierał źródło energii i będzie go można montować w miejsce dotychczasowych siników spalinowych. Potrzeba mi na to jeszcze co najmniej 10 lat
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:34

ciągnik napędzany energią elektryczną na pracę dyplomową robisz :P ?

#12 Share fd65

fd65

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:Kobiet/maszyny/rolnictwo

Napisany 18 styczeń 2012 - 16:35

ciągnik napędzany energią elektryczną a jak bedzie pracował traktor w nocy bez słońca?

#13 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:takie tam...

Napisany 18 styczeń 2012 - 16:41

ciągnik napędzany energią elektryczną A słyszeliście o czymś takim,
http://moto.allegro....2062221355.html
może by tak w samochodzie spróbować ,jak zda egzamin to do ciągnika

#14 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 17:10

ciągnik napędzany energią elektryczną ten generator wodoru ciekawy wynalazek żeby to naprawdę działało to oszczędność by była nawet do przyjęcia na ciągniki elektryczne to przyjdzie mam jeszcze poczekać gdzieś czytałem że new holland coś z napędem wodorowym coś kombinowali był tam zbiornik na wodór i silnikami elektrycznymi napędzane były koła skrzynia biegów i wom ale taki generator do c330 360 i t25 można by spróbować to założyć to stare konstrukcje przepalą wszystko

#15 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 18 styczeń 2012 - 17:13

ciągnik napędzany energią elektryczną bodajrze coś było? woda zostaje rozgrzana do posatci gazu i wtłaczana do komory spalania pod dość dużym ciśnieniem, dzięki temu wodór i tlen mogą się ze sobą rozszczepić, a jak wiadomo i wodór i tlen są pierwiastkami łatwo palnymi więc POWER = WATER???? :lol:

#16 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 17:18

ciągnik napędzany energią elektryczną ten ciągnik z pierwsego linku ma silnik spalinowy który napędza generator i silniki elektryczne które napędzają koła. być może to jest przyszłość, a nie jakieś tam vario czy powershifty

#17 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:22

ciągnik napędzany energią elektryczną technologia zasialnia wodoru dawno jest obmyślana i nie jeden na niej zasuwa problem w tym że koncerny paliwowe skutecznie blokują wdrożenie napędzania wodorem jednostek napedowych z wiadomych przyczyn

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:29

ciągnik napędzany energią elektryczną Wodór to nie jest paliwo. To nośnik energii, taki sam jak akumulator. Tu nie chodzi o koncerny, ale o małą gęstość gromadzonej energii, w stosunku np. do ON.

#19 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 21:46

ciągnik napędzany energią elektryczną Dzisiaj czytałem w Art expresie i napędzie elektrycznym na przyczepy. Chodzi o to że w ciągniku na przednim TUZ zakłada się generator prądu napędzanym z WOM i kablami do tyłu na przyczepę. Na kołach są silniki i wspomagają jazdę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 22:02

ciągnik napędzany energią elektryczną

A słyszeliście o czymś takim,
http://moto.allegro....2062221355.html
może by tak w samochodzie spróbować ,jak zda egzamin to do ciągnika

Jak zdecydujesz się na kupno to napisz mi czy to naprawde działa bo to może być duża oszczędność :D