Polecane posty

Farmer94    0

Witam!

pszeszukałem różne tematy lecz nie ma dobrej odp. na me zapytanie!

a więc do rzeczy: jeżeli ktoś widział, słyszał, bądź posiada oborę która posiada choć jedną ścianę zasłoniętą kutyną proszę tutaj o odp. na następujące pytania: z czego ta kurtyna jest zbudowana(to zwykła plandeka, czy jakieś lepsze materiały), ile kosztuje (+/-)taka kurtyna, czy ta kurtyna robi dobrą robotę (czy trzyma się idealnie na swoim miejscu)!

Z góry dziękuje za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Kolego cenę masz tu http://sklepy.allegro.pl/siatka-wentylacyjna-do-obory-dla-krow-bydlo-i2032993514.html . Ja widziałem raz taką oborę zrobioną z kurtyn ale to tylko na czas letni było dla mlecznych a w zimę miały wolnostanowiskową, taki podwójny koszt heh. CO do wykonania to popatrz na aukcji tej wszystko jest. Jeżeli bydło mięsne trzymasz to powinno na zimę wystarczyć bo ważne aby przed wiatrem silnym ochronić ale mleczne to już na całą ścianę się nie nadaje ale jedynie na jakąś jej część. Służy jako wentylacja a jej małe oczka sprawiają że nie ma przeciągów a jest lepszy klimat w oborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

dzięki wielkie o to mi chodziło lukaczmarek w pewnym stopniu, są także takie http://www.westfalia.com/pl/pl/bu/farm-equipment/barn_equipment/climate/flexwall_curtains/default.aspx! chodzi mi o te ponieważ przysłonią całą powierzchnie i mogą dać się zwinąć, a te które mi podałeś to mogą odsłonić mi tylko max. połowę ściany!

ta pierwsza to jest siatka chroniąca przed przeciągami w oborze, ale ona nie będzie utrzymywała stałej tem. w oborze :)

a co do tej kurtyny paskowej to ona przedaje się ale do zabezpieczenia wejś np. przed owadami(muchami itp.) Jeszcze raz wielkie dzieki! :P

Edytowano przez Farmer94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj