Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 11:27

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę MOja rada to se kolej linową zbuduj. nastepny temat bez sensu podobnie jak porady. Jak chcesz gości wozić czy sam gdzies z rodziną się po tym zboczu przemieszczać? Starym ubrudzonym gratem. Juz to widzę jak wszyscy usmoleni do kościoła, pracy czy szkoły się udacie. jak chcesz klamota odpalać. W niedzielny poranek czy rano do pracy przy -30 odpalać? O bezpieczeństwie takich podrózy już nie wspominam. Jak koniecznie chcesz mieć dom gdzies na górze to zbuduj sobie podjazd dotąd gdzie bez problemu da się autem dojechać a dalej pożądne schody i z buta. Ciągnik może służyc jedynie do odśniezania. Ps ludzie budują domy gdzie popadnie a potem płacz i lament, że się osuneło, że zalało itd.

Edytowany przez hubertuss, 20 styczeń 2012 - 11:33.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Dzisiaj, 18:10
  •  

#22 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 20 styczeń 2012 - 17:46

Zetor 7245 H (horal)
Ma dużą kabinę, napęd na cztery łapy, i jest przystosowany do pracy na nierównym terenie.
Sporo miało przedni tuż i wom.
Problem taki, że ciężko je spotkać.

Też jestem podobnego zdania , ciągnik bezpieczny i w miare komfortowy , nie musi to być koniecznie Horal , ale zwykły 5245 z rozszerzonym rozstawem kół , kabina bezpieczna i bez modernizacji , do tego obszerna i ogrzewana , latem w kosiarce czy innych maszynach też spokojnie sobie poradzi :) Przedni wom i TUZ można dokupić bez problemu w dzisiejszych czasach .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#23 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 13:11

co do zetora to pomysł całkiem całkiem - bo spokojnie pojadą nim 3 dorosłe osoby i jest wygodnie - kwestia tylko taka ze dla bezpieczeństwa dorobił bym nad kabiną dodatkową rame z rur tak jak to kiedyś C-360 miały zakładane - ze w razie wywrotki kabiny nie zgniecie

Zetor ma tzw. "kabinę bezpieczną" czyli bez żadnych dodatkowych wzmocnień wytrzymuje ona dachowanie ciągnika, takie kabiny są montowane we wszystkich ciągnikach już ze 30 lat :P Co nie zmienia faktu, że przy wywrotce jak siedzenie nie ma pasów to łatwo wylecieć przez wybitą szybę bo ciągnik to nie dakarowa terenówka :P

#24 Share archimedes

archimedes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 luty 2012 - 01:34

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, rozszerzyły moją skromną wiedzę i perspektywę. Przekonaliście mnie że kierunek ciągnika nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co do Ratraka wymaga śniegu, jeżeli śniegu jest mniej, wystają kamienie bardzo szybko zniszczy aluminiowe gąsienice które są strasznie drogie.

Chyba znalazłem rozwiązanie w jednym pojezdzie: terenówka z montażem, pługu wirnikowego. Jeszcze nie wiem czy poprzez PTO czy osobny silnik. Postaram się w przyszłym roku podzielić się efektami. Oczywiście terenówką nie skoszę zboczy ale to juz inny problem, już raczej prostszy.
tu wklejam linki:

Chciałbym zapewnić co poniektórych osób: świadomie wybrałem ten trudny teren, nie płaczę z tego powodu, ani nie mam do nikogo pretensji - i wiem że będzie trudno. Zony też nie zmuszam, wręcz przeciwnie, a dzieci w okresie buntu choćbyśmy staneli na głowie zawsze będą nas przeklinać. Po prostu spełniam swoje marzenia i potrzeby serca.

#25 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 04 luty 2012 - 06:46

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Ten samuraj to cudo techniki :o :o :o
Tylna os skrętna
hudraulika i siłowniki
wałek wom
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Naspin

Naspin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 luty 2012 - 08:35

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Zetor 5320 i do niego łańcuchy i możesz cisnąć pod tą swoją górkę kolego

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 luty 2012 - 08:36

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Eee tam cudo-jeżeli kol.archimedes ma trochę "drobnych" to polecam http://www.rigitrac.ch/fotogallery.htm .
"Co do Ratraka wymaga śniegu, jeżeli śniegu jest mniej, wystają kamienie bardzo szybko zniszczy aluminiowe gąsienice które są strasznie drogie."-o ile sie nie mylę to można tam też zastosować gąsienice stalowe -a tu jest trochę do wyboru http://www.pistenrau...e&id=5&Itemid=7

#28 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 15 luty 2012 - 16:33

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Taaaak. i taki ciągnik będzie kosztował połowę tego domu.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 luty 2012 - 17:06

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Ale zauważ kolego że w drugim linku umieściłem coś bardziej przystępnego...

Dodaj odpowiedź