Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share archimedes

archimedes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 00:24

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Witam,
buduje się w pięknym miejscu, w górach, ok 700mnpm. Dojazd z asfaltu to 1km publicznej drogi szutrowej + 300m drogi wewnętrznej. Droga wewnętrzna ma średni atak w górę ok 12-14%. Kupując działkę brałem pod uwagę iż będę musiał zapewnić sobie odśnieżanie całego odcinka, bo gmina ma w nosie swoje obowiązki.

Myślę o zakupie ciągnika 4x4 z przednim WOM, łańcuchami i małym pługiem wirnikowym. Spokojnie sobie poradzi na ten teren. Problem jest w tym iż pickup bez łańcuchów spokojnie wjedzie do granicy działki. Potem z powodu częstego oblodzenia podjazd na górę juz nie jest to zbyt bezpieczny. Zakładanie i ściąganie łańcuchów codziennie nie w chodzi w grę (pewnie ja sobie poradze, żona gorzej). Kupowanie używanej terenówki z zamontowanymi na stałe łańcuchami jakoś mi się nie uśmiecha, ale być może nie ma wyboru.

Czy można rozbudować kabinę ciągnika aby z tyłu zmieściły się dwie/trzy osoby tak by przesiąść się do ciągnika i podjechać na górkę?. Odcinek jest krótki więc nie musi byc to wygodne, ważne aby było bezpieczne w trudnych warunkach (małe dzieci). Przeszukałem cały internet nie znalazłem podobnego rozwiązania. Chciałbym potem taki ciągnik wykorzystać do koszenia stoków o sporym nachyleniu. Jeżeli tak to jaką markę/model polecacie, i czy są jakies firmy godne polecenia które przeróbkę mogłyby to wykonać? A może jakiś inny pomysł?
Z góry dziękuję za pomoc.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Dzisiaj, 22:12
  •  

#2 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 07:34

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Tak można ale należy przewidzieć na najbliższy cmentarzu miejsce na trzyosobowy grobowiec bo przy wąskim rozstawie i wysoko położonym środku ciężkości w tym terenie wywrócenie maszyny jest dość prawdopodobne.

#3 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 07:48

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Zetor 7245 H (horal)
Ma dużą kabinę, napęd na cztery łapy, i jest przystosowany do pracy na nierównym terenie.
Sporo miało przedni tuż i wom.
Problem taki, że ciężko je spotkać.

#4 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 18 styczeń 2012 - 08:28

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę ja bym ci proponował przebudowe drogi, zrób tam trzy albo cztery zakręty (dzisiaj zaczyna się rajd monte carlo, oglądaj na euro sporcie to zobaczysz jak to jest rozwiązane w alpach) jak nie to kup sobie ratrak, wygodny i bezpieczny. ewmtualnie skuter śnieżny.

Edytowany przez filantrop, 18 styczeń 2012 - 08:29.

#5 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:34

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Hmm a nie taniej wyjdzie kupić jakiegoś Suzuki Samuraj z silnikiem 1.3 zainwestować 1200 zł w nowe duże opony, a do tego ogarnąć jakieś łańcuchy. Włączasz reduktor i idzie jak zły do tego 4 osoby się zmieszczą. Opłaty też nie będą wielkie za takie małe autko
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#6 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:55

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Skoro autor chce kosic tez stoki to auto odpada...proponuje zetora z seri major.Np tak jak wyzej napisał kolegoa zetora 7245 horal.Nie musisz rozbudowwac kabiny gdyz jest ona komfortowa i zmiesci 3 osoby spokojne i nawet jakies zakupy mozna włozyc itp.Nawet jak bys trafił bez tuza i womu to mozna do niego dokupic to i w granicach 8tys za uzywany tuz plus wom sie wyrobisz.Szperaj na allegro to znajdziesz tam w koncu takiego zetorka.Moc jaka on dysponuje to cos około 70km wiec i kosiarke jakos 1,8m na tył do nieg dokupisz albo jakas czołowa w zaleznosci ile masz tego koszenia i jak bedzie Ci wygodniej.

#7 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 18 styczeń 2012 - 10:12

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę co do zetora to pomysł całkiem całkiem - bo spokojnie pojadą nim 3 dorosłe osoby i jest wygodnie - kwestia tylko taka ze dla bezpieczeństwa dorobił bym nad kabiną dodatkową rame z rur tak jak to kiedyś C-360 miały zakładane - ze w razie wywrotki kabiny nie zgniecie - co do samego podjazdu to moze rozejżyj się za jakims ciagnikiem gąsienicowym - takim wjedziesz i wyjedziesz nawet z piekła :D http://allegro.pl/sp...2038601728.html http://otomoto.pl/in...-C20856463.html i miejsca w kabinie starczy dla kilku osób
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#8 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 18 styczeń 2012 - 10:16

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę

Witam,
buduje się w pięknym miejscu, w górach, ok 700mnpm. Dojazd z asfaltu to 1km publicznej drogi szutrowej + 300m drogi wewnętrznej. Droga wewnętrzna ma średni atak w górę ok 12-14%. Kupując działkę brałem pod uwagę iż będę musiał zapewnić sobie odśnieżanie całego odcinka, bo gmina ma w nosie swoje obowiązki.

Jak ludzie lubią sobie utrudniać życie. Pchają się w ekstremalny teren i mówią że gmina ma w nosie odśnieżanie, budują się " na pięknych zboczach" które się potem osuwają albo " nad rzeką z cudownym widokiem" która potem wylewa. Jak Twoje małe dzieci podrosną to będą Cię wyklinać za utrudnienia każdego dnia
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#9 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 18 styczeń 2012 - 10:26

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę jakub16 ma rację. Bał bym się jakimkolwiek ciągnikiem (może poza DT-em :)) wozić rodziny po oblodzonym stromym zboczu. Ciągnik ma twarde opony, a jak kiedyś miałem przyjemność odśnieżać śnieg 20cm ciągnikiem z łańcuchami to i tak ściągało. Zainwestuj w terenówkę, dobre opony i jak będzie potrzeba to łańcuchy. A druga sprawa to ciągnik do koszenia i odśnieżania.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2012 - 10:54

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Jak będzie odśnieżona droga to zwykłe Audi 80 quattro sobie poradzi. Jeszcze chwile a ktoś zaproponuje poduszkowiec, bo ratrak i staliniec już był :lol: .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dfb

Dfb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 10:59

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Zastanów się nad ciągnikiem Reform (http://www.agriaffai...mounty-100.html). One są przystosowane do górskich terenów. Nigdy takiego w realu nie widziałem dlatego nie powiem ile osób się w nim zmieści.

Edytowany przez Dfb, 18 styczeń 2012 - 11:01.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2012 - 11:10

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Na oblodzony podjazd to jak ktoś pisał Samuraja, dobre opon z kolcami. Dodany obrazek

#13 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 18 styczeń 2012 - 11:23

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Moja rada.. nie buduj się na górce :) Sam się później będziesz przeklinał . Wiem co mówię bo sam mieszkam na dosyć wielkiej górce . W lecie jest bardzo fajnie ale jak przyjdzie zima to jest jedna wielka masakra .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#14 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 12:11

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Moim zdaniem traktor odpada jaki by nie był to wyobraźcie sobie jak zjeżdżasz ze stromej góry gdy jest szklanka. Opony nie są do jazdy po lodzie, będzie niebezpiecznie. Kup jakąś terenówkę załóż łańcuchy i będzie.

Ja mam Tico i jeśli chodzi o właściwości terenowe to sobie bardzo chwalę :lol: krótki wysoki lekki napęd na przód śnieg błoto 2 i gaz do dechy i ma iść ale nie wiem czy poradzi sobie z górką :D

#15 Share michalmaciek

michalmaciek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 12:23

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Trzeba wziąć pod uwagę kwestię rozruchu ciągnika w ciężkich warunkach. Jeżeli @archimedes wybierze ciągnik słynący z ciężkich rozruchów w zimie będzie przeklinał wybór miejsca zamieszkania. Co innego jeżeli pomyśli o nawet niedużym garażu przy domu z odpowiednim kaloryferem :)

#16 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 12:52

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę wiesz co ja to bym ci chyba proponował kupić i terenówkę i traktor. Za UAZa dasz okło 9k dorzucisz do niego łańcuchy a nawet pług(niektórzy tak robią) i powinno zostać jeszcze na jakiś traktor do koszenia tych zboczy.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

#17 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 13:32

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę Kup sobie lepiej dobre buty i łopate do śniegu. Co to jest 300 metrów? niech i bedzie te 1300m to tez jest niewiele.

Albo wyciąg sobie zbuduj!, a na dół bedziesz zjezdzal na nartach albo sankach.
Kup jakas wciagarke elektryczne (odpadnie problem z odpalaniem) zamontuj przy chałupie, kup line 300m, sanki 3 osobowe i już. Zmontuj to wszystko jakoś razem i jazda :P

#18 Share 512dsa

512dsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:03

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę A nie wystarczy posypać solą drogową i żwirem? Można też wykorzystać keramzyt antypoślizgowy.

#19 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:22

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę nie wiem czy czytaliscie ale tam w tekscie jest ze ostatni odcinek drogi to szuter wiec z tym oblodzeniem to bym nie przesadzał ze aż taki zły wpływ będzie miało - ja i tak dalej optuję za DT :D
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:48

ciągnik wieloosobowy - podjazd pod stromy oblodzyną drogę jeśli tak bardzo chcesz to ciągnik a do niego jakąś wyciągarkę założyć. wjechać może i byś wjechał ale gorzej zjechać. a takto na wyciągarce luks bajera i 100% bezpieczeństwa.

ja widziałem u pewnych ludzi w górach latem terenówka a zimą mieli właśnie wyciągarkę i jakieś sanie przymocowane. a na dół czasami na nartach

Dodaj odpowiedź