Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łancuchy sniegowe do C-330

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 23:29

Łancuchy sniegowe do C-330 Witam. Chciałbym wykonac do swojej "30" łancuchy na koła. Chciałbym sie dowiedziec od osób ktore posiadaja łancuchy kilka informacji. Jaka jest długośc łancucha bocznego, długość poprzeczek, ilośc poprzeczek, grubość ogniwka poprzecvznego, grubośc ogniwka łancucha bocznego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łancuchy sniegowe do C-330 Dzisiaj, 21:59
  •  

#2 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 23:42

Łancuchy sniegowe do C-330 Zwykły łańcuch weż po 2 albo 3 na koło każdy ok metra długości.

#3 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 18 styczeń 2012 - 07:40

Łancuchy sniegowe do C-330 no można, ale jak założysz 3 na koło to wejdą w szczelinę (jak jest dobry bieżnik) i nie będą spełniały funkcji.

PacyficVista, wystarczy ciut wyobraźni i zwykła miara, wiadomo, że łańcuch musi być gruby, jest tego wiele w necie, to nie jest problem zrobić coś podobnego, tym bardziej dla mężczyzny. Chciałbyś mieć wszystko podane na tacy, rusz głową sam, od tego ją masz:)
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#4 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motocross,motoryzacja :)

Napisany 18 styczeń 2012 - 08:59

Łancuchy sniegowe do C-330 Łańcuch żeby nie wpadał między protektor minimum 14 mm poprzeczki mam u siebie z 10 mm u mnie na zdjęciach w galerii widać łańcuchy :)
Polska moc :)

#5 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:06

Łancuchy sniegowe do C-330 witam

tu są nie drogie http://www.sklep-gre...oducts_id/13944 jak masz chęci można i samemu takie coś zrobić

pozdrawiam
Mariusz

#6 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:28

Łancuchy sniegowe do C-330 W c-330 nie można założyć zbyt grubych łańcuchów bo nie zmieszczą się pomiędzy obręcz a zwolnice. musisz zmierzyć ile masz tam miejsca i wtedy dobrać łańcuch. przed założeniem łańcuchów najlepiej upuść troche powietrza z kół i dopompuj jak będziesz już miał łancuchy naciągnięte wtedy będą lepiej opinać opone i będa sztywniej. oczywiście tylko w przypadku gdy zakładasz 2-3 poprzeczki na koło bez łańcuchów bocznych. no i proponuje położyć coś na obręcz pod łańcuch żeby sie nie podrapała
Tu masz podpowiedź jak to zrobić: http://www.agrofoto....97625-lancuchy/

Edytowany przez rafal831, 18 styczeń 2012 - 09:30.

#7 Share Mentos223

Mentos223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motocross,motoryzacja :)

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:30

Łancuchy sniegowe do C-330 Kurcze jaka cena to ja rok temu za moje używki dałem 250 zł ale oczka łańcucha tak jak wyżej pisałem są bardzo grube a te z linku mają chyba 12mm....
Polska moc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:31

Łancuchy sniegowe do C-330 Z tym owijaniem wokół felgi i opony to nie polecam. Miedzy felgą z zwolnica jest bardzo mało miejsca i można zniszczyć obudowę zwolnicy. Ja mam oryginały to poprzeczki są co około 30 cm ogniwka poprzeczek 8 mm a ogniwka łańcucha na obwodzie bodajże 10mm. Trzeba uważać na przestrzeń miedzy oponą a zbiornikiem od pneumatyki bo jest tam mało miejsca. Ja trochę wgniotłem zbiornik i jest okej. Można tez zdemontować zbiornik na okres używania łańcuchów ;)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#9 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:39

Łancuchy sniegowe do C-330 @jakub16 niby racja ale takie łańcuchy są dużo tańsze niż kupowane a jeżeli dobrze wszytko dobierzesz to nie powinno się nic stać. zależy też czy kolega ma standardowy rozstaw kół czy poszerzał

#10 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 10:53

Łancuchy sniegowe do C-330 Poprzeczki najlepsze są z łancucha od rozrzutnika do obornika.Drobne i w miarę grube oczka(oczywiście takiego po wymianie bo nowy to już inny koszt).

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 11:38

Łancuchy sniegowe do C-330 Rok temu robiłem takie łańcuchy. Jeśli dobrze pamiętam to jest 11 łańcuchów w poprzek po 16 ogniw (stary z rozrzutnika). Wzdłuż opony jest słabszy łańcuch. Długości już nie pamiętam... Łańcuch po założeniu jest łączony przez zwykło śrubę. Uciąg jest spory. Zwłaszcza jak jest założony obciążnik od tura. Nawet znajomy mnie wynajął żeby przewieść mu ponad 2 tony zboża bo droga wyglądała jak lodowisko i pod górki wątpię aby podjechał.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 18 styczeń 2012 - 14:30

Łancuchy sniegowe do C-330 Ja mam podobne do tych, tylko w poprzek idą 3 łańcuchy i naciąganie jest za pomocą śruby.
http://allegro.pl/la...2048246224.html

#13 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 19:59

Łancuchy sniegowe do C-330 Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Teraz trzeba bedzie zabrac sie tylko do wykonania.

a tak z innej beczki. Jakie powinło byc cisnienie w tylnich kołach C-330?? załozyłem nowe Kormorany land pro 12,4x28 . W ksiazce od "30" jest 1,2 ale wydaje mie sie to za duzo bo opona przy tym cisnieniu robi sie wyzsza na srodku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 18 styczeń 2012 - 20:38

Łancuchy sniegowe do C-330 z tym owijaniem kilku łańcuchów na kole to nie polecam bo to mały efekt daje sam myślę nad kupnem lub zrobieniem takich łańcuchów do swoich maszyn Dodany obrazek ale jak na razie to mi to raz potrzebne raz nie Dodany obrazek ale kiedyś będę musiał zrobić sąsiad ma to podpatrzę od niego Dodany obrazek