Rolnik85

Suszarnia na 200 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawidg2    31

Poprawiłeś to dobrze. nic Ci nie pomogę. Ale chętnie bym się coś dowiedział o suszarniach w ruchu ciągłym

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Mój sąsiad ładnych kilka lat pracował w firmie która produkowała i chyba nadal produkuje takie suszarnie. Zna niemal na pamięć wszystkie wymiary, parametry itp. Ma wręcz na tym punkcie hopla, choć nie pracuje tam już ponad 6 lat. Ja dla tej firmy robiłem kiedyś układ sterowania do takiej suszarni. Jeśli chcecie jakieś konkretne wymiary to napiszcie (w miarę zrozumiale) w punktach, to postaram się od niego co nieco wyciągnąć. Podejrzewam, że na pewno ma jakieś rysunki szkice itp. Z tego co wiem to ma on w domu gdzieś z 70% elementów suszarni. Miał ją składać i sprzedać ale coś mu tam zabrakło czy weny czy kasy.... ;)

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

A więk chodzi mi o wymiardy daszków odlegóść między nimi i z jakiej grubości oraz materiału są wykonane (ocynkowana blacha czy stal nierdzewna )

A:

B:

C=D:

E:

F:

DASZKI.bmp

Edytowano przez Szymek123

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nie obiecuję, że będzie to dziś jutro czy za tydzień ale postaram się podać te wymiary. Zależy kiedy spotkam się z sąsiadem.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Temat nagrany, dostaniesz te wymiary. Poza tym sąsiad jest bardzo zainteresowany sprzedażą suszarni którą posiada. Jest ona w częściach, nigdy nie była złożona, chyba komplerna. Cena będzie pewnie dużo niższa. Na pewno też pomoże w złożeniu i uruchomieniu. Gdyby ktoś był zainteresowany to podam kontakt.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Ok czekam z niecierpliwością


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Kolega mi odpisał. Nie bardzo mam czas nanosić te wymiary na rysunek więc zacyuję maila od niego po prostu;

 

Podam ci wymiary przy założeniu że wymiary komory to 1900x1900 wysokość 900, ale napisz że daszki nie są jednakowej wysokości im dalej to zwężaja się. Blacha to ocynk gr. 1,5 mm. Ważne także jest usytuowanie bocznych daszków mocowanych do ściany ale tych nie narysował, ja mam blachy wtcięte na AMADZIE więc wszystko jest bardzo dokładnie powycinanenie jemu to się raczej nie uda.

A=70 mmm

B=138 mm

C=190 mm

D=286 mm

E=0

F=126 mmm

 

Raz jeszcze dodam, że ten kolega chęnie pozbędzie się komplenej suszarni w częściach do złożenia.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nie mam pojęcia jaka wydajność. Chyba nie pracuje w ruchu ciągłym ale na pewno nie wiem. Jak koś jes zainteresowany kontakem podam na priv maila albo nr telefonu ego kolegi. Poda wszystkie szczegóły i cenę.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

witam proszę o doradę kogoś doświadczonego w suszeniu, otóż chcę kupić suszarnię na usługi,oraz koszenie kukurydzy, wiec czy suszrnia daszkowa stacjonarna jest lepsza od takiej z siatki i wsrodku rura z nawiewm? i jaką wielkość zasypu powinna mieć? czy suszarnia daszkowa wystarczy zasym 15m sześciennych??

z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja tez chciałbym sie coś dowiedziec o suszarniach

lepsza stacjonarna czy mobilna?? (pozwolenie dla mnie nie jest problemem bo i tak na gaz trzeba zrobić)

co sądzicie o rodzimych producentach?? Drzewicz czy Araj a moze proponujecie inne??

jaką wydajność bedzie miała suszarnia daszkowa kolumna o wielkości 16m3 i palnik 450kw??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spam    0

Witam,właśnie siedzę przy suszarni i jadę qq ,suszke mam "drzewicz" używka o zasypie 20m3 opalam ją tylko i wyłącznie koksem(piec produkcja własna bez komina całość jest tłoczona na suszarnie) wydajność dobowa przy wilgoci do 35% to na dobę 50m3 czyli 2,5 zasypu. W tym roku również dosuszalem zboża bo żniwa na śląsku były wredne. Maisu rocznie z usługami suszę około 700 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1012    0

Ja zakupiłem suszarnię do zboża w Hamechu. Zależało mi na pełnej automatyzacji procesu, aby zaoszczędzić czas, stąd wybów właśnie takiej suszarni. Jakość wykonanej suszarni jest dobra, spełnia swoje funkcje, więc mogę polecić innym. Dla zainteresowanych dodaję link do strony producenta http://hamech.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Adamie po ile sprzedajecie tą o pojemności 20 m3, z trzema wentylatorami wraz z piecem na gaz i podajnikiem kubełkowym 18 m wysokim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilnowak    0

pomysl o suszarni pedrotti ja jestem z niej bardzo zadowolony i znam firme w polsce ktora sprzedaje uzywane maszyny z gwarancja maja tez w ofercie suszarnie nowe firmy zafrani moge ich napewno polecic bo współpraca uklada sie super 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj