Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis2010

Jak sprawdzić czy krowa jest cielna ??

Polecane posty

Kamis2010    5

Mam jałówkę limuze i jest ona niby cielna od lipca. Inseminowana była w czerwcu i później po 21 dniach powtarzała w lipcu inseminowaliśmy 2 raz od tego czasu nie widziałem żeby miała ruje. Nie jestem pewien czy jest cielna bo nie widać żeby robiło jej się wymiączko. Jak można sprawdzić czy jest cielna ???Chyba że limuze nie mają dużego wymienia po 6 miesiącach ?? noie wiem jak to jest bo pirewszy raz mamy taką jałówkę. Proszę o pomoc.

 

Założyłem taki temat. Szukałem i nie znalazłem nic podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Trzeba zamknąć krowę w bunkrze na 9 miesięcy (dla pewności na 10 ) ,i normalnie ją karmić i poić ,jak po tym czasie się ocieli to znaczy że krowa była cielna ,a jeśli po tym czasie nie będzie cielaka to wniosek że cielna nie była .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Trzeba zamknąć krowę w bunkrze na 9 miesięcy (dla pewności na 10 ) ,i normalnie ją karmić i poić ,jak po tym czasie się ocieli to znaczy że krowa była cielna ,a jeśli po tym czasie nie będzie cielaka to wniosek że cielna nie była .

Myślałem o czymś konkretniejszym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wezwij weterynarza i niech zbada. U mnie takie coś kosztuje 15 zł.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Do mnie jak przyjeżdża inseminator do krowy to przy okazji sprawdza 2-3 na cielność wsadza rękę patrzy czy jest cielak i jest GIT ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to że nie odpuszcza wymienia to nic nie znaczy mam teraz jałowke hf ma się cielić 1 marca i też prawie nic nie widać. Jak chcesz mieć pewność to wezwij weterynarza to ci sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Najlepiej wezwać weterynarza, jak się ma wprawę to można z boku ręką brzuch ucisnąć i można wyczuć cielę a to że nie robi wymienia to nic nie znaczy bo może zrobić dopiero kilka dni przed samym ocieleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dybciak    2

najlepiej byka się zapytaj, a tak na poważnie to @PK007 ma rację można swobodnie wyczuć i tak samo jest z wymieniem, kilka dni przed wycieleniem dopiero niektóre zbierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

to są już jakieś propozycje, najbardziej martwi mnie to że w ostatnim okresie u mnie jedna a u sąsiadów 3 sztuki miały jak to powiedział weterynarz ciche ruje tzn że miały ruje ale nie dało się to zauważyć i krowa do ocielenia a cielaka nie ma i jak zbadał lekarz wszystko ok. Dlatego założyłem taki temat bo nie wiem jak mają jałówki limuze bo HF mam i u nich widać jak wymię odpuszczają. :) ale dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Podnieś ogon i nadstaw ucho jak cielak zabeczy to jest cielna xD a tak na poważnie jeżeli stoi na łańcuchu zakręć jej poidełko i jak postoi z 1 dzień to jej odkręć i rękę połóż na brzuchu (tam gdzie cielak się znajduje) i będziesz czul jak głową będzie machał to jest najprostszy sposób xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Ja Ci podam sprawdzony sposób starych hodowców,nie musisz jałówki zamykać w bunkrze,kupować jej testów ciążowych ani nie stosować USG :rolleyes: .Dotyczy to TYLKO jałówek,otóż jeśli minęło już 4 miesiące po inseminacji,w strzykach robi się klej,jak pociągniesz za cycek i wyjdzie z niego bardzo gęsta i kleista ciecz to na bank jałowica jest przy nadziei.U mnie ten test zdaje egzamin na 100 procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Ja Ci podam sprawdzony sposób starych hodowców,nie musisz jałówki zamykać w bunkrze,kupować jej testów ciążowych ani nie stosować USG :rolleyes: .Dotyczy to TYLKO jałówek,otóż jeśli minęło już 4 miesiące po inseminacji,w strzykach robi się klej,jak pociągniesz za cycek i wyjdzie z niego bardzo gęsta i kleista ciecz to na bank jałowica jest przy nadziei.U mnie ten test zdaje egzamin na 100 procent.

a jak jest 6 miesięcy "cielna" ??ona ma bardzo małe strzyki :( boje się pociągać bo później może mieć popsuty ten strzyk :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Zaraz jej cycka nie urwiesz,są mocno przyczepione :rolleyes: .Zrób to z wyczuciem,a jeśli jałówka jest już powyżej szóstego miesiąca w ciąży ,to oprócz kleju w strzykach powinieneś już wyczuc cielaka.Pouciskaj troche prawą ,dolną stronę brzucha i powinien być maluch wyczuwalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Po co wy ciągniecie ten temat?? Juz było mówione wezwij lekarza i za 15 zł usg ci sprawdzi i bedzie po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo81    0

http://www.panfarmerek.pl/product-pol-1755-Wykrywacz-rui-i-wczesnej-ciazy-dla-krow-i-klaczy-Draminski.html

 

a co sądzicie o takim wynalazku ? Ostatnio na targach koleś to zachwalał. Cena niby sporo bo prawie 850 zł z wysyłką, ale jakby było skuteczne, to warto by się nad tym zastanowić. Znajomy ze studiów, mówił ze ktoś w jego rodzinie ma taki tester , ale więcej informacji będzie miał, jak się latem do rodzinki wybierze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj