Zaloguj się, aby obserwować  
abuk14

Jaki ciągnik na 16-23 ha do 15-20tys zł?

Polecane posty

abuk14    1

Jaki polecacie ciągnik.Zastanawiam się nad Ursusem 360 ew. 360 3-P.Moze Mf 255 albo jakiś Zetor. Co moglibyście doradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

jeszcze jakiegoś MTZ z serii 80 w tej cenie byś znalazł , biegów sporo bo 18 do przodu 4 do tyłu , silnik ma dobrą opinię jako niezawodny i dosyć oszczędny . Do transportu dość szybki . Części niedrogie i dość dostępne . przyzwoita kabina . może też MTZ 50 , ale o nim nic konkretnego nie powiem .


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

ursus 385 albo 902, chodzą w takich cenach, sam szukałem takiego ale w moich stronach jest mało ciągników tego typu :/ U mnie sa prawie same 330, 360 i t25 :D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Wiesz Pawel24. U mnie na wsi najsilniejszym ciągnikiem jest U-360. A w okolicy jest jeden Pronar i kilka nowszych i starszych Zetorów.Zapomniałem jeszcze o jednym Farmerze.Silniejszych Ursusów nie ma u nas wcale.A właśnie kupiłeś może jakiegoś? Bo czytałem że mieliście na oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

jeszcze nie kupiliśmy, ale mam nadzieję że z tym 914 o którym pisałem w innym temacie sie uda :D. Poczekamy i troszkę może cena spadnie. :P. Bo popytu na takie maszyny u nas na podkarpaciu nie ma, więc chyba nikt nie podkupi :D

 

Wiesz na początku myślelismy o385 lub 902 ale w tym roku na prasie zarobiliśmy sporo i świnie sprzedaliśmy po dobrej cenie więc możemy kupić ciągnik prawie do 40 tysięcy.

 

Z tym 385 to by coś wybrał albo 902 ale trzeba by pojeżdzić. Jesteś z lubelskiego? Myślałem że macie lepsze sprzęty :/

 

Zetor 7211 to chyb odpada bo w tej cenie to byłby trup, no chyba że jakaś super okazja :/

 

Z tym traktorem to nie ma co się spieszyć bo można dziadostwa nakupić :D A jaki masz teraz ciągnik? Moją 330 to pod moim imieniem widać :) Diabeł nie ciągnik :cool:

 

Ostatnio testowaliśmy mf255 i ciągnik całkiem OK, tylko z przodu był bez obciążników i był przez to lekki a z tyłu miał wąskie koła. Coś w nim było jednak skiszone, brat mówił że zawory nieustawione bo silnik bardzo szczekał na wolnych obrotach :D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Właściwie jeśli chodzi o te sprzęty to tylko w mojej wsi są takie gospodarstwa. A z ciągników to narazie mam też 330 tylko że M.Maszyna nie do zdarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Właściwie jeśli chodzi o te sprzęty to tylko w mojej wsi są takie gospodarstwa. Jest może z 5 takich, które mają jeszcze przyszłosc. A z ciągników to narazie mam też 330 tylko że M.Maszyna nie do zdarcia.

wiesz na Twój obszar to dobrze byłoby tego 385 albo 902 kupić, bo 360 albo mf mogą być za małe,

 

rozumiem że 330 zostaje ....


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

330 oczywiście zostaje. Nie dawno widziałem Zetora 7011 za 19500 i U 902 21000 zł.Ale to jeszcze nic pewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja polecam na ten areał C-360 3P. Mój sąsiad ma taki model. Jeździ już chyba z 15 lat i przy silniku nic nie robi (jeszcze nie miał szlifu). Ten ciągnik jest akurat na ok. 20- 25ha. Razem z 330 będą sobie dobrze radzić :). Zetor też może być (trochę łakomy na paliwo), a co do Ursusa 902 to nie polecam. Maszyna oparta na hydraulice (skrzynia, wzmacniacz momentu, WOM), a to lubi nawalać i to często. Silnik lubi paliwo. Fakt, ma większą moc i pociągnie pług 4, ale wydaje mi się że na ten areał ziemi to nieekonomiczny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
Ja polecam na ten areał C-360 3P. Mój sąsiad ma taki model. Jeździ już chyba z 15 lat i przy silniku nic nie robi (jeszcze nie miał szlifu). Ten ciągnik jest akurat na ok. 20- 25ha. Razem z 330 będą sobie dobrze radzić :). Zetor też może być (trochę łakomy na paliwo), a co do Ursusa 902 to nie polecam. Maszyna oparta na hydraulice (skrzynia, wzmacniacz momentu, WOM), a to lubi nawalać i to często. Silnik lubi paliwo. Fakt, ma większą moc i pociągnie pług 4, ale wydaje mi się że na ten areał ziemi to nieekonomiczny sprzęt.

co to znaczy, że skrzynia i WOM są oparte na hydraulice?W każdej skrzyni jest olej itd

 

W 3P są zarąbiste wycia których w 902 nie ma, biegi w 902 się nie zakleszczają, a skrzynia w 360 to na pewno nie jest lepsza i wytrzymalsza niż w 902.

 

a co do wzmacniacza, no cóż bez tego też się tym 902 jeździć, ale widziałem raz stare 902 i wzmacniacz chodzi, zatem nie jest to pewnie aż tak awaryjne :/

 

Co do zużycia paliwa to wiem że 385 palą całkiem rozsądnie, zatem i 902 nie będzie gorszy :D

 

3P przy 20-25 hektarach cieższych ziem to ma co robić :D, a co będzie jeżeli trzeba będzie powiększyć gospodarstwo? :/ Co z rozwojem gospodarstwa? Do 902 kupisz prasę zwijająca i jedziesz a 3P to nie bardzo :P:/


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Coolman111 co tak często nawala? Jak mamy 914 8 lat to tylko 2 rurki wymienialiśmy i mikropompkę. oczywiście jeśli chodzi o hydraulike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

a może zetor 7011 lub 5011 ? mozna je kupić w cenie nawet 13000 sam sie nad takim zastanawiam tylko nie wiem czy są dobre i lepsze od np. c-360?


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassoo    0

ja bym był za 385 albo 902 912 sam mam podobny areał i c360 to za mało a 385 spisuje sie lux daje rtade na tym areale i napewno nie bedzie stał bezczynie u mniue w 100 % jest wykozystywany mocny podnosnik dobrze radzi sobie z ciaganiem a jak wzmacniacz działa to juz nie ma problemu zeby cos pociagnąc duzego ciezkiego u mnie pracuje z 5 pługami i na glinie beknie ale zułwik i idzie dalej bez zająkniecia njedno pole mam taka glina ze na 4 musze orac nosi duze baloty z sianem po 500 kilo wazy jenen na wysiegu ramienia blisko 2 metry i nic sobie nie robi w transporcie lux wałek na 1000 i na 540 ma dobrze sie sprawdza ten 1000 bo na paliwie sie zaoszczedza tak jak ja kosiarką to 1000 wiekszy bieg małe obroty i mniej paliwa idzie niz w 360 i nie macze ciągnika i co tam wiecej 360 chodzi tylko z drobnymi zeczami brony czasem mały agregat siewnik itp areszta 385 bo sie nie oplaca niezbyt duzo pali troche wiecej niz c 360 a ile wiecej zrobi ja bym kupił na twoim miejscu 385 902 912 sam mysle zeby jeszcze naped dokupic do mojego w turze by sie sprawdził bo tak to nie kupuje tura bo nie ma napedu na przud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
O wiele lepsze. O wiele leprza kabina wspomaganie albo resorowany przód.

5011 były bez kabiny , więc kabiny były dorabiane a nie fabryczne !


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

W związku z hydrauliką w 902, to chodziło mi, że niektóre urządzenia są włączane hydraulicznie. Oczywiście jest to wygodniejsze rozwiązanie niż mechanicznie, ale to lubi się psuć (sąsiad ma U902 z 1985r. i nie raz już robił). Nie ma jak to prosta mechanika :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassoo    0

eeeeeeeeeee tam leprze chydrauliczne dziadek miał ten ciągniczek prawie 15 lat teraz ja nim jezdze i ojciec juz 5 i nic w chydraulice nie było robione teraz po prawie 20 latach uzytkowania pompe chydrauliczną wymieniliśmy a tak to nic sie nie psuje a wałeczek na chydraulice dobry bo sprzegło chydrauliczne ma i jak sie włancza np kosiarke to traktor nie dostaje w dupe płynie oleik wprawia w ruch kosiarke nie to co np 360 deba staje i buja kosiarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Kupiłem Zetora 7011(tydzień temu).Ładnie chodzi.Dałem 17500 zł.Dzięki wszystkim za rady. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

C-360 to chyba za mało na ok 23ha c-360 to na max 17-18ha.Na ok 23 to c-385 w tej cenie jest ich dużo zależy jakie ziemie masz jeśli nie najlepsze to napęd na przód by sie przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj