Zaloguj się, aby obserwować  
abuk14

Jaki ciągnik na 16-23 ha do 15-20tys zł?

Polecane posty

abuk14    1
Po pierwsze on nie chce kupić C - 360... :) :)

 

A po drugie zawsze lepiej kupić mocniejszy ciągnik i mieć zapas bo nigdy nic nie wiadomo... :) :)

 

Szybciej zrobi w polu i potem będzie miał wolne.... :) :)

Nawet nie wiedziałem, że nie mam zamiaru kupic C-360, ale przecież ty wiesz lepiej :) :) .

 

Oczywiście żartuję,ale trzeba przyznac, że sprzęt mam najwyżej na 65KM.

 

Rozrzutnik 2-osiowy, pług 4-skibowy, agregat ok. 2,5 m, beczkowóz 2000 l, prasa Z-224, siewnik Poznaniak 2,7 m ( chociaż z tym to może jeszcze Ciapek pracowac ) i kosiarka 1,65 m.

Z tymi maszynami miałby pracowac ciagnik, tak więc MTZ i i 912 byłby stanowczo za duży.

Obecnie dalej kusi mnie C-362, MF 255, Ursus C-360 albo może Zetor 6211 ( te akurat są niekiedy tańsze niż 5211 w podobnym stanie )

Ursus 4512 pasowałby można powiedziec idealnie, ale jest troszkę przydrogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Nawet nie wiedziałem, że nie mam zamiaru kupic C-360, ale przecież ty wiesz lepiej :) :) .

 

Oczywiście żartuję,ale trzeba przyznac, że sprzęt mam najwyżej na 65KM.

 

Rozrzutnik 2-osiowy, pług 4-skibowy, agregat ok. 2,5 m, beczkowóz 2000 l, prasa Z-224, siewnik Poznaniak 2,7 m ( chociaż z tym to może jeszcze Ciapek pracowac ) i kosiarka 1,65 m.

Z tymi maszynami miałby pracowac ciagnik, tak więc MTZ i i 912 byłby stanowczo za duży.

Obecnie dalej kusi mnie C-362, MF 255, Ursus C-360 albo może Zetor 6211 ( te akurat są niekiedy tańsze niż 5211 w podobnym stanie )

Ursus 4512 pasowałby można powiedziec idealnie, ale jest troszkę przydrogi.

z tych co podałeś teraz to zetory i mf znowu ;] Nie chce mówić nic o spalaniu ale chyba to dwie przeciwności teoretycznie ;]]]

Ja bym brał 6211, albo jakiś 4x4 tylko ze wtedy juz cena up..

Mam podobny cel jak Ty i będę szukła 5011/5211/6011/6211 również wersje 4WD, najlepiej z turem, a to który wezme zalezy od ceny i stanu delikwenta ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

MF255 też znajdziesz w dobrym stanie za 20 tyś ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Z podanych przez Ciebie to MF 255, sprzedasz pług i kupisz jakiś 3 skibowy, do reszty maszyn będzie pasował. Do poznaniaka będzie akurat, 2 szosowa i w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Co ja wiem lepiej...???

Ty przecież chcesz C- 362.... :) :)

A nie C - 360... :) :)

No tak, ale nic nie pisałem o tymm, że nie mam zamiaru kupic C-360 ( właściwie to nic o nich nie pisałem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja proponuje zetora 5211 a jeśli się uda 7211 tylko troche więcej koszują:)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Zapominacie jeszcze ze MTZ to rowniez model o symbolu 550 (i podobne) o mocy ok 65KM, a mozna takie dorwac z napedem 4x4, pala mniej niz MTZ 82 a taki to chyba juz podchodzilby pod wymagania autora watku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No ale wiecie jak to jest z tymi MTZ....jedni go chwalą drudzy narzekają...komu tu wierzyć...??? :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Wszystko zalezy jak sie o niego dba, tak jak w kazdym ciagniku, tez sie balem gdy kupowalem, bo podobno cieknie i takie tam, owszem cieklo dopoki nie podlozylem kilku podkladek miedzianych w hydraulice, i zmienilem kilka uszczelniaczy, ciagnik suchutki a swoje zrobi, leje sie paliwko i jedzie w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

Mój znajomy ma ponad 60 ha i robi wszystko zetorem 7211 choć ma jeszcze c-330 i c-360 ale nie ma u kto pomuc wię wszystko robi sam tylko najmuje sobie kombajniste na żniwa.A mój stryjek ma około 50 ha i obrabia c-360 c-360 i c-330

 

 

Chwila chwila nikkt nie pomyślało case ja mam coć do zaproponowania :)http://www.allegro.pl/item229283916_case_5...urem.html#photo

 

Tur nieraz nię przyda!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3
Mój znajomy ma ponad 60 ha i robi wszystko zetorem 7211 choć ma jeszcze c-330 i c-360 ale nie ma u kto pomuc wię wszystko robi sam tylko najmuje sobie kombajniste na żniwa.A mój stryjek ma około 50 ha i obrabia c-360 c-360 i c-330

:) Szok normalnie, ja mam 20 ha orania i Mtz jak dla mnie jest na styk, po co kupować 50 km na 20 ha i orać tydzien, lepiej coś wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

ja przeciesz mam z 50ha i też zetor wystarcza z C-330 no jasne lepiej mieć większy sprzęt wszystko sie szybciej robi ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam ja na te ha proponuje ci u 1224 120koni w sam raz bedzesz miał wszystko zrobione na czas i dokłanie wesmy samą orke 1224 a 360 czy zetorkiem


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Witam ja na te ha proponuje ci u 1224 120koni w sam raz bedzesz miał wszystko zrobione na czas i dokłanie wesmy samą orke 1224 a 360 czy zetorkiem

 

Trochę za duży ciągnik na tak mały areał...taki ciągnik wypala na dużych areałach co najmniej 50 hektarów...i też w tej cenie nic porządnego nie znajdziesz... <_< ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
Trochę za duży ciągnik na tak mały areał...taki ciągnik wypala na dużych areałach co najmniej 50 hektarów...i też w tej cenie nic porządnego nie znajdziesz... ;):D

 

A czemu niby zaduzy co on ma całe dnie w polu robic przeciez ma tez ine obowiazki a co do ceny jak ma sie kupic byle co to lepiej poczekac i kupic cos dobrego Pamietaj kupuj zawsze nie miej niz 120 koni zobaczysz co to dopiero jest za robota niekoniecznie ursusa <_<


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

A więc powiem tak... Żadne MF-y, Case ani JD nie wchodzą w grę.

Co do mocy to 1224 było wielką przesadą. Tym Zetorem miałem wszystko na czas zrobione, ale został już sprzedany dostałem za niego 18000 zł

A więc trzeba się za coś zabierac ( mam na myśli ciągnik ) bo zaraz trzeba siac ( to akurat robi ciapek, ale przyda się jeszcze jakiś ciągnik do pomocy.

Najbardziej podchodzi mi MTZ 82, Ursus 912 i 4512 z początku produkcji.

Mam jeszcze prośbę. Mógłby mi ktoś wytłumaczyc obsługę tych ciąników ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Z tych trzech polecam Ci oczywiście 4512. Ceną nie kusi niestety, ale to dobry ciągnik. Ale wiadomo- z używkami różnie bywa <_<. Może coś nawalić, a w przypadku tego Ursusa sprawa z częściami zamiennymi wygląda nieciekawie. Jak siadła mi pompa wodna w czasie kiedy ciągnik był bardzo potrzebny to nigdzie nie mogłem dostać- objechałem wszystkie agromy i były tylko do 3512. Takze Grene nie miało nic na magazynach. Proponowali mi zamówienie i czekanie 3 dni ;). Dobrze, że mam znajomego w jednym z sklepów Grene i powiedział mi, że te pompy można dostać bezpośrednio w fabryce Ursusa w Chełmnie gdzie robią akturat takie podzespoły. No i musiałem gnac prawie 100 kilometrów :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

4512 bardzo sprytny ciągnik uniwerselany, i do suszenia siana i do uprawy roli, chociaz do roli to by sie przydal 4514, ja mam 4512 ale jako pomocniczy, i jak dla mnie 4x4 w tym ciagniku to by mial wiecej wad niz zalet bo zmniejsze sie jego zwrotnosc, a nie robie nim na roli, tylko prasa i kosiarka itp, jeśli juz nie chcesz do 23 ha cos 80konnego (co mnie dziwi bardzo) to 4514 pasuje, a o obsluge sie nie bój bo to banalne jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No tylko że za dobrego 4514 trzeba dać te 40 tys. jak nie lepiej... <_<

 

No ale 4512 też bardzo dobry ciągnik...ale jak byś chciał mieć pług obrotowy np. 3 skibowy to on sobie nie poradzi, więc do tego nadaje się 912......to już jest wyłącznie twoja decyzja...zależy jakie masz i chcesz mieć maszyny... ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
4512 bardzo sprytny ciągnik uniwerselany, i do suszenia siana i do uprawy roli, chociaz do roli to by sie przydal 4514, ja mam 4512 ale jako pomocniczy, i jak dla mnie 4x4 w tym ciagniku to by mial wiecej wad niz zalet bo zmniejsze sie jego zwrotnosc, a nie robie nim na roli, tylko prasa i kosiarka itp, jeśli juz nie chcesz do 23 ha cos 80konnego (co mnie dziwi bardzo) to 4514 pasuje, a o obsluge sie nie bój bo to banalne jest

Tzn. już nawet nie tyle co nie chcę, ale nie mam do niego maszyn. Musiałbym kupic nowy agregat, rozrzutnik, kosiarkę itp, a na to kasy nie mam.

Przypominam, że mam do wydania 25000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj