Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z podnośnikiem mtz 82

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:10

problem z podnośnikiem mtz 82 W instrukcji pisze niby że wydatek pompy w mtz-cie 45l/min. Teoretycznie tylko troche więcej niż 40 tego rozdzielacza. Według mnie powinno grać.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z podnośnikiem mtz 82 Dzisiaj, 03:34
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:19

problem z podnośnikiem mtz 82 Mam jeszcze jedno pytanko. Czy w tym rozdzielaczu z sekcja pływająca da się i czy należy ustawić ciśnienie maksymalne. Bo chyba dla pompy mtz-ta jest maksymalnie 200bar, a przy tym rozdzielaczu jest 300bar.

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:30

problem z podnośnikiem mtz 82 Tam jest napisane że max ciśnienie pracy rozdzielacza to 300 bar a nie że na tyle jest ustawiony. Będziesz musiał ustawić ciśnienie jakie jest w mtz-cie jeśli się nie mylę to 160-180bar. Warto kupić sobie manometr niecałe 40 zeta kosztuje glicerynowy do 250 bar. Jak byś wpinał ten rozdzielacz to jeśli sie nie mylę zasilanie wpinasz w kolanko pompy oleju. Powinien tam być trujnik. Powrót znajdziesz. Też gdzieś idzie od regulatora. Gdzieś było o tum na forum tylko gościu wpiął tam tura. Były foty.  
KPK Kumurun Team

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:35

problem z podnośnikiem mtz 82 Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, juz wszystko wiem o co w tym chodzi.

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:40

problem z podnośnikiem mtz 82 O i jest fota

http://www.agrofoto....-pod-pompe-mtz/

KPK Kumurun Team

#26 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 19:29

problem z podnośnikiem mtz 82 koledzy ja mam tez podobny ale troche inny problem moj mtz 82 z 84 r bo dopiero kupiłem podnosi lekko sam jak opuszcze na dól i puszcze wajche to sam pomału podnosi a jak przestawiłem kolo siedzenia tą wajchą to znów jak zapiąłem pług to opuszcza szybko sam a jak w drugą przestawie to podnosi co to może być??????????

#27 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 27 styczeń 2012 - 20:10

problem z podnośnikiem mtz 82 dźwignia koło siedzenia powinna być ustawiona w pozycji neutralnej żebyś mógł normalnie korzystać z rozdzielacza przy kierownicy. Na tym półkolu po którym przesuwa się dźwignię jest otwór w którym powinna być blokada położenia w poz neutralnej jakieś 5cm od skrajnego tylnego położenia

@seweryn20 mam pytanie
w komentarzach do tego zdjęcia co podałeś link jest wzmianka o dzielniku strumienia oleju i właśnie się zastanawiam jak to jest zrobione orginalnie w MTZ że da sie pracować dwoma rozdzielaczami. W jaki sposób rozdzielany jest olej na oba. Bo przecież normalnie jest tak że jak nie używamy rozdzielacza to olej przepływa przez niego swobodnie więc nie ma ciśnienia w układzie i dopiero ruszenie dźwignią powoduje zamknięcie swobodnego przepływu i skierowanie oleju do np siłownika. A w przypadku dwóch osobnych rozdzielaczy musi być coś co zamknie swobodny spływ oleju w jednym z nich w przypadku korzystania z drugiego. Nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu hydrauliki w MTZ a żeby coś naprawić trzeba wiedzieć jak to działa.

Z tego co widzę to oba rozdzielacze połączone są ze sobą pięcioma rurkami
dwie rurki to wyjścia z sekcji rozdzielacza na podnośnik, jedna to zasilanie olejem tego regulatora i jedna od powrotu oleju z regulatora. A od czego jest piąta, taka cienka? może to nią w jakiś sposób jest podawany sygnał do zamknięcia swobodnego spływu oleju w np rozdzielaczu gdy korzystamy z regulatora i na odwrót :unsure:

#28 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 11:53

problem z podnośnikiem mtz 82 Dobre pytanie sam się nad tym zastanawiałem i specjalnie nie wiem. Bo według mnie powinien być dzielnik między oryginalnym rozdzielaczem a rozdzielaczem dołożonym. Na chłopski rozum nie powinno działać bez tego bo olej popłynie zamiast do zasterowanego siłownika to na drugi rozdzielacz który jest otwarty i wszystko bez oporu przelewa się przez niego. Taki sposób podłaczenia jest nawet oryginalnie stosowany w mtz-cie. Trzy sekcje rozdzielacza idą do wyjść hydrauliki zewnętrznej a sterowanie podnośnikiem według rysunku odbywa się tylko regulatorem który jest wpięty w kolanko pompy jako drugi odbiornik.
Ta cienka rórka na pewno nie spełnia funkcji dzielnika. Przez dzielnik musi przepływać olej z pompy a dopiero do niego podłaczone są odbiorniki. Myślę że to potrzebne raczej do pracy regulatora będzie i tyle.

http://zapodaj.net/2...cf25ee.jpg.html
KPK Kumurun Team

#29 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 17:50

problem z podnośnikiem mtz 82 ten schyemat różni się od tego co mam u siebie (MTZ82 wersja sport) U mnie jest raczej tak jak na tym co podałeś poprzednio

Z tą cienką rurką to chodziło mi o to że może jest ona łącznikiem między rozdzielaczem a regulatorem i może w chwili użycia jednego z nich pojawia się w niej ciśnienie zamykające jakiś zaworek w tym drugim żeby całe ciśnienie szło na to czego używamy.

nie mam kogo się zapytać bo nikt nic nie wie. Standardowo jak sie wspomni że nie działa regulator pada odpowiedź że trzeba go wymienić a nie raz czytałem że nic to nie dało. Przecież gdyby się zużył to podnosiłby wolniej, gorzej ale podnoosiłby a jeśli nie reaguje w ogole to może wina jest w tym ruskim dzielniku strumienia olej gdziekolwiek on jest i jakkolwiek on działa.

#30 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 18:45

problem z podnośnikiem mtz 82 Koledzy. Ja mam przerobioną hydraulikę w MTZ-cie przez poprzedniego właściciela. Została tylko pompa, rozdzielacz pod kierownicą, siłownik od podnoszenia i jedna para wyjść. Denerwowało mnie, że ciężkie maszyny po prostu spadały na zienie, więc w ostatnich dniach zamontowałem zawór zwrotno-dławiący, teoretycznie działa, a o sukcesie pochwale się jak zaczepie coś ciężkiego. Ale do rzeczy, nurtowało mnie to że olej hydrauliczny bardzo się grzał i spadała wydajność pompy. W tym rozdzielaczy pod kierownicą jest z prawej strony przyłączę które poprzedni właściciel podłączył pod powrót dość cienkim wężykiem. Zamiast niego podłączyłem tam manometr i okazało się że na tym przyłączu jest ciśnienie kiedy dźwignie od rozdzielacza są z pozycji neutralnej, czyli cały olej z pompy idzie tym wężykiem do zbiornika. Jak zadziałamy którąś sekcją to ciśnienie zanika, a powrót do zbiornika jest realizowany rurką przykręcaną do rozdzielacza na trzy śrubki. Moje wnioski: zamontować wężyk o większym przekroju i wymienić pompę bo daje tylko 100 bar (zawór przelewowy działa, bo ciśnienie się zmieniało w zależności od jego regulacji), w przyszłości można użyć to przyłączę jako kontynuacje ciśnienia do podłączenia rozdzielacza od tura. Mam nadziej że mój post coś wniósł do tematu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 19:13

problem z podnośnikiem mtz 82 a byłbyś w stanie określić gdzie masz podłączony ten cienki węzyk według tych rysunków co podał kolega seweryn20?
gdzie mierzyłeś ciśnienie? tylko na tym cienkim wężyku?

#32 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 19:33

problem z podnośnikiem mtz 82 Tak to wygląda. Nie wiem do czego jest ona oryginalnie, bo przedni właściciel już się postarał. Ciśnienie mierzyłem na tej rurce i na jednej z sekcji. Jak by ktoś maił zdjęcia oryginalnego układu hydrauliki, to bym był bardzo wdzięczny za nie.

http://zapodaj.net/5...757b22.jpg.html

Edytowany przez czajens, 28 luty 2012 - 18:39.

#33 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 19:53

problem z podnośnikiem mtz 82 http://zapodaj.net/7...0adee2.jpg.html

Poz. 38. Przewód olejowy kanału........ uprawlenia. Co to znaczy to pojęcia nie mam.
KPK Kumurun Team

#34 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 21:28

problem z podnośnikiem mtz 82 wygląda na to że faktycznie jest to do sterowania gdzie ma iść ciśnienie oleju
http://translate.goo...u|pl|управления

#35 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 23 luty 2012 - 06:08

problem z podnośnikiem mtz 82 Tu jest coś o rozdzielaczach.
Teraz muszę tylko znaleźć te zaworki które są w rozdzielaczach stosowanych wspólnie z regulatorem siłowym.

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 23 luty 2012 - 07:57

problem z podnośnikiem mtz 82 Przy którymś rozdzielaczu w otworach w które wkręcone są węże do hudrauliki są wmontowane dławiki. Ja u siebie rozbierałem rozdzielacz i dławików żadnych nia mam. Rozdzielacz podłączony do regulatora.
KPK Kumurun Team

#37 Share stanis80

stanis80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 luty 2012 - 20:50

problem z podnośnikiem mtz 82 Witam. Koledzy mam problem z podnośnikiem w swoim mtz-cie 93 rok. Otóż gdy chcę np. wykiprować przyczepę (pierwszą wajcha od kierownicy) najpierw podnosi się TUZ a potem dopiero powoli dźwiga przyczepę. A kiedy podniosę TUZ-a wajchą obok siedzenia i wtedy zacznę kiprować to przyczepa śmiga aż miło patrzeć. Dodam jeszcze, że regulator mam R50. Co może być przyczyną że tak to działa?

#38 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 luty 2012 - 18:31

problem z podnośnikiem mtz 82 Witam Koledzy.
Z racji że już długo się borykam z hydrauliką w moim mtz-ecie, nam pytanie do Was. Za co jest odpowiedzialny zawór przelewowy pod spodem rozdzielacza (12 na załączonym rysunku), gdyż chcę wyeliminować ten wężyk z prawej strony rozdzielacza co trzeba go łączyć z powrotem. Bo myślę że mały przekrój tego przyłącza powoduje nadmierne nagrzewanie się oleju, gdyż oryginalnie olej z pompy szedł jeszcze na rozdzielacz pod siedzeniem. I pytanie numer dwa: jak wymieniać pompę to na jaką? Na aledrogo jest duży wybór i rozrzut cenowy, ale co wybrać żeby nie kupować dwa razy.

http://zapodaj.net/c...331fff.jpg.html

Edytowany przez czajens, 28 luty 2012 - 18:41.

#39 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 29 luty 2012 - 07:55

problem z podnośnikiem mtz 82

Witam. Koledzy mam problem z podnośnikiem w swoim mtz-cie 93 rok. Otóż gdy chcę np. wykiprować przyczepę (pierwszą wajcha od kierownicy) najpierw podnosi się TUZ a potem dopiero powoli dźwiga przyczepę. A kiedy podniosę TUZ-a wajchą obok siedzenia i wtedy zacznę kiprować to przyczepa śmiga aż miło patrzeć. Dodam jeszcze, że regulator mam R50. Co może być przyczyną że tak to działa?

znajomy ma podobnie, zresztą opisał ten problem na forum
jak zapiął pług obrotowy to w czasie podnoszenia jednocześnie go obraca a nie dotyka dźwigni od wyjścia hydraulicznego gdzie podpiął siłownik obrotu

co do ostatniego postu to trafiłem kiedyś na forum Elektroda na temat o rozdzielaczu od t25 i mtz'ta
facet podłączył oba do jakiejś maszyny i oba miały być zasilane z jednej pompy i niestety to nie zadziałało tak jak chciał
ale z grzaniem oleju w rozdzielaczu od mtz'ta poradził sobie wykonując jakiś wewnętrzny kanał w korpusie który z tego co zrozumiałem jest w rozdzielaczach nie przystosowanych do współpracy z regulatorem pod siedzeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:25

problem z podnośnikiem mtz 82 WITAM!! Panowie czy mi ktoś w końcu pomoże podpowie coś z tym podnośnikiem? w mtz 82 84r . tłumacze.... jeżeli podepne pług czy jakąś maszyne jest dobrze a jak odepne to podnośnik sam sie podnosi do góry jeżeli ustawie tą wajchą koło siedzenia zeby podnośnik równo stał i podepne wtedy maszyne to jak podniose to opada i już nie wiem co robić działać może pomożecie

Dodaj odpowiedź