Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z podnośnikiem mtz 82

70 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawlo1525

pawlo1525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 17:09

problem z podnośnikiem mtz 82 Mam problem z podnoszeniem gdy podnoszę wąjchą obok siedzenia to nic sie nie dzieje jagby osłupiał podnośnik a gdy biore tą samą wajche + jeszcze wajche obok kierownicy to podnosi. To czego jest wina że nie mogę za tą jedną dzignią podnosić bo mi nie jest wygodnie z 2 wajchami gdy oram i to nie jest napewno wina regulatora bo już wymieniałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z podnośnikiem mtz 82 Dzisiaj, 11:19
  •  

#2 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 17:56

problem z podnośnikiem mtz 82 A przy tym regulatorze pod siedzeniem dobrze popodpinałeś te dźwignie co idą między zbiornikiem tam pod podnośnik??

#3 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 18:50

Mam problem z podnoszeniem gdy podnoszę wąjchą obok siedzenia to nic sie nie dzieje jagby osłupiał podnośnik a gdy biore tą samą wajche + jeszcze wajche obok kierownicy to podnosi. To czego jest wina że nie mogę za tą jedną dzignią podnosić bo mi nie jest wygodnie z 2 wajchami gdy oram i to nie jest napewno wina regulatora bo już wymieniałem.

Odkręć osłonę tej wajchy obok siedzenia i tam jest cięgiełko idące do regulatora; skróć go parę obrotów i testuj:)))na pewno pomożeDodany obrazek
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#4 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:30

problem z podnośnikiem mtz 82 Ja też mam ten problem, skróciłem to cięgiełko na maxa i nie pomogło.Tzn musze "uderzyć" mocno tą dźwignią do tyłu to podnośnik zareaguje.

#5 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 09:50

Ja też mam ten problem, skróciłem to cięgiełko na maxa i nie pomogło.Tzn musze "uderzyć" mocno tą dźwignią do tyłu to podnośnik zareaguje.

Cięgiełko idące do regulatora tez wyrabia się na krzyżaku i je tez powinno się wymieniać oraz tulejkę mocującą owe ciegiełko i jak te elementy mamy sprawne możemy zacząć dopiero regulować...

#6 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:37

problem z podnośnikiem mtz 82 u mnie nie da się podnosić tym regulatorem odkąd kupiłem ciągnik. Jak ustawię dźwignię na regulatorze w położenie neutralne to po rozgrzaniu oleju ramiona pod obciażeniem opadają tak, że czasem nawet nie zdąży się nawrócić w polu. Jak tą dźwignię dam max do tyłu tzn tak jakbym podnosił to jest lepiej ale wtedy ramiona na pusto bardzo powoli podnoszą się do góry :huh:

próbowałem przekręcać tym wałkiem co wychodzi z regulatora przy samym regulatorze tzn wkładałem tam śrubokręt i poszedł może milimetr więcej niż bym to zrobił dźwignią z kabiny więc luzy itp odpadają.

w którymś temacie czytałem, że w rozdzieaczu pod kierownicą jest jakiś zaworek który odpowiada za utrzymanie ciśnienia w regulatorze pod siedzeniem.
Ile w tym prawdy to nie wiem :unsure:

#7 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 13:21

u mnie nie da się podnosić tym regulatorem odkąd kupiłem ciągnik. Jak ustawię dźwignię na regulatorze w położenie neutralne to po rozgrzaniu oleju ramiona pod obciażeniem opadają tak, że czasem nawet nie zdąży się nawrócić w polu. Jak tą dźwignię dam max do tyłu tzn tak jakbym podnosił to jest lepiej ale wtedy ramiona na pusto bardzo powoli podnoszą się do góry :huh:

próbowałem przekręcać tym wałkiem co wychodzi z regulatora przy samym regulatorze tzn wkładałem tam śrubokręt i poszedł może milimetr więcej niż bym to zrobił dźwignią z kabiny więc luzy itp odpadają.

w którymś temacie czytałem, że w rozdzieaczu pod kierownicą jest jakiś zaworek który odpowiada za utrzymanie ciśnienia w regulatorze pod siedzeniem.
Ile w tym prawdy to nie wiem :unsure:

Hmm trzeba podciągnąć tą dźwigienkę na regulacji wajchy obok siedzenia... Podnośnik jak opaduje to albo siłownik o ile cieknie z niego albo rozdzielacz.W rozdzielaczu jest zawór przeciążeniowy na sekcjach są zawory ciśnieniowe

#8 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:31

Hmm trzeba podciągnąć tą dźwigienkę na regulacji wajchy obok siedzenia...

u mnie nie ma tam regulacji ale pisałem przecież że wsadziłem śrubokręt przy samym regulatorze i poszło może milimetr dalej niż dźwigną przy siedzeniu a podnośnik i tak nie zareagował.

Siłownik był robiony tzn zmienione uszczelki na nowe

Chciałem się pozbyć tego regulatora to mechanik coś mi mówił że będą mi za szybko ramiona opadać przy opuszczaniu :blink:

Byłbym wdzięczny za schemat instalacji hydraulicznej w MTZ-cie

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:41

problem z podnośnikiem mtz 82 Spokojnie możesz wywalić regulator i jedną sekcje rozdzielacza tą która i tak steruje podnośnikiem podłączyć bezpośrednio do siłownika. A jeśli za szybko będzie opadał to załóż sobie dławik regulowanu jednostronnego działania i po sprawie.

http://allegro.pl/li...85cy&category=0

To przykład można kupić taniej. Dasz go w dostępnym miejscu i regulujesz z kabiny. Chyba że chcesz mieć totalny luksus to kup jednosekcyjny rozdzielacz z pozycją pływającom i wstaw go koło fotela pod ręką. Na razie nie mam czasu i potrzeby ale ja u siebie na bank tak zrobie bo mnie i wajcha koło fotela dobija i ta koło kierownicy też. Mało wygodna a precyzja pracy daje wiele do rzyczenia.

http://zapodaj.net/8...691f2b.jpg.html

Edytowany przez seweryn20, 22 styczeń 2012 - 18:57.

KPK Kumurun Team

#10 Share kajtek15

kajtek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:21

problem z podnośnikiem mtz 82 trzeba podregulowac tym drazkiem ponizej dzwigni od podnoszenia o ktorej pisal wczesniej kolega skrecic lub wykrecic mialem taki problem i pomoglo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawid013

dawid013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:31

problem z podnośnikiem mtz 82 U mnie owy regulator wącha śmietnik, a podnośnik tylny podpięty jest pod wajchister i skończyły się moje problemy z tym badziewiem.Dławik faktycznie by sie przydał bo z cięzkim osprzętem jest troch problem przy opuszczaniu.

Edytowany przez dawid013, 22 styczeń 2012 - 20:33.

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:43

problem z podnośnikiem mtz 82  To zakładaj.  Od rozdzielacza wjedz wężem do kabiny, zamocuj dławik i drugi wąż do siłownika. Tylko to musi być dławik jednostronnego działania. Podnoszenie ma pełny przepływ a opuszczanien dławiony. Ja jeszcze mam cierpliwość ale z czasem wywale i regulator i oryginalny rozdzielacz pod deska. Założe dwa dwusekcyjne po prawej stronie folela jeden za drugim i do końca rzycia nie będe grzebał przy hydraulice. Ja u siebie kasowałem luzu, regulowałem regulator i po czasie wszystko znów zaczeło działać po swojemu. Dzwignia koło0 fotela działa, podnosi i opuszcza ale nie chodzi to tak jak powinno. Po godzinie człowieka zaczyna to męczyć. Zrobie jak w koparce. Wqajchujesz 10-12 godzin a sterowanie cię nie męczy. Proste. 

Edytowany przez seweryn20, 22 styczeń 2012 - 20:45.

KPK Kumurun Team

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2012 - 21:08

problem z podnośnikiem mtz 82 Witam, czy w Mtz-cie belki podnośnika mają swobodny ruch w górę? Chodzi mi o to czy można je podnieść ręcznie do góry tak jak w c330 czy c360.

#14 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 21:23

problem z podnośnikiem mtz 82 Ale trzeba jeszcze wiedzieć które rurki zaślepić a które zostawić :rolleyes:
Ze schematu widać niewiele, trzeba to na żywo ogarnąć jak będzie cieplej. Ja i tak nie używam rgulatora pod siedzeniem więc płakał po nim nie będę :)

Tak, da sie je podnieść rękami pod warunkiem że ustawisz dzwignie rozdzielacza w pozycję pływającą

Edytowany przez mani51, 22 styczeń 2012 - 21:25.

#15 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 21:47

Ale trzeba jeszcze wiedzieć które rurki zaślepić a które zostawić :rolleyes:
Ze schematu widać niewiele, trzeba to na żywo ogarnąć jak będzie cieplej. Ja i tak nie używam rgulatora pod siedzeniem więc płakał po nim nie będę :)

Tak, da sie je podnieść rękami pod warunkiem że ustawisz dzwignie rozdzielacza w pozycję pływającą

A orkę wykonujesz na jakiej regulacji podnośnika?? bo książkowo to powinna być siłowa czyli bez regulatora się nie da raczej takowej wykonać ,przez co więcej paliwa idzie:/

#16 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 22:06

problem z podnośnikiem mtz 82 to chyba według ruskiej książki się nie da :P
Ja regulatora nie używam więc wszelkie prace polowe w tym orkę wykonuję w pozycji pływającej. Chyba, że pług nie wchodzi dobrze to można chwilowo dociążyć ale to wszystko za pomocą rozdzielacza pod kierownicą

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2012 - 15:44

problem z podnośnikiem mtz 82 To jak założę taki rozdzielacz http://farmexpert.pl...rodukt9967.aspx zamiast tego regulatora pod siedzeniem to będzie się dało podnieść belki ręką tak jak w c330?

#18 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 16:41

problem z podnośnikiem mtz 82 małe OT- w MTZ podnośnik ma regulację pozycyjną jak każdy inny ciągnik czy rozwiązanie a'la czydziestka?:) jak w ogóle wygląda jego obsługa?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 17:42

problem z podnośnikiem mtz 82 Dokładnie taki z pozycją pływającom. Jeśli regulator sprawia ci problemy to na razie wystarczy jak kupisz dwa dłuższe węże i podepniesz je do jednej sekcji rozdzielacza pod deska i siłownika tuza. To jest pierwsza sekcja z lewej strony. Rury wywal i połącz to wężami. Reszte rurek od regulatora odkręć i zaślep otwory bo już nie będzie to potrzebne.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:04

problem z podnośnikiem mtz 82 A czy ten rozdzielacz nie będzie miał za małej wydajności. Bo hydraulika w mtz-cie ma wydajność chyba z 50l/min.

Dodaj odpowiedź