Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z podnośnikiem mtz 82

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 01 marzec 2012 - 22:48

problem z podnośnikiem mtz 82 ja Ci nie pomogę bo mam podobnie i nie wiem co jest grane
wydaje mi się że regulator coś nawalił bo nie mogę nim podnosić ale jak mam puste ramiona to po przestawieniu na regulatorze dźwigni do tyłu bardzo powoli podnoszą się, jest to prawie niezauważalne i też tak jak u Ciebie przy ustawieniu w pozycji neutralnej narzędzie np pług szybko opada tak że czasem nie udało się nawrócić w polu. U mnie póki co pomogło przestawienie dźwigni przy regulatorze nieco dalej od położenia neutralnego ale nie do samego tyłu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z podnośnikiem mtz 82 Dzisiaj, 10:40
  •  

#42 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 13:52

WITAM!! Panowie czy mi ktoś w końcu pomoże podpowie coś z tym podnośnikiem? w mtz 82 84r . tłumacze.... jeżeli podepne pług czy jakąś maszyne jest dobrze a jak odepne to podnośnik sam sie podnosi do góry jeżeli ustawie tą wajchą koło siedzenia zeby podnośnik równo stał i podepne wtedy maszyne to jak podniose to opada i już nie wiem co robić działać może pomożecie

Jak masz ustawioną regulację na regulatorze siłowa automatyczna czy pozycyjna?? tzn.jak siedzisz na siedzeniu to przełącznik ma w stronę lewego czy prawego koła??? jeżeli ustawisz pozycyjną to to ubytki oleju w siłowniku powinny być uzupełniane automatycznie.Co do podnoszenia ramion to tak się dzieje,ewentualnie lekko można popuścić cięgno regulacji regulatora...A jak siłownik opaduje to wina uszczelniaczy a później rozdzielacza,regulator nie ma nic do tego..
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#43 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 18:17

problem z podnośnikiem mtz 82 @qqq jeśli regulator nie ma nic do opadania ramion to niech mnie ktoś poprawi ale wydaje mi się że nie wiesz co piszesz. Regulator jest tak samo rozdzielaczem więc jeśli coś w nim będzie puszczać to ramiona będą opadywać. U mnie ta dźwignia od przełączania regulacji pozycyjnej i siłowej ustawiona jest na środku więc w pozycji neutralnej i mam takie same objawy.
Nawet gdyby regulator był ustawiony na regulację pozycyjną to poniósłby na określoną wysokość a nie do samego końca a faktu podnoszenia pustych ramion nijak nie wytłumaczysz już nieszczelnością siłownika czy rozdzielacza

#44 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 09:57

@qqq jeśli regulator nie ma nic do opadania ramion to niech mnie ktoś poprawi ale wydaje mi się że nie wiesz co piszesz. Regulator jest tak samo rozdzielaczem więc jeśli coś w nim będzie puszczać to ramiona będą opadywać. U mnie ta dźwignia od przełączania regulacji pozycyjnej i siłowej ustawiona jest na środku więc w pozycji neutralnej i mam takie same objawy.
Nawet gdyby regulator był ustawiony na regulację pozycyjną to poniósłby na określoną wysokość a nie do samego końca a faktu podnoszenia pustych ramion nijak nie wytłumaczysz już nieszczelnością siłownika czy rozdzielacza

Kwestia podnoszenie się ramion samoistnie,zachodzi na pewno w położeniu neutralnym dźwigni obok siedzenia.Jeżeli dźwignia wyboru regulacji jest w pozycyjnej czy automatycznej to wtedy przy ustawieniu zadanej wysokości jeśli nawet mamy wycieki to i tak regulator powinien uzupełniać ubytki oleju w siłowniku i trzymać zadaną wysokość.Podnoszenie się ramion to kwestia regulacji,bądź zużycia głównej osi regulatora...

#45 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 06:18

problem z podnośnikiem mtz 82 amiona podnoszą się same do góry (bardzo wolno) przy ustawieniu dźwigni regulatora tej poprawej stronie siedzenia w pozycję podnoszenie a więc tam gdzie przy prawidłowo działającym regulatorze ramiona powinny podnosić się szybko.
Przy ustawieniu tej dźwigni w położenie neutralne ramiona pod obciążeniem dosyć szybko opadają tak że przy rozgrzanym oleju czasem nie udało się np nawrócić w polu z pługiem.
Dla jasności jeszcze raz podkreślę że dźwignia od przełączania sposobu regulacji jest w położeniu neutralnym
Według mnie winny jest regulator bo wygląda na to jakby się coś po drodze od dźwigni do osi regulatora przestawiło tyle że u mnie nic nie pomogło sterowanie że tak napiszę na krótko. Wziąłem śrubokręt i włożyłem go przy mocowaniu przegubu do osi regulatora i próbowałem przekręcić oś dalej niż można to zrobić dźwignią przy siedzeniu, poszła może 1-2 stopnie ale ramiona nie podniosły się. Przy podobnej próbie u znajomego regulator zadziałał i podniósł ramiona więc u niego wystarczy wyregulować dźwignię i usynąć luzy. U mnie niestety nic to nie da.
póki co problem omijam tak że dźwignię sterowania regulatorem ustawiam gdzieś pomiędzy położeniem neutralnym a podnoszeniem dzięki czemu ramiona pod obciążeniem nie opadają, przynajmniej nie tak szybko. Dalej jednak nie mogę podnosić za pomocą regulatora.

#46 Share dan89

dan89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:muzyka, zootechnika

Napisany 23 marzec 2012 - 22:02

problem z podnośnikiem mtz 82 witam . mam podobny problem jaki był wcześniej poruszany ale przypomnę ..chodzi o to ze jak założę do mojego ruska agregat i posniosę do góry siewnik na hydropaku to potem juz go nie opuszcze bo SPADA poprostu....jak dam wajchę pierwszą od prawej przy kierownicy do góry. przeciagnąłęm nawet wąż od wyjscia do tura zeby sterować 1 wajcha od kierownicy ale nic sie nie zmieniło...siewnik nadal trzaska na ziemie...co zrobić? nie ma tam jakiegoś dławika fabrycznie ?może sam coś założyć jak tak to gdzie? a może jest jakiś regulator ciśnienia na powrocie...doradzcie coś.

#47 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 287 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 15:50

problem z podnośnikiem mtz 82 ja mam za malo oleju w zbiorniku i tez mi opadalo az dopuki nie wyciaglem bagnetu ze zbiornika i sie okazalo ze jest ten bagnecik suchy i teraz zamierzam kupic olej do podnosnika , a myslalem ze to rozdzielacz mi poszedl

#48 Share gekon

gekon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 19:33

problem z podnośnikiem mtz 82 Siemka.Mam taki problem w moim ruskim a mianowicie kupiłem do niego agregat uprawowo siewny aktywny 2,5m.Chodzi o to że jak założe do niego ten agregat z siewnikiem pustym bez zboża to podniesie spokojnie a jak wsypie zboże do tego siewnika (2m) to nie chce mi podnieść.Nie wiem dlaczego się to dzieje.Mam nadzieje że coś mi pomożecie

#49 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 19:45

Siemka.Mam taki problem w moim ruskim a mianowicie kupiłem do niego agregat uprawowo siewny aktywny 2,5m.Chodzi o to że jak założe do niego ten agregat z siewnikiem pustym bez zboża to podniesie spokojnie a jak wsypie zboże do tego siewnika (2m) to nie chce mi podnieść.Nie wiem dlaczego się to dzieje.Mam nadzieje że coś mi pomożecie

Spróbuj podnieść inną maszynę o podobnym ciężarze jeżeli nie podniesie to może być pompa kiepska.

#50 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 21:38

Siemka.Mam taki problem w moim ruskim a mianowicie kupiłem do niego agregat uprawowo siewny aktywny 2,5m.Chodzi o to że jak założe do niego ten agregat z siewnikiem pustym bez zboża to podniesie spokojnie a jak wsypie zboże do tego siewnika (2m) to nie chce mi podnieść.Nie wiem dlaczego się to dzieje.Mam nadzieje że coś mi pomożecie

Zmierz sobie ciśnienie na wyjściu hydraulicznym max. do 200 atm podkręć na rozdzielaczu jak mało,i jeżeli nie podniesie tzn.że ten zestaw jest ponad siły tłoka C-100 i wtedy ratuje wymiana na C-110 jak u mnie.
PS. "dan89" załóż zawór zwrotno dławiący jednostronnego działania jak ja i problem ten znika,2 tony na podnośniku a opuszcza pomalutku ,bądź jak sobie ustawisz.Jutro może dodam fotę jak to wygląda zamontowane...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marian323

marian323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 16:05

problem z podnośnikiem mtz 82 problem mam ze swoim mtz82 z 90r podlaczylem zegar pod wyjscia hydrauliczne i pokazalo mi 20 atm malo wiem tylko gdzie szukac przyczyny pluga nie podnosi do konca tylko do pewnego momentu stan oleju jest ok zalany nowym hipolem po wymianie silownika na nowy z hydrosila czyzby pompa ,rozdzielacz a moze regulator silowy prosze o pomoc

#52 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 12:08

problem mam ze swoim mtz82 z 90r podlaczylem zegar pod wyjscia hydrauliczne i pokazalo mi 20 atm malo wiem tylko gdzie szukac przyczyny pluga nie podnosi do konca tylko do pewnego momentu stan oleju jest ok zalany nowym hipolem po wymianie silownika na nowy z hydrosila czyzby pompa ,rozdzielacz a moze regulator silowy prosze o pomoc

W rozdzielaczu masz zawór przeciążeniowy ,który lubi się zacinać.Zobacz najpierw tam ,myślę ,że będzie po problemie ...

#53 Share marian323

marian323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 15:54

problem z podnośnikiem mtz 82 http://moto.allegro....2351073635.html
gdzie znajduje sie ten zawor
w tym rozdzielaczu

Edytowany przez marian323, 11 czerwiec 2012 - 15:55.

#54 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8552 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 18:07

problem z podnośnikiem mtz 82 Zdjęcie numer 4 zabezpieczone drutem z plombą. W tym linku są niżej dwa zdjęcia.

http://allegro.pl/ro...2384908812.html

Na ostanim na dole jest widoczny zawór przelewowy zabezpieczony plombą. Ale po prawej stronie mniej więcej na przeciw zaworu jest pokrywka przykręcona zdaje się dwoma śrubkami. Tam też są elementy zaworu które mogą się zaciąć.
KPK Kumurun Team

#55 Share marian323

marian323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 13:08

problem z podnośnikiem mtz 82 a jaka wina jest ze rozdzielacz buczy

#56 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 16:30

a jaka wina jest ze rozdzielacz buczy

Brak przepływu oleju...

#57 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 24 czerwiec 2012 - 10:59

problem z podnośnikiem mtz 82 Witam.Podępnę się pod ten temat .Kupiłem w tamtym roku MTZ 82 1994 rok z wiertnicą chcąc go przygotować pod wersje rolniczą.Jako że już sprzedałem wiertnice musiałem wymontować cały osprzęt.Zawieszenie tyłu złożyłem kupiłem nowy siłownik rury poprzerabiałem aby mieć sekcje na podnośnik i pierwsze zapięcie agregatu okazało się klęską ponieważ szybko podnosił ale po 10 sekundach agregat już leżał na ziemi a olej hydrauliczny po 2 minutach pracy się zagotował. Dowiedziałem się że w tych ciągnikach były montowane regulatory siłowe ,ale ja nie mam ani osprzetu do tego ani samego regulatora.Czytając ten wątek piszecie o dławikach i itp ale ja jestem młody i nie potrafie przegać dziadkowi (zajmuje się rolnictwem od 40lat) że tu się zamontuje dławik czy coś innego i będzie git bo ja nawet nie wiem jak do tego podejść.
Zdjęcia choć marnej jakości powinny z lekka pokazać jak mam u siebie to zrobione..
Wiem ,że może za dużo informacji od was chcę ,ale ciagnik już stoi rok i nic nie zrobił tylko stoi.Na zdjęciach jest brak rury z pompy do rozdzielacza ponieważ kupiona nowa przy samym kręceniu rozrusznikiem albo pekła albo była z wadą.

Załączone miniaturki

• SP_A0589.jpg
  • SP_A0590.jpg
  • SP_A0591.jpg
  • SP_A0592.jpg
  • SP_A0593.jpg
  • SP_A0594.jpg
  • SP_A0595.jpg

#58 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8552 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 07:55

problem z podnośnikiem mtz 82 Zamiast rurę daj zakuć węża . Łatwiej się mocuje i nie popuszcza z czasem. Opada bo prawdopodobnie już rozdzielacz jest wyrobiony. Potęguje to gorący olej. Grzeje się bo z jakiegos powodu prawdopodobnie pracuje cały czas pod ciśnieniem a nie powinien. Widzę że i tak korzystasz tylko z jednej sekcji rozdzielacza dla tego na twoim miejscu kupił bym pojedyńczy rozdzielacz jednosekcyjny z pozycją pływającom i zamontował go koło fotela a stary odłączył całkowicie. Standardowo ma zawór zabezpieczający, nowy na pewno jest szczelny i nie będzie grzało oleju. Praktycznie całkowicie wyeliminujesz wycieki oleju bo ten ruski z tego słynie a i rury potrafią sprawiać kłopoty z czasem. Sama dzwignia zaś koło fotela jest wygodniejsza w użyciu. Jednorazowy wydatek i spokój na lata. Przykłady......

http://allegro.pl/li...jaca&category=0

Edytowany przez seweryn20, 25 czerwiec 2012 - 08:03.

KPK Kumurun Team

#59 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 25 czerwiec 2012 - 21:07

problem z podnośnikiem mtz 82 Dzięki za odpowiedź.Rozdzielacz mam P75 - 33 i prawdopodobnie było też tam regulowany zawór ale czy jest dobrze to muszę czekać na manometr.Ogólnie rozdzielacz ten jakby się przycinał ponieważ kiedy jeszcze był pług to trzeba było mocno szarpnąć wajchą żeby odblokować z podnoszenia lub opuszczania pługa.Najlepiej zamontowałbym taki nowy rozdzielacz ale jak to starszyzna(ojciec i dziadek) chcą abym wrzucił inny rozdzielacz ale teraz nie wiem czy jest też to P75 bo jeśli będzie R80 to czy mogę go montować zamiast tego starego czy są jakieś przeciwskazania??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 19:20

problem z podnośnikiem mtz 82 Nic nie kupuj. Popatrz na zdjęcie http://zapodaj.net/2...d66837.jpg.html i porować z miejsca zaznaczonego czerwonym kółkiem przewód na przelew(powrót do zbiornika oleju) i olej już nie będzie się gotował.

Dodaj odpowiedź