Zaloguj się, aby obserwować  
SZYMANOX

Zawór rozdzielacza w cyklopie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SZYMANOX    480

Witam,mam pytania odnośnie zaworu znajdującego się w rozdzielaczu.Mianowicie podczas regeneracji i łączenia rozdzielaczy rozebrałem zawór bezpieczeństwa/przelewowy znajdujący się w rozdzielaczu i ujrzałem takie coś:

49933427861443858861_thumb.jpg

I mam takie pytanie czy tak to powinno wyglądać?.Cyklop nie działał na tym rozdzielaczu.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Hm na którym rozdzielaczu nie chodzi ? Na tym ?

Tu jest wszystko dobrze w tym zaworze ;) Sprawdź Czy dziurka jest nie zatkana bo może dlatego nie chce chodzić..


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ten tłoczek co jest na zdjęciu po prawej stronie zaworu bardzo często się przycina po otwarciu, a że jest zimno domyślam się że niechciał ruszyć dałeś gazu, kawałek lodu przyciąć tłoczek, lub zawór redukcyjny za pompą, ale nic nie znalazłeś bo lod stopniał...

a dziurkę w zaworze można zatkać całkiem, lub nawet zawór wyrzucić, tylko przy pierwszym przeciążeniu polecą uszczelki


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Rzecz tkwi w tym ze tłoczek nie odbija i przez to cyklop nie działał w ogóle ,i według mnie albo czegoś brakuje lub coś jest zepsute...Co mnie bardzo zdziwiło w środku tego największego elementu ze zdjęcia jest przewężenie a w nim dziurka 1,5mm i po jednej stronie tego przewężenia jest sprężynka a po drugiej tłoczek,wiec nie mam pojęcia jak by to miało działać skoro sprerzynka prerzy na to przewężenie a nie na tłoczek ...




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

po 1 brakuje Ci sprężyny, która ma ten tłoczek dociskać do segera który go zabezpiecza, bez tego chodził nie będzie, bo całość oleju idzie na przelew,

 

po 2 dziurka w tłoczku ma być, bo bez niej przy byle obciążeniu tłoczek będzie się chował, puszczał olej na powrót i cyklop będzie słabo podnosił

 

po 3 przy składaniu musisz dokładnie wcelować tym zaworkiem z dziubkiem w otwór bo jak nie to będzie jak w puncie 2

 

jest to zawór przeciążeniowo - szokowy bodajrze, ten większy tłoczek jest elementem wykonawczym (coś jak przekaźnik w elekryce) a właściwym zaworkiem sterującym, odpowiedzialnym za jego działanie i ustalanie dziśnienia jest ten z dziubkiem, na którym zadajesz ciśnienie otwarcia zmieniając naprężenie sprężyny

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj