Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbyt ziemniaka jadalnego

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 22:29

Zbyt ziemniaka jadalnego akurat lidl ma dobre warzywa i owoce, czosnek to szczególny przypadek, kluczem jest produkowanie takiego ziemniaka, który można ładnie skonfekcjonować i sprzedać również do sieci, a odnośnie do perypetii ze solą to przypomniał mi się przypadek desykacji ziemniaka glifosatem - sam miód prosto od ojczystego rolnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbyt ziemniaka jadalnego Dzisiaj, 02:11
  •  

#42 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 03 marzec 2012 - 20:55

Zbyt ziemniaka jadalnego za desykację glifosatem to powinni karać, nie dość że człowiek to później zjada to sadzeniak kupiony od takiego co pryskał nie wzejdzie a jak już to co 10-ty. raz sąsiad kupił to najpierw jeździł i oglądał co to może być ale później go uświadomili, a najlepsze jest to że kupił ten sadzeniak od niedalekiego jego sąsiada który mieszka przez drogę. :( szkoda gadać. tak jeden drugiego u nas potrafi wpuścić w maliny, a odnośnie tematu to ciepło się zrobiło i już jeżdżą po blokach i zejście mniejsze. cena ta sama i na pewno się nie zmieni. dodam że fliseliny w składach brakło także ziemniaki mówią "wrócimy do was w następnym roku", a rok zaczął się nie pewnie i tym bardziej nie pewne zyski z niego będą.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#43 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 01:39

Zbyt ziemniaka jadalnego odnośnie do jakości towaru to w sobotę 3 marca natknąłem się w sklepie POLOmarket na ziemniaki Satina - data dostawy 13 luty, ładnie popakowane w worki raszlowe po 5kg spaletowane i owinięte folią stretch;] po 2,49zł/szt miały kiełki w sam raz do sadzenia i dla gustujących w orientalnych smakach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 15:07

Zbyt ziemniaka jadalnego Polecam dzisiejszy Agrobiznes. Ciekawe info min o tym że w ciągu bodajże 10 lat produkcja ziemniaka spadła w Polsce o połowę.

Tak się zastanawiam nad sensem sadzenia. Jak nie ma kataklizmu i ruscy biorą to ceny są marne, trzeba się narobić, tony dźwigać, koszty olbrzymie a zyski... Zobaczymy co ten rok pokaże. Jeśli znowu będzie fatalny to pewnie wielu z nas skończy lub ograniczy produkcję.

#45 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 marzec 2012 - 19:21

Zbyt ziemniaka jadalnego ja narzekać nie mogę. Właśnie wygrałem przetarg na 20 ton w 2 miesiące po 47gr/kg :)

#46 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 19:57

Zbyt ziemniaka jadalnego w tym sezonie przejmowanie marży pośredników wydaje się być jedynym rozwiązaniem, gdyż obecnie ich wartość dodana jest znacznie większa niż ta kreowana przez rolników, @saszeta wskaż proszę jak przebiegają przetargi i gdzie należy szukać informacji o nich

#47 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 21:44

Zbyt ziemniaka jadalnego ja przegladam
eprzetargi.pl
sw.gov.pl zakladka zamowiena publiczne
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#48 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 08:29

Zbyt ziemniaka jadalnego ja korzystam z tej
http://www.przetargi.egospodarka.pl/

#49 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 10:34

Zbyt ziemniaka jadalnego

Polecam dzisiejszy Agrobiznes. Ciekawe info min o tym że w ciągu bodajże 10 lat produkcja ziemniaka spadła w Polsce o połowę.

Tak się zastanawiam nad sensem sadzenia. Jak nie ma kataklizmu i ruscy biorą to ceny są marne, trzeba się narobić, tony dźwigać, koszty olbrzymie a zyski... Zobaczymy co ten rok pokaże. Jeśli znowu będzie fatalny to pewnie wielu z nas skończy lub ograniczy produkcję.

Ostatnie lata produkcja jest na podobnym poziomie z tendencja spadkową , a spadek był gwałtowny z powodu zmiany sposobu żywienia zwierząt gdzie większe znaczenie zaczęła mieć sucha pasza ale to już wiele lat temu wiec nie ma co się nad tym rozwodzić.

#50 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 12:42

Zbyt ziemniaka jadalnego potrzebuję ziemniaka 3,5-4,5cm. Po ile chodzi taki w zagłębiu :P ? Nie na sadzeniaka. Ilości ok 20 ton miesięcznie. A może i wiecej

Edytowany przez saszeta, 17 marzec 2012 - 12:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 14:50

Zbyt ziemniaka jadalnego saszeta, szalejesz :D
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#52 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 16:32

Zbyt ziemniaka jadalnego Dziś widziałem młode ziemniaki w Topazie po 2,99 zł.

#53 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 17 marzec 2012 - 18:17

Zbyt ziemniaka jadalnego

potrzebuję ziemniaka 3,5-4,5cm. Po ile chodzi taki w zagłębiu :P ? Nie na sadzeniaka. Ilości ok 20 ton miesięcznie. A może i wiecej

Coś mi się zdaje że jak trafisz na takiego który ma pełniutką przechowalnie to ile powiesz to za tyle ci dadzą... :wacko: i jeszcze podziękują.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#54 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 19:33

Zbyt ziemniaka jadalnego tylko żeby na takiego trafić :P. Pasowałoby żeby jeszcze odmiana była pewna i stała. Bo na giełdzie pewnie by nakupił ale to na obieranie więc musi być pewny ziemniak.
Teraz żałuje że na jesieni cała drobnica szła dla dzików do lasu ;[

#55 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 22:02

Zbyt ziemniaka jadalnego to ładne złapałeś zejście saszeta, prawie t dziennie będziesz obierał, czy to na jeden rzut miesięcznie wszystko?,
w detalu najbardziej dziwią mnie dyskontowe ceny na ziemniaki kaufland, biedronka nic poniżej 1zł/kg, młody jeszcze droższy ale już od 2zł/kg widziałem

#56 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 22:12

Zbyt ziemniaka jadalnego Saszeta mam 20ton lorda jak chcesz . Czyste , suche z piaszczystej gleby.
wschodni koniec mazowsza.

#57 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 22:16

Zbyt ziemniaka jadalnego @kissmy-co to za zejście jak nie ma takiego towaru-tym bardziej w roku urodzaju,jak kaliber jest większy-kto mu zrobi taki kalibraż?no chyba że da cenę odpowiedną.

#58 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 06:00

Zbyt ziemniaka jadalnego Ja potrzebuję po obraniu 3cm. Z większego ziemniaka nie ma problemu zrobić mniejszego. Tylko więcej odpadu będzie.
@kissmy z 20 ton takiego małego zrobisz 10-12 ton obranego.
@vicia1223 skąd jesteś?

#59 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 14:40

Zbyt ziemniaka jadalnego Biała podlaska , okolice.
wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 18 marzec 2012 - 14:57

Zbyt ziemniaka jadalnego

Ja myślę że to nawarstwienie kilku rzeczy powoduje kiepska sytuacje na rynku
-Nie ma jeszcze konkretnych danych ale wydaje mi się że był wzrost powierzchni ziemniaka
-Dobry plon ziemniaków w tym roku
-Spadek popytu - obserwuje się go już od dawna, ludzie coraz częściej szukają innych produktów ryż, dania bez ziemniaków itp co również przekłada się na popyt
-Sporo osób sadzi ziemniaki na własne potrzeby co również w niewielkim stopniu zmniejsza popyt, rok wcześniej jak ziemniaki gniły to na takich plantacjach bez ochrony mało co można było zebrać, wtedy wszyscy latali za ziemniakiem
-Tak jak ktoś napisał wyżej, oczywiście coraz większy wpływ marketów na nasz rynek, im nie zależy gdzie kupią ziemniaki, mają być jedynie tanie.

ARiMR twierdzi że powierzchnia się zmniejszyła

akurat rozmawiałem z dostawcą worków do bardzo dużego gospodarstwa ziemniaczanego pod Szczecinem ( zresztą gospodarstwo obcokrajowca). Gość dziennie wysyła 3 tiry na mołdawię. A najlepsze ze mołdawia chce ziemniaka w zielonej raszli Dodany obrazek ale tego nie można na naszym rynku kupić. Bo to worki raszlowe na roli (do maszynowego pakowania)

Saszeta są ;)
http://www.stradom.c...ropylenowe.html np tutaj

Edytowany przez Lukasz1987, 18 marzec 2012 - 14:58.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem