Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbyt ziemniaka jadalnego

61 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mrup

mrup

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 19 styczeń 2012 - 22:39

Zbyt ziemniaka jadalnego Dziękję wszystkim i proszę o dalsze opinie. Jestem w szoku, faktycznie jest kiepsko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbyt ziemniaka jadalnego Dzisiaj, 04:22
  •  

#22 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 12:18

Zbyt ziemniaka jadalnego witam wszystkich. Owszem jest kiepsko i sadze iz w tym sezonie duzo lepiej nie bedzie.Nie chce sie wymadzac bo nie jestem konkretnym producentem ziemiaka.Mowiac wprost od wielu lat sadzimy 1ha ziemiaka,sprzedaje gluwnie sasiadom,jak jest cena dobra ruwniez posrednikom,a jakkiepska jak teraz zjadaja je bydlaczki.Prawda jest taka ze ludzie jak warjaci szarpneli sie wiosna na sadzenie ziemiaka,klijentow na sadeniaka bylo nie mniej niz na jadalnego...do tego urodzaj i efekt jest.Wkuzaja mnie tylko ludzie ktozy glupio sie pytaja o cene i odpowiadaja ze na rynku sa 5 zl na 100kg tansze...choc zawsze jak brali mieli pewnosc towaru jego jakosci. Mowa o sprzedazy detalicznej,ale tacy sa ludzie wiosna gdy towar sie konczyl prosili o 2 -3 woreczki bo dobre twoje itp a jesienia te same wybrzydzaja.Podobie jak chandlaze....Ale mi to wsio ryba,od lipca bydlo ma urozmaicony jadlospis.Moze w tym roku ustabilizuje sie sytuacja.

#23 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 17:56

Zbyt ziemniaka jadalnego traktowanie ziemniaków jako produktu homogenicznego, podobnie jak zboże jest co najmniej nietrafione, ma to uzasadnienie być może w przypadku jego paszowych zastosowań, natomiast w handlu czy konsumpcji liczą się przede wszystkim smak, kalibraż, kształt itd, ale do tych czynników wagę przywiązuje wyłącznie ostateczny konsument i czasami świadomy pośrednik, dla pozostałych liczy się wyłącznie cena,

co sądzicie o zastosowaniu zaklejarki do zamykania worków z rękawa siatkowego, urządzenie wygląda mniej więcej tak http://p.alejka.pl/i...reczkow_0_b.jpg i służy do zamykania woreczków foliowych np. z pieczywem - jeszcze nigdy nie udało mi się rozerwać tej tasiemki, więc i z ziemniakami powinno to wytrzymać, mój dostawca twierdzi, że zgrzewarka przepala siatkę, więc muszę szukać innej taniej alternatywy dla klipsów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share baskecik

baskecik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:sport, mechanika

Napisany 15 luty 2012 - 21:06

Zbyt ziemniaka jadalnego

Też mam problem ze zbytem, około 60 ton, więc przydałby się jeden taki transport do Mołdawii. Tylko ciekawe jak płacą Dodany obrazek
A jak myślicie koledzy, ruszy się coś w tym temacie, czy trzeba spierdzielać z ziemniaczkami?

kolego dowiadywalem sie ze sprzedarza na moldawie. ma byc zrobiona kalibracja 5+ dotego pakowana w worki po 30kg i narazie chlop nie bierze bo mrozy.

witam wszystkich. Owszem jest kiepsko i sadze iz w tym sezonie duzo lepiej nie bedzie.Nie chce sie wymadzac bo nie jestem konkretnym producentem ziemiaka.Mowiac wprost od wielu lat sadzimy 1ha ziemiaka,sprzedaje gluwnie sasiadom,jak jest cena dobra ruwniez posrednikom,a jakkiepska jak teraz zjadaja je bydlaczki.Prawda jest taka ze ludzie jak warjaci szarpneli sie wiosna na sadzenie ziemiaka,klijentow na sadeniaka bylo nie mniej niz na jadalnego...do tego urodzaj i efekt jest.Wkuzaja mnie tylko ludzie ktozy glupio sie pytaja o cene i odpowiadaja ze na rynku sa 5 zl na 100kg tansze...choc zawsze jak brali mieli pewnosc towaru jego jakosci. Mowa o sprzedazy detalicznej,ale tacy sa ludzie wiosna gdy towar sie konczyl prosili o 2 -3 woreczki bo dobre twoje itp a jesienia te same wybrzydzaja.Podobie jak chandlaze....Ale mi to wsio ryba,od lipca bydlo ma urozmaicony jadlospis.Moze w tym roku ustabilizuje sie sytuacja.

kolega @zbyszek ma racje Popieram!!!!

#25 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:16

Zbyt ziemniaka jadalnego tego co nie sprzedam za przyzwoite pieniądze,to wywiezie się w dół wykopany chwilę wcześniej-skarmić nie mam komu,a prezentów już też nikomu robić nie będę.

#26 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:59

Zbyt ziemniaka jadalnego teraz jest duże zapotrzebowanie na ziemniaki paszowe, dobry i zdrowy towar można sprzedać, co prawda poniżej kosztów, ale za w miarę rozsądne pieniądze

#27 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 luty 2012 - 23:21

Zbyt ziemniaka jadalnego poniżej kosztów?-to nie są rozsądne pieniądze.

#28 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 luty 2012 - 09:36

Zbyt ziemniaka jadalnego Niewolnik za swoją pracę dostawał więcej - poniżej kosztów nie pracował:P

#29 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 16 luty 2012 - 11:21

Zbyt ziemniaka jadalnego każda rynkowa cena jest rozsądna, nierozsądne może być co najwyżej realizowanie produkcji nie gwarantującej rentowności, ale na szczęście mamy możliwość wyboru

#30 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 16 luty 2012 - 12:00

Zbyt ziemniaka jadalnego

poniżej kosztów?-to nie są rozsądne pieniądze.

to jaka cena ziemniaka pokrywa koszty produkcji w tym roku w twoim przypadku? wiem zależy od plonu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:35

Zbyt ziemniaka jadalnego Jakie zasadzenia planujecie w tym roku? większe czy mniejsze? bo jak rozmawiam ze znajomymi to już kilku mówiło że drugi taki rok jak ten napewno nie bedzie a że napewno zostana jadalne to bedą też nimi sadzić bo szkoda wywalać do lasu. Ja w tym roku bede sadził napewno mniej niż zawsze.

#32 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 28 luty 2012 - 20:59

Zbyt ziemniaka jadalnego Ja co roku wtykam w glebę ok 15 ha i w tym będzie tak samo. Tu nie ma mądrych, czy drugi taki rok się nie trafi, wystarczy trochę suszy lub za dużo deszczu i będzie inaczej niż wszyscy mędrcy założyli.

#33 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 29 luty 2012 - 00:04

Zbyt ziemniaka jadalnego też będe zwiekszał do ok 4ha
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#34 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 29 luty 2012 - 13:36

Zbyt ziemniaka jadalnego Kolejny rok za darmo:) U mnie w okolicy też zwiększają bo każdy tłumaczy sobie że rok się nie powtórzy.

#35 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 01 marzec 2012 - 06:26

Zbyt ziemniaka jadalnego niech sadzą więcej 0,20/kg to dobra cena heh

#36 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 12:03

Zbyt ziemniaka jadalnego problemem nie jest cena lecz popyt, ja w mojej okolicy obserwuję drastyczne zmiany preferencji konsumentów, w zeszłym roku obserwowałem ogromne zapotrzebowanie na ziemniaki bezpośrednio ze strony konsumentów (może brakowało dobrego towaru), natomiast w tym sezonie wszyscy rzucili się na dyskonty i sklepy sieciowe, co spowodowało ograniczenie sprzedaży przez mniejsze sklepy, targowiska itd; a najbardziej zaskoczyło mnie ograniczenie popytu w największe mrozy (w każdym z poprzednich sezonów w tym okresie miałem zamówienia, których nie byłem w stanie obsłużyć); zatem tegoroczny problem z ziemniakami wydaje się być bardzo złożony i prawdopodobnie wszystkie zmiany, o których wspomniałem mają charakter trwały, także jedynym rozwiązaniem wydaje się tworzenie grup producentów rolnych, produkcja dobrego towaru, konfekcjonowanie w małe opakowania - czyli koszty, koszty i jeszcze raz koszty - a nie zapowiada się niestety na poprawę opłacalności produkcji

#37 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 17:44

Zbyt ziemniaka jadalnego Problemem jest nadmiar ziemniaka nie tylko u nas ale też na Ukrainie. Jak do "ruskich" ziemniak nie szedł to zawsze był tani. W tamtym roku gdyby nie transporty na wschód, cena utrzymywałaby się na poziomie 0,6zł

#38 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 00:11

Zbyt ziemniaka jadalnego W tym roku z tego co mi mówili na szkoleniu odnośnie ziemniakow to ruscy też w Gdyni ładują na statek za 16gr/kg

Edytowany przez Arturo, 02 marzec 2012 - 00:13.

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#39 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 07:49

Zbyt ziemniaka jadalnego Ja myślę że to nawarstwienie kilku rzeczy powoduje kiepska sytuacje na rynku
-Nie ma jeszcze konkretnych danych ale wydaje mi się że był wzrost powierzchni ziemniaka
-Dobry plon ziemniaków w tym roku
-Spadek popytu - obserwuje się go już od dawna, ludzie coraz częściej szukają innych produktów ryż, dania bez ziemniaków itp co również przekłada się na popyt
-Sporo osób sadzi ziemniaki na własne potrzeby co również w niewielkim stopniu zmniejsza popyt, rok wcześniej jak ziemniaki gniły to na takich plantacjach bez ochrony mało co można było zebrać, wtedy wszyscy latali za ziemniakiem
-Tak jak ktoś napisał wyżej, oczywiście coraz większy wpływ marketów na nasz rynek, im nie zależy gdzie kupią ziemniaki, mają być jedynie tanie.

Edytowany przez Soulshakin, 02 marzec 2012 - 07:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 02 marzec 2012 - 21:46

Zbyt ziemniaka jadalnego a ja dodam że tanie = badziewie tylko każdy musi się zastanowić czy zapłacił za dany zamiennik czegokolwiek i był zadowolony i w każdych warunkach mogę powiedzieć że tanie to dziadostwo.lidle , biedronki czy kerfour lub inne!!!!!!! bazują na tanim środku i po prostu tam nie chodzę, bo przykład polski czosnek a chiński, dla mnie sprawa oczywista, ale dla takiego mieszczucha to raczej nie. co się liczy to INFORMACJA że ten produkt jest na prawdę dobry, a nie jak w biedronce przeciętny a ten briks to niech sobie zakopią, bajki dla mieszczuchów co myślą że chłop śpi a w polu mu rośnie... nie sprzedaje im i nie będę z nimi handlował bo to hieny albo ci zapłacą albo nie, wole z nimi konkurować,

Edytowany przez pmichal56, 08 marzec 2012 - 21:21.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.