Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stary rozsiewacz Amazone

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share acoustic

acoustic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 11:31

Stary rozsiewacz Amazone Witam. Chce kupić rozsiewacz celuję w amazonki. Mam okazję kupić taki za 1500- 1700zł typ ZA-E chyba. I tu pytanie do użytkowników tych siewek. Jak się sprawuje regulacja wysiewu przez te otwory da się to jakoś w miarę dokładnie ustawić? Zauważyłem że od tych nowszych ZA-F różnią się tylko kształtem zbiornika i sposobem regulacji reszta prawie to samo. Opłaca się brać taki rozsiewacz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stary rozsiewacz Amazone Dzisiaj, 10:48
  •  

#2 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 17 styczeń 2012 - 13:40

Stary rozsiewacz Amazone Nie wiem czy pomogę ale ja mam ZA-U i jestem bardzo zadowolony kiedyś nawet nią wysiewałem gorczycę na poplon w ilości 7,5 kg na hektar i wyszło super!!! Ja rozsiewam na 15 metrów i na polu nie zobaczy jakiejkolwiek nierówności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 14:20

Stary rozsiewacz Amazone Daj sobie spokój z tymi rozsiewaczami regulowanymi na otwóry. Znajomy kiedyś kupił za 800zł taką starą Amazonkę(stary zbiornik i reg. na otwory) i po obsianiu 2ha wrócił do Leja... Wujaszek ma już nowszy rozsiewacz(ZA-F) ale ma stary typ regulacji(który i tak jest dokładniejszy niż w tych ze starym zbiornikiem) i też narzeka na tą regulację!
Ja jakieś 4 lata temu za 1400zł kupiłem Amazone ZA-F402 z regulacją bezstopniową i jestem z niego bardzo zadowolony. Można bardzo precyzyjnie regulować dawkę nawozu.
Także moim zdaniem nie ma sensu się pchać w bardzo stare Amazone i to jeszcze za taką kasę... Jak będziesz oglądał rozsiewacz to zwróć uwagę na łopatki wysiewające, bo jak jest coś z nimi pokombinowane to będzie wąsko sypał...

Edytowany przez lukejro, 17 styczeń 2012 - 14:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share acoustic

acoustic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 14:38

Stary rozsiewacz Amazone Ten akurat miał wszystkie łopatki krótkie a fabrycznie powinna być jedna dłuższa. Też mi się ta regulacja nie podoba za bardzo ciekawe czy dałoby radę to przerobić na jakiś półksiężyc z podziałką.. A te nowsze, które mają z tyłu prosty zbiornik stoją po 2 razy tyle

Dodaj odpowiedź