Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emtecc    22

Witam wszystkich

Potrzebuję informacji na temat pras walcowo-pasowych produkowanych przez NH.

Proszę również o opinie i wskazówki podczas oglądania takiej prasy przed zakupem.

 

W najbliższych dniach będę oglądał prasę NH z 2001 roku chyba 648 (szeroki podbierak, szerokie koła, siatka) Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie. Jak określić stan pasów (jaka jest grubość i szerokość nowych), na co zwracać uwagę w mechanizmie obwiązywania siatką.

Jak moc ciągnika?

 

Co w/g was lepiej sie sprawdza Jd 550;570,580 (chciałbym 570 z siatką ale trudno znaleźć:( ), NH 648, NH łańcuchowa, Krone kr 130 (łańcuchowa) - budżet ok 30 tys

Główny nacisk na jakość sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

na pasy patrzysz tak jak na opony(chyba to dobre pioorównanie) najlepiej zobacz po galerii użytkowników i do nich popisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

jak ma się sprawa z częściami do pras NH - dostępność łożysk i orientacyjne ceny (łożyska nie są przypadkiem calowe?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Ja mam Br 750 i taką prasę Ci polecam do sianokiszonek. Balot utrzymywany jest na walcach i nie obciąża pasów. Ja za model z 2003 roku dałem 25tys +vat. Zrobiłem nią w zeszłym sezonie 300 balotów siana i 500 słomy i chodzi jak żyleta, żadnych awarii. Centralne smarowanie, siatka, szeroki podbieracz ( szkoda że nie ma rotora), i opony bardzo szerokie...Baloty od 90 cm do 180cm, wszystko ustawiasz na sterowniku... Szczerze polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

ja mam starszego new holanda a raczej fiatagri ale na tabliczce jest już new holand i prasa jest dobra wszystko ładnie robi siano i słome sianokiszonki nie robiłem ale właśnie części są calowe i głupie łożysko to koszt 300zł jak nie więcej jak jedziesz oglądać taką prase to zobacz czy są mocne zeby na walcach one beda widoczne po otwożeniu komory i dają napęd walców jeden od drugiego musisz patrzeć przy samej ścianie komory te zebatki sa drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam najlepiej było by podłączyć do instalacji ciągnika i zobaczyć ile ma zrobionych balotów (opcja na sterowniku której nie można skasować)pasy orginalne są calkowite bez łączeń. co do części to fakt śruby i niektóre łożyska są calowe. w ubiegłym sezonie mialem awarię padło łożysko na walcu. w orginale dość drogie (850+VAT) w zamienniku koszt około 70zł. bardzo prosta maszyna. jak ją kupiłem miała zrobione 31000 balotów ja zrobiłem około 2000 i dalej śmiga aż miło.jak byś chciał dowiedzieć się czegos więcej to najlepiej zadzwoń

Edytowano przez mercedes250d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

byłem oglądać NH 648 z 2000r ale sprzedawca okazał się naciągaczem...stan faktyczny wielce odbiega od tego który on przedstawił. Począwszy od spawanych zamków (nie wiem jak można wyrwać zamki z komory), nad pasami spawy przy drążku idącym przez prasę (do boków). Spawy+ jakieś dokładane kawałki metalu przy mechanizmie od noża do siatki (patrząc od przodu - pospawana była lewa strona tego mechanizmu). Pasy nieoryginalne a w dodatku prawie łyse. Nie chciał pokazać sterownika w celu spr ilości zrobionych bel. O otwieranie komory nawet nie prosiłem.

Jest jakaś możliwość otworzenia komory bez ciągnika?

 

Następna będzie BR740 z 2003 r.- ile mocy do niej potrzeba?

 

Użytkowników proszę o jakieś bliższe info o dostępności części. Łatwo dobrać zamienniki calowych łożysk?

 

Podoba mi się rozwiązanie że bela leży na walcach i nie obciąża pasów...przy sianokiszonce w szczególności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

I jak po oględzinach tej br740? jaka jest realna cena którą można zapłacić za br740 lub 750 z rotorem i nożami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Witam. Dzisiaj oglądałem prasę New Holland 648 z 2002 roku. Chciałbym zapytać uzytkowników tego modelu lub podobnych o wady i zalety tej prasy. Przyznam że prasa mi sie podoba. Jak jest z awaryjnością sterownika i czy to dobry wybór? Jakie prasy polecacie do kwoty 25 tyś i czy Zefir 85 bedzie sobie z nią radził. z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

prasa jest zmienno komorowa to traktor będzie śmigał i belki będą na pewno dobite


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Ona robi snopki do 150cm . ja mam podobny model tylko nowszy BR740 i też robi do 150cm . Prasa bardzo dobra , zgniot na wysokim poziomie i wydajna . NH 648 czyli już Full wypas powinno być siatka sznurek noże (nie kiedy rotor) i komputerek Command plus (bodajże). Jak stan prasy wizualny i techniczny jest dobry , a zwłaszcza pasy jak są jeszcze klejone i nie popękane a łańcuchy są w dobrej kondycji to bierz ją . Że tak za pytam ile cenią za tą prasę i jakie wyposażenie?

Edytowano przez farmer321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielz    0

a ile kul ma na liczniku i pasy są ze spinkami czy bez końca a są łożyska niemające zamnienika np takie z kwadratami w środku po 980 zł. sztuka brutto

Edytowano przez danielz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

648 nie posiada rotora w żadnej opcji. :) Poluzuj pasy sprawdź stan łożysk bo koszt jednego to około 200 zł. Warto po kupnie zajrzeć do rolek podbieracza. Co do sterownik warto o podłączyć nawet pod samochód i sprawdzić czy działa owijanie na siatkę i sznurek ew. noże czy się wysuwają (elektrycznie). Prasy te mają małe zapotrzebowanie na moc. Rok jeździłem C-360 3P i nie było tak źle w sianie i słomie :)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Prasa ta ma owijanie na 2 sznurki bez siatki. Oglądałem pasy to są jeszcze w oryginale wszystkie są klejone łańcuchy tez w dobrej kondycji i zembatki. a oglądałem dokładnie tąhttp://chlebowo.otomoto.pl/prasa-new-holland-2002r-648-jak-nowa-zmienno-komorowa-A242622.html Chyba w tym tygodniu pojade jeszcze raz i sprawdzimy jeśli bedzie wszystko ok to wezmę. Miejmy nadzieje że nie bedę żałował

Edytowano przez Bartekj1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Jak pojedziesz tam to przeprowadz próbę poproś sprzedającego o rozwinięcie snopka gdzieś na polu a następnie ponowne sprasowanie , bedziesz miał pewność że prasa zwija i że mechanizm automatycznego obwiązywania sznurkiem działa i czujnik nierówności beli jest sprawny. Jak rozglądałem się w tamtym roku za prasą pojechałem oglądać JD 592 wszystko pięknie ładnie podłaczył do ciagnika wszystko cicho i ładnie pracowało ale jak już pojechaliśmy zrobić próbę na polu to ujechał 2m i wszystko staneło pasy się ślizgały na rolce głównej słoma się mieliła w rotorze i nie można było zacząć snopka i na dodatek zrywało się zabezpieczenie na wałku . Sprzedający tłumaczył się że to przez nie wytartą komorę . tak więc uważaj i życzę powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam kopiłem prasę New Holland 644 co sądzicie o tej prasie.Opinie

Edytowano przez Kaziu1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barteknh127    0

Ogólnie prasy New Holland są bardzo dobre . Sam miałem 2 pierwsza 650 więc podobna do twojej później kupiłem nową Br 7060 obie pracowały bezawaryjnie , baloty mocno zbite ale ciągnik oczywiście musi być minimum 110 km .Dobry wybór !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

mam identyczną, robi ładne baloty, w mojej galerii można zobaczyć jak wyglądają baloty po niej, najważniejsze żeby miała pasy w dobrym stanie, dobrze naciągnięte :) ciągam ja mf 3070, 93km w zupełności starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Jak się w nich reguluje docisk pasów bo kupiłem taką prasę i nie mogę tego obcykać. Ten siłownik od docisku nie jest z niczym połączony więc jak tam dobić oleju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

NA siłowniku naciągu pasów znajduje się pokrętło. Kręcąc w prawo zwiększasz ciśnienie kręcąc w lewo zmniejszasz :)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

A jak wymienię przewód hydrauliczny łączący siłownik z manometrem to muszę uzupełnić olej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Raczej tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszczu512    0

witam własnie kupiłem prase nh 650 bale command stan wizualny super pasy bez spinek ogólnie wszystko ładnie chodzi na sucho chciałbym sprawdzic jak owija siatka tylko nie wiem jak obsługiwac komputer do czego służąprzyciski na tym komputerze, a tam ustawia sie wszystko ilosc owiniec siatka czy sznurkiem,rozmiar bel ,i niewiem co jeszcze .jakby ktos mial polski opis komputera to bym był wdzieczny pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez CaseBizon
      Witam co może być przyczyną tego że na komputerze pokazuje że jest otwarta klapa Ale czasami jest dobrze? Przez to zaczyna wcześniej owijac siatka. Który czujnik jest za to odpowiedzialny? Drugim moim problemem jest to że prasa nie liczy wszystkich bel, dzieje się tak jakoś rok po kupnie. Kupiliśmy ja nowa.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Gość
      Przez Gość
      witam, ile w przybliżeniu kosztuje wystrojenie kombajnu new Holland do koszenia kukurydzy? heder, sita itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj