Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

941 odpowiedzi na ten temat

#341 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 12:16

kurcze, czytanie ze zrozumieniem sie kłania ...... ( w sęsie że u mnie)

pisząc ze w standardzie w multi są elekrozawory myslałem że chodzi o maxxuma mój błąd,

w pumie( innej wersji jak multikontroler nie ma) elekrozawory są w opcji standardem jest mechaniczne sterowanie hydrauliki, w pumie cvx standardem są elektrozawory

Edytowany przez qazi, 19 listopad 2014 - 12:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland) Dzisiaj, 12:00
  •  

#342 Share Maniek2707

Maniek2707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 20:35

To ja z mazowieckiego więc pewnie Cię nie obsłużą, jak coś to techpom krzywonoś

#343 Share krzysiekmichal8855

krzysiekmichal8855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 12:12

mam oferte na maxxuma 110.. kola 440-540.. 3 pary wyjsc... szersze blotniki.. obciazniki... 16x16... za 180 tys netto.... jak cena oki???? 

#344 Share Lukas1337

Lukas1337

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 13:20

Nowy 2014 rocznik? jak tak to moim zdaniem cena bardzo dobra.

#345 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 13:54

maxxum 115 multicontroller szersze opony, przedni tuz, amortyzowana kabina 220 netto dobra cena?

#346 Share krzysiekmichal8855

krzysiekmichal8855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 15:15

tak 2014 chyba juz na placu i taka luzna rozmowa... jak podpisze umowe w tym roku to gwarancja 24 miesiace i cos chyba urwe z ceny tylko sie zastanawiam czy brac takiego biedaka jako ciagnik pomocniczy... bo na wiosne kupilem pume 130 cvx max wyposazenie i jestem bardzo zadowolony z tego ciagnika.... a tu jednak nic nie ma ale za to cena spoko...

#347 Share Sebek32

Sebek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 23:13

Witam .

Do krzysiekmchial . Możesz coś więcej napisać o Pumie 130 CVX tzn. jak spalanie, jak spisuję się skrzynia i tak cała reszta . Dodam że też kupiłem taki ciągnik ale odebrałem go w połowie października i nie za dużo nim pracowałem. 

#348 Share krzysiekmichal8855

krzysiekmichal8855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 11:51

zrobilem nim pona 400 mtg i jest oki nawet bardzo oki... komfort pracy wygoda zaje fajna sprawa i spalanie tez oki nie bede pisal ile w czym bo nie ma sensu ale mam zetora forterre 110 km to jest ogromna roznica na korzysc pumy... i dlatego biore nastepnego case tylko ze maxxuma 110 do opryskiwacza i rozsiewacza tylko nie wiem czy biednego w dobrej cenie czy na bogato bo do dobrego czlowiek sie przyzwyczaja szybko...

#349 Share Sebek32

Sebek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 17:23

Dzięki za odpowiedź.  Pozdrawiam

#350 Share krzysiekmichal8855

krzysiekmichal8855

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 18:18

zna ktos cene steyer 4110 profi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share czaczi87

czaczi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 21:50

Ja właśnie kupuję Maxxuma 110 CVX za cenę 216 tyś netto - amortyzowana kabina i oś, 3 pary hydrauliki, opony z tyłu 600, bez tuza, bo montujemy na nim tura. Za 18 tyś netto bierzemy tura hydramet xtreme 2 - raczej szajs, ale nie mamy zwierząt więc to sprzęt prawie wyłącznie do podnoszenia bigbagów. Objechałem chyba wszystkie firmy z warmińsko-mazurskiego oferujące ciągniki (zrobiliśmy z ojcem ponad 1200km na sam rekonesans) i ten maxxum jest chyba najlepszą opcją. Wyeliminowałem po kolei wszystko: jd, deutz-fahr, new holland, kubota a nawet te porażki czyli zetor, ursus, belarus i farmtrac czy wynalazki w rodzaju TYM. Został w opcji tylko tylko ten CVX i znacznie tańszy McCormick x60.40 za 164 tyś. netto (2012, pompa rotacyjna, bez adblue, egr czy dpf, na skrzyni z 3 półbiegami). Tylko dziad trochę za lekki - z obciążnikami 4750kg (prawie pusty bak). Maxxum dla porównania z obciążnikami i prawie pustym bakiem 6300kg. Oba sprawdzaliśmy wjeżdżając na wagę. No i jeszcze podnośnik Maxxum ma prawie 8 ton, a McCormick 5 ton.

Dlaczego wybrałem maxxuma z bezstopniówką? Oprócz starych ursusów mamy od 2010 roku Case CVX 140 (ze wzmocnieniem do 163KM) i jest to naprawdę świetny ciągnik. Po prawie 3000mth jesteśmy z niego cholernie zadowoleni. Wszystko dzięki skrzyni i multicontrollerowi. Nawet nierozgarnięty człowiek może prowadzić ten sprzęt i w zasadzie niczym nie będzie się przejmował. Podnoszenie/opuszczanie maszyny, hydraulika, kierunek jazdy i tempomat kontrolujesz prawym kciukiem. Wszystko masz pod jednym palcem, nie zmieniasz biegów tylko wciskasz przód i tył.Co ważne, masz w tej skrzyni takie cudo jak aktywny stop. Jak to działa? wciskasz nogą gaz i jedziesz do przodu, puszczasz pedał gazu i ciągnik sam wyhamowuje silnikiem. Bez użycia pedału sprzęgła i hamulca (tego ostatniego używasz tylko gdy np. jedziesz z przyczepami z górki). Dzięki temu gdy np. podpinasz maszynę to możesz bez zmiany biegów poruszać ciągnikiem super powoli i stanąć w miejscu na dosłownie centymetry.  Po prostu skrzynia bezstopniowa to bajka i szczyt wygody. 

Dlatego jak oblatywałem wszystkie te ciągniki i wajchowałem tymi powershiftami z półbiegami to się w końcu wku... i powiedziałem do ojca: pieprzyć, dopłacimy, ale przynajmniej nie będziemy się z ciągnikiem męczyć co krok. Ja wiem, że mógłbym się do biegowej skrzyni znowu się przyzwyczaić i tak dalej, ale jak już raz się zasmakuje takiej wygody to ciężko potem wrócić do gorszego. Jeszcze była opcja Maxxuma 110 na skrzynie wyjec-szarpaniec (jak to diler ładnie określa) za 188 tyś netto, ale to już niewiele mniej niż za bezstopniówkę. Z ciekawostek to dodam, że ten maxxum cvx 110 jest fizycznie identycznym ciągnikiem jak maxxum cvx 130 i po gwarancji zczipuję go do wartości wyższego modelu. Jego atutem, jest też to, że przy 40km/h obroty utrzymują się na poziomie 1400rpm dzięki czemu jest w nim cicho jak w samochodzie. Byliśmy z ojcem w szoku, bo nasz stary CVX przy tej prędkości ma ok. 1650 rpm i jest znacznie głośniejszy. Nie wspominając o tym, że w tego typu skrzyni nic nie szarpie i ciągnik nabiera prędkość niezwykle płynnie. Dla mnie ma to znaczenie, bo mamy kilka pól 15, 20, a nawet 40 km od gospodarstwa i w sumie dość sporo się ciągnikiem przemieszczamy po drogach. 

Ogólnie wszystko pięknie dopóki coś poważnego nie walnie tfu, tfu. Tej skrzyni boimy się jak ognia i wkładamy tylko oryginalne fitry i oleje oraz staramy się to robić na czas. W starym CVX dużym plusem było to, że olej od skrzyni był oddzielny od tego z hydrauliki, ale niestety już w Maxxum CVX olej jest wspólny. To może być realnym problemem dlatego koniecznie musimy wyczyścić wszystkie oleje w maszynach.

Tak w ogóle to jesteśmy załamani, bo dofinansowania z różnicowania zostało nam tylko 50 tyś i te 166 tyś (+ tur) musimy sami wyłożyć. Gdybyśmy wiedzieli, że się załapiemy na nowy prow i dostali 60% dofinansowania to byśmy się nie bujali z tymi gnojkami i wzięli Pumę CVX ;)

#352 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 08:01

jak maxxum 110 cvx za 216 netto to nie ma co sie zastanawiać za taką cenętylko brać

#353 Share tomuss17

tomuss17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 09:00

Ja właśnie kupuję Maxxuma 110 CVX za cenę 216 tyś netto - amortyzowana kabina i oś, 3 pary hydrauliki, opony z tyłu 600, bez tuza, bo montujemy na nim tura. Za 18 tyś netto bierzemy tura hydramet xtreme 2 - raczej szajs, ale nie mamy zwierząt więc to sprzęt prawie wyłącznie do podnoszenia bigbagów. Objechałem chyba wszystkie firmy z warmińsko-mazurskiego oferujące ciągniki (zrobiliśmy z ojcem ponad 1200km na sam rekonesans) i ten maxxum jest chyba najlepszą opcją. Wyeliminowałem po kolei wszystko: jd, deutz-fahr, new holland, kubota a nawet te porażki czyli zetor, ursus, belarus i farmtrac czy wynalazki w rodzaju TYM. Został w opcji tylko tylko ten CVX i znacznie tańszy McCormick x60.40 za 164 tyś. netto (2012, pompa rotacyjna, bez adblue, egr czy dpf, na skrzyni z 3 półbiegami). Tylko dziad trochę za lekki - z obciążnikami 4750kg (prawie pusty bak). Maxxum dla porównania z obciążnikami i prawie pustym bakiem 6300kg. Oba sprawdzaliśmy wjeżdżając na wagę. No i jeszcze podnośnik Maxxum ma prawie 8 ton, a McCormick 5 ton.

Dlaczego wybrałem maxxuma z bezstopniówką? Oprócz starych ursusów mamy od 2010 roku Case CVX 140 (ze wzmocnieniem do 163KM) i jest to naprawdę świetny ciągnik. Po prawie 3000mth jesteśmy z niego cholernie zadowoleni. Wszystko dzięki skrzyni i multicontrollerowi. Nawet nierozgarnięty człowiek może prowadzić ten sprzęt i w zasadzie niczym nie będzie się przejmował. Podnoszenie/opuszczanie maszyny, hydraulika, kierunek jazdy i tempomat kontrolujesz prawym kciukiem. Wszystko masz pod jednym palcem, nie zmieniasz biegów tylko wciskasz przód i tył.Co ważne, masz w tej skrzyni takie cudo jak aktywny stop. Jak to działa? wciskasz nogą gaz i jedziesz do przodu, puszczasz pedał gazu i ciągnik sam wyhamowuje silnikiem. Bez użycia pedału sprzęgła i hamulca (tego ostatniego używasz tylko gdy np. jedziesz z przyczepami z górki). Dzięki temu gdy np. podpinasz maszynę to możesz bez zmiany biegów poruszać ciągnikiem super powoli i stanąć w miejscu na dosłownie centymetry.  Po prostu skrzynia bezstopniowa to bajka i szczyt wygody. 

Dlatego jak oblatywałem wszystkie te ciągniki i wajchowałem tymi powershiftami z półbiegami to się w końcu wku... i powiedziałem do ojca: pieprzyć, dopłacimy, ale przynajmniej nie będziemy się z ciągnikiem męczyć co krok. Ja wiem, że mógłbym się do biegowej skrzyni znowu się przyzwyczaić i tak dalej, ale jak już raz się zasmakuje takiej wygody to ciężko potem wrócić do gorszego. Jeszcze była opcja Maxxuma 110 na skrzynie wyjec-szarpaniec (jak to diler ładnie określa) za 188 tyś netto, ale to już niewiele mniej niż za bezstopniówkę. Z ciekawostek to dodam, że ten maxxum cvx 110 jest fizycznie identycznym ciągnikiem jak maxxum cvx 130 i po gwarancji zczipuję go do wartości wyższego modelu. Jego atutem, jest też to, że przy 40km/h obroty utrzymują się na poziomie 1400rpm dzięki czemu jest w nim cicho jak w samochodzie. Byliśmy z ojcem w szoku, bo nasz stary CVX przy tej prędkości ma ok. 1650 rpm i jest znacznie głośniejszy. Nie wspominając o tym, że w tego typu skrzyni nic nie szarpie i ciągnik nabiera prędkość niezwykle płynnie. Dla mnie ma to znaczenie, bo mamy kilka pól 15, 20, a nawet 40 km od gospodarstwa i w sumie dość sporo się ciągnikiem przemieszczamy po drogach. 

Ogólnie wszystko pięknie dopóki coś poważnego nie walnie tfu, tfu. Tej skrzyni boimy się jak ognia i wkładamy tylko oryginalne fitry i oleje oraz staramy się to robić na czas. W starym CVX dużym plusem było to, że olej od skrzyni był oddzielny od tego z hydrauliki, ale niestety już w Maxxum CVX olej jest wspólny. To może być realnym problemem dlatego koniecznie musimy wyczyścić wszystkie oleje w maszynach.

Tak w ogóle to jesteśmy załamani, bo dofinansowania z różnicowania zostało nam tylko 50 tyś i te 166 tyś (+ tur) musimy sami wyłożyć. Gdybyśmy wiedzieli, że się załapiemy na nowy prow i dostali 60% dofinansowania to byśmy się nie bujali z tymi gnojkami i wzięli Pumę CVX ;)

Kolego skoro testowałeś to co powiesz o skrzynie electrocommand w NH ?? w twoim przypadku holland chyba by wyszedł taniej ??

Edytowany przez tomuss17, 19 grudzień 2014 - 09:02.

#354 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 09:11

oj wątpie żeby NH wyszedł taniej z takim samym wyposażeniem

#355 Share czaczi87

czaczi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 16:35

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland) Szczerze? W New Holland byliśmy dość pobieżnie, odstraszyła nas pani diler, która powinna sprzedawać kiełbasę, a nie ciągniki za grubą kasę. Pokazała nam t6.140 w wersji klasycznej ze skrzynią jak ta "środkowa" w case maxxum. 4 zakresy i 4 półbiegi z nadbiegiem dla prędkości 40km/h i opcją automatycznego sterowania dwoma zakresami. Nie wiem jak to się w nh nazywa, facet z case nazywa to wyjcem-szarpańcem. W moim odczuciu jest to raczej takie sobie z racji tego, że okrutnie szarpie wraz z przełożeniami. Tylko jeśli będziesz zmieniał biegi przy 1200rpm będzie dość gładko. Automat robi to przy jakiś 1500-1600 i jebut :D Chciałbym nadmienić, że case maxxum, New Holland t6 i Steyr profi to jeden i ten sam ciągnik tyle, że z innymi naklejkami i wyglądem. Wszystkie podzespoły (silniki, skrzynie, hydraulikę itd.) mają taką samą. W New Holland kobieta najpierw mi walnęła jakąś straszną cenę, a potem powiedziała żebym przyniósł ofertę z case'a to mi zrobi taką samą o tysiąc taniej... No bez jaj. Stwierdziłem, że chrzanię to. Z racji nawet tego, że nh stosuje jakieś obrzydliwe toaletowe niebieskie kolory w kabinie to już ten ciągnik powinien być tańszy o przynajmniej 15k ;) Może gdyby sprzedawczyni jakoś lepiej to rozegrała to może byśmy dłużej ponegocjowali, ale ta pani niestety nie ma żyłki handlowca.

Btw. I tak najlepszy był sprzedawca ursusa, który właściwie robił wszystko bylebyśmy nie kupili od nich ciągnika. Sam ewidentnie wie, że to szmelc i miałby tylko problem z serwisowaniem :D

#356 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 18:45

case i steyr to prawie to samo , w przypadku nh t6 juz rużnice są i nie można powiedziec że to jest to samo, trzeba sie zagłębić głęboko w specyfikację ciągnika aby rużnice wyszły, a rużnice są np w nośności przedniej osi, przepływie rozdzielaczy czy tez wydajności hydrauliki, bo to co jest standardem w case czy steyr to w nh wystepuje jako opcja, a to co jest opcją w case czy steyr często jest już niedostępne w nh

#357 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 20:36

Ja właśnie kupuję Maxxuma 110 CVX za cenę 216 tyś netto - amortyzowana kabina i oś, 3 pary hydrauliki, opony z tyłu 600, bez tuza,

Z którego rocznika ten maxxum ? Bo cena wydaje się mega niska :)

#358 Share czaczi87

czaczi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 00:07

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland) Ten cvx jest z tego roku. Będzie na dniach u dilera. Miałem kupić jeden za 216, ale długo się namyślaliśmy i jeden facet go kupił. Później był drugi cvx za 220, ale po negocjacjach i walce sprzedadzą mi go znowu za 216 :) Ogólnie cena wychodzi z tego za ile diler kupił od fabryki dany ciągnik i ile jest w stanie zejść z własnej marży. Jeśli zrobimy zakup do 31.12 to dostaniemy jeszcze fabryczną dwuletnią gwarancję zamiast rocznej. Teraz niecierpliwie czekam na zaakceptowanie zmian w arimr.

Ogólnie ze wszystkich ofert to maxxum cvx wydaje mi się zdecydowanie najlepszą opcją. Ze wszystkich "markowych" firm to właśnie case ih ma najlepsze ceny. Za deutz-fahr 6 z bezstopniową skrzynią ttv to mi walnęli cenę 300 tyś netto. Za John deera 6115mc ze zwykłą skrzynią, bez żadnej amortyzacji i z okrutnie małą kabiną 210 tyś. Za masseya fergussona 5611 (jeśli się nie mylę) z amortyzacją i w sumie fajną półautomatyczną skrzynią 215. Kubota mx135 z tym dziwnym silnikiem 4 cylindrowym o pojemności 6100, z półautomatem, amortyzowaną kabiną i osią 220 tys. Także wszystko fajnie ale ten Maxxum ma pełną amortyzację, bezstopniówkę, adblue zamiast egr i dpf (z dwojga złego wolę dolewać płyn), mocny podnośnik, hydraulikę 125 litrów, jest jednym z najcięższych w swojej klasie no i dzięki multicontrollerowi jest najłatwiejszy w obsłudze. W zasadzie martwię się tylko tym czy 4-to cylindrowy silnik sprosta wszystkim zadaniom (talerzówka 3m, pług 4 skiby, mulczer 2,8m 1000 obrotów na wałku, opryskiwacz, troche wrzucania bignagów tuurem). W zasadzie to potrzebny mi ciągnik uniwersalny zamiennie pracujący z większym 6-cylindrowym bratem.

#359 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 00:24

Fakt cena jak na wyposażenie bardzo atrakcyjna. DF 6 to bardziej odpowiednik pumy, do maxxuma można porównać agrotrona serii 5. Ale 5120 ttv w max opcji wyposażenia to ok 280 tysi.

W tym maxxumie jest skrzynia zf czy jakiś własny wymysł cnh ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share czaczi87

czaczi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 00:55

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland) W moim starym cvx to była w pełni zf. Teraz w maxxumie kilka firm przy niej grzebało, ale głównie to nadal jest zf. Tak mi przynajmniej diler powiedział. Wnerwia mnie trochę fakt, że teraz jest jeden olej do skrzyni i hydrauliki. Diler mi powiedział, że na szkoleniu jeden z inżynierów stwierdził, że ta skrzynia jest wytrzymalsza i nie potrzebuje rozdzielenia. Taaa, jasne. Pewnie zwykłe cięcie kosztów.

Z tym deutz fahrem to nie do końca. Seria 5 ma mały badziewiasty silnik 3,6l z egr (bez dpf) i jest znacznie lżejszy i mniejszy. Z kolei 6 seria ma porównywalny silnik, ale jest jeszcze cięższa i większa od maxxuma. Ten Case jest tak pomiędzy. Tyle, że i tak nie ma o czym gadać jak oni walą takie ceny. Za 300 tys. netto to można mieć pumę cvx.

Edytowany przez czaczi87, 20 grudzień 2014 - 01:02.

Dodaj odpowiedź