Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stowarzyszenie AF

72 odpowiedzi na ten temat

#61 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:33

Stowarzyszenie AF @Mechanizator wiem doskonale i dlatego napisałem że wymaga to wkładu pracy i kapitału, zaznaczyłem też że warto większe przedsięwzięcia łączyć ze środkami unijnymi(z którymi faktycznie moze być coraz trudniej o pozyskanie). Usługi przy dobrych pracownikach zwróciłyby się relatywnie szybko, sposobem na sponsoring może być działanie z producentami/sprzedawcami maszyn czy środków do produkcji-stowarzyszenie daje ludzi a biuro dana firma bądź firma kładąc pieniążki i lekko przeszkalając pracowników z oferty dostaje promocję swoich towarów, a rolnik miałby przy okazji usług informacje o potencjalnych produktach... Tu mozliwości jest wiele, nawet bardzo wiele. I mam świadomość że budowa struktur nie potrwałaby kilka tygodni czy miesięcy ale trzeba by to liczyć w latach, ale też na lata by to było ;) W Hiszpanii pamiętam że ogromny procent spraw prowadzą takie stowarzyszenia(byłem w ASAJA-stowarzyszenie młodych rolników- ale o innych też była dyskusja) i samych spraw jest więcej, u nas widać taki strach przed walką o swoje... To dałoby takiemu stowarzyszeniu pieniądze na własna działalność, wtedy moznaby myśleć o szkoleniach, wyjazdach itp bez obaw czy będzie sie chciało ludziom płacić, czy będą opłacać składki wystarczające.... ;)

Edytowany przez versus, 17 styczeń 2012 - 22:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stowarzyszenie AF Dzisiaj, 21:53
  •  

#62 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:46

Stowarzyszenie AF Tylko pytanie kto by coś takiego zorganizował? I jakie mamy argumenty że sie opłaci?

#63 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:58

Stowarzyszenie AF Właśnie na początku trzeba by znaleźć osoby które mogą się zająć organizacja czegoś takiego i zbadać dokładnie rynek, drugie w kolejności jest określenie celów ;) Argumenty? Jakoś w innych krajach jest na tym niezły interes ;) Dla pewności nie ograniczać się w jednej sferze :) Załóżmy dalej że nasz "cudowny" premier wprowadzi rachunkowość w rolnictwie-powstanie luka którą ktoś będzie musiał zapełnić ;) ODRy mają wzięcie mimo nie najlepszych opinii bo nie mają konkurencji ;) No i ważna jest współpraca z firmami(czyt. sponsoring)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2012 - 15:17

Stowarzyszenie AF

@HUBERT szykujesz nocleg (tylko blisko "bankietu" tak aby z załączonym 4x4 można się doczłapać) i możesz na moją skromną osobę liczyć ;) Ze swojej strony oferuję wysoko oktanowy trunek zwany w naszych stronach cytrynówką o nieziemskim smaku ;] i jeszcze lepszym kopie

Licze na Ciebie :)

#65 Share ursusy

ursusy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanictwo

Napisany 18 styczeń 2012 - 20:37

Stowarzyszenie AF Tak czytam wasze komentarze i doszedłem do wniosku że fajne macie pomysły tylko ciężkie do zrealizowania.
Powered By NEW HOLLAND
Ursus: Polubisz każdą drogę

Podlasie

#66 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 12:57

Stowarzyszenie AF Damy rade. Jestem w stowarzyszeniu miejscowego klubu sekretarzem i załatwiam ostatnio sprawy rejestrowe w sądzie i starostwie więc może jakoś ta wiedza sie pzyda. Myśle że s tu również inni którzy są w jakichś grupach producenckich.

Tylko potrzebujemy konkretów jak zacząć i czym mielibyśmy się zajmować.

#67 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 19 styczeń 2012 - 15:07

Stowarzyszenie AF silva to rozeznaj się w temacie jak to wyglada od strony prawnej - kto może cos takiego założyć - jak napisać statut itd
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 19 styczeń 2012 - 15:45

Stowarzyszenie AF

Pomysł zajeb... chętnie bym wybrał się na taki zlot, zebranie, spotkanie nie wiem jak nazwać. Pojechałbym własnym autem nawet i 300 czy 400 km, ale jedno ale żeby zgrała się jakaś większa ekipa, żeby można było sobie pogadać, znaleźć wspólny temat do rozmów, bo jak na spotkanie przyjedzie 5ciu hodowców świnek, a ja interesuje się hodowlą bydła to będzie słabo, bo wogle na świnkach się nie znam, bym tylko siedział, słuchał i zachodził w głowę o czym oni pierd... :P
A tak, zawsze można by było wymienić się doświadczeniami, poglądami na dany temat przy tym jakaś flaszeczka i byłby zajeb... klimacik :)

Z tymi naklejkami wiele razy był temat wałkowany, swoją drogą to admin powinien już dawno o tym pomyśleć, w końcu byśmy na żywo reklamowali jego portal ;)
Wprowadzić do sprzedaży jakieś naklejki, listwy pod tablice rejestracyjne itp.
O tyle było by to dobre, że jesteśmy np. Na skupie zbóż i widzisz ciągnik z nalepką af to zawsze można podejść zagadać, zapoznać się ;)

Dokładnie , w dotatku nie wszyscy to wielcy gospodarze którzy interesują się tylko produkcją na dużą skalę czy "fachową" uprawą zbóż,itp. Są też mniejsi rolnicy którzy mają znacznie mniejszą skalę zainteresowan , którzy chętnie wymienili by się takimi doswiadczeniami jak uprawa gleby , remonty maszyn , ulepszenia itp. , a podejżewam ,że na takich zlotach byloby dużo osób które tylko chcą się "wylansowac" na wielkich rolników a w realu zasuwają na kilku kiepsko uprawionych ha tym samym podając złe informacje na temat uprawy danej rośliny tym "szczerym" małym rolnikom ;)
Stowarzyszenie to wielka idea , ale pamiętajmy , ze na AF świrów nie brakuje i nie byłoby tak sielankowo (każdy ma swoich wrogów na AF ) i napewno nie udałoby sie uniknąć przykrych sytuacji tym bardziej jeśli byłoby tak jak wspominacie z % ;)

Moim zdaniem trzeba postawić jasne cele temu stowarzyszeniu , albo pełna kultura i schematyczna wymiana doswiadczen , prelekcje , pokazy refaraty itp. Albo czysto towarzyskie spotkanie przy piwku (i niech sie dzieje co chce :lol: )

A co do gadzetów promujących na Af to popieram w całej rozciągłości :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#69 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 19:14

Stowarzyszenie AF @pawlus224 a czy opowiadacze i bajeranci na forum nie istnieją? Jeśli dobrze śledzisz forum, to wiesz, że baaardzo szybko czujne oczy wyśledzą niekonsekwencje i fałsz. Bardzo szybko bajkopisarze są nakrywani i zakładają multikonta, albo usuwają wszystkie zdjęcia i obrażają się na cały świat. W realu tym bardziej pod naciskiem rzeczowych pytań można kogoś pozbawić "wylansowanego" statusu obszarnika jak to określiłeś.
A że jest w PL takie zróżnicowanie gospodarstw to nic nie poradzisz, to też i tematy będą różne.
DEZERTER

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2012 - 19:20

Stowarzyszenie AF Ja problemu nie widzę. Zaliczka wpłacona za nocleg i impreza jest pewna! ;)

#71 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 16:43

Stowarzyszenie AF Ja widze e narazie tamat stoi a tak nie moze być. Trzeba działać :) Po przemyśleniach proponuje troche inną forme.
Tak by w każdym województwie lub jakimś rejonie powstały oddzielne stowarzyszenia i żeby się łączyły w związek ogólnopolski.
Że jestem z Lubelskiego założe oddzielny temat "Lubelskie Stowarzyszenie AF" i prosze o wpisywanie się kto czyms takim wstępnie byłby zainteresowany. Żeby dowiedzieć sie ile osób byłoby i zrobiłbym liste. oprócz tego prosułbym żeby wydzielił sie najlepiej z każdego województwa jakiś Leader do zrobienia listy.

W postach prosiłbym o pisanie swojego nicku, powiatu i gminy z jakiej sie jest np. "silva, pow. świdnicki, gm. Piaski" oraz prosiłbym żeby rozmowy odbywały się w tym temacie a w tamtym tylko zapisy. :)

Jeśli znajdzie się sporo osób wtedy wiemy ze można działać, inaczej nie ma co zaczynać. Takie moje zdanie :)

Pozdrawiam!

Sylwester Tatara

PS: Prosze o poparcie oraz jakieś pomysły od przewodnictwa forum oraz wypowiedzenie sie na temat pomysłu. (Mam nadzieje że to nie jest nielegalne, podajemy tylko swój nick i powiat i gmine w której sie mieszka)

Edytowany przez silva, 21 styczeń 2012 - 16:45.

#72 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 19:31

Stowarzyszenie AF Dokładnie na innych portalach np. na VW forum jest podzielone na ogulne i na grupy w naszm przypadku mogła by być nazwa np. ,, AgroFoto grupa Pomorze'' czy Lubuska ,kuj-pom itd i z takimi nazwami mogły by być wlepy na auta czy też maszyny

Edytowany przez Arturo, 22 styczeń 2012 - 13:38.

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#73 Share JohnDeere6330

JohnDeere6330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów