pluto2002

Ceny pasz dla trzody chlewnej

Polecane posty

kaaanonier    0

witam

zastanawiam sie nad przerobieniem starej stodoły na chlewnię. Wymiary to 25m x 10m. Z tego co się orientuje mógłbym mieć tam ok.220 świń. Paszę chciałbym kupić gotową bo ze swoich 15ha to wszystko na krowy przeznaczamy.

Czy hodowla świń na paszy gotowej się w ogole opłaca? Ile zostaje na czysto z jednej świni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Przy gotowej paszy może ci zostać jakieś 20-30zł sztuka :)

Ja płacę

Starter:790zł/tona

Grower:472,5zł/tona

Finisher: 340zł/tona

Zboża mam swoje, więc nie jest tak źle :)

Zużycie paszy wychodzi mi 2,8/kg przyrostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

tymtus czy ty czytasz to co piszesz? Już drugi raz czytam że płacisz za tonę paszy grower 472,5zł/t.... Lepiej tak nie pisać bo jeszcze ktoś pomyśli że naprawdę tak tanio, a ja domyślam się że masz na myśli kwotę jaką musisz przeznaczyć na koncentraty i dodatki potrzebne do umieszania jednej tony paszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koxus    0

Nie kupujcie paszy z Dossche. Truja swinie (nie wyczyszczona linia po paszy dla drobiu) i pozniej wine na rolnika zwalaja. Juz kilkunastu rolnikom potruli a teraz sobie kpiny jeszcze urzadzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

Witam koledzy :) Orientuje się ktoś z was jaka cena jest za :

 

 

Babsy

Protamino Economy

Protamino Premium

Protamino Pregna

Sanbull

 

z góry dziękuje :)


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Nie kupujcie paszy z Dossche. Truja swinie (nie wyczyszczona linia po paszy dla drobiu) i pozniej wine na rolnika zwalaja. Juz kilkunastu rolnikom potruli a teraz sobie kpiny jeszcze urzadzaja.

z praktyki wiem ze świnie rosną idealnie na paszy dla brojlerów nawet ze sporym dodatkiem śruty zbożowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie na temat produkcji prosiąt i by sprzedawać partie minimum 100 sztuk po 25-28 kg takie jak importują z Danii czy Hollandii a nawet Niemiec po 260-300 zł za sztuke netto? Czy my Polacy nie możemy produkować sami prosiąt i sprzedawać jej naszym rolnikom i tak my byśmy zarobili i oni a nie z innych krajów. Nadchodzący nowy PROW a mianowicie modernizacja gospodarstw daje szansę na budowe nowych budynĸów i można liczyć na zwrot sięgający 40-50 % do 500 tys. zł ale żywotność do 100 SO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Sąsiad mi ostatnio powiedział, że na prosiaku zarabia dwa razy więcej niż na tuczniku. Czyli na prosaku mu zostanie np. 100 zł a na tuczniku 50. I tu pytanie "po co tuczyć"? Ja tucze, bo mi wygodniej, ale jak ktoś ma czas i ambicje to jak najbardziej niech się rozwija w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

czy ktoś z was używa pełnoporcjowych pasz dla tuczników z Nutreny albo LNB ? Prosze o jakies opinie tych co stsują/stosowali bo nie wiem na którą sie zdecydować

Edytowano przez misiu21692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moni08    0

hej my mieli niby 15 procentowa ale wyniki miesnosci i przyrosty to lipa.za pozno sie spostrzegłem bo mogłem ja zbadać w laboratorium dokładnie jakie parametry ma. byliśmy klientami nutreny 5lat diler oferował cene niższą niż na punkcie aby tonaż miesięczny dobry wyrobic bo miał wtedy on wieksze upusty z firmy. kiedys przyjechał koncentrat bardzo pylisty i reklamowałem go a przy okazji dałem sam do zbadania ten trefny i pare innych onyx strong kurke nioske i w kazdym worku brakowało prawie 4 procent białka to podejrzewam ze w paszy tez tych parametrow nie było. a nutrena lnb i prowimi to ta sama firma i tak samo oszukuja. aby kierownik regionaly mi powiedział ze jak nie pasuje nam ten to beda nam wymieniac na taki jak nam sie bedzie podobał. wkoncu zrezygnowałem z ich usług a sprawe prowadzi adwokat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

Nutrena zaoferowała mi pasze "warchlak-tucznik" którą można rzekomo podawać świniom w wadze od 25-30kg do końca tuczu w cenie 1140 zł brutto/tona. Dobra cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Taką samą paszę w własnym zakresie jesteś w stanie zrobić za 900 zł/t przy dzisiejszych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moni08    0

ani cena dobra ani pasza z NUTRENY ta uniwersalna pasza ma małe wartości i przy sprzedaży na wbc zdziwisz sie wyników. brakuje w niej lizyny i energi jest słabo bilansowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodat    0

PHPU Rolskład http://www.rolsklad.pl

 

Pasze z MPU/MPPU październik 2013:

Warchlak: od 10 tygodnia do 16 tygodnia ż.: od 972 PLN/T

Tucznik: od 30 kg do 110 kg m.c.: od 727 PLN/T

Tucznik: od 70 kg do 110 kg m.c.: od 685 PLN/T

Locha Prośna: do 90 dnia ciąży.: od 620 PLN/T

Locha Karmiąca: od 2t. przed wyproszeniem do odsadzenia: od 851 PLN/T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OGOR    0

Witam czy to wogóle sie może opłacać?

pewnie koszty dostawy będa porażające!

a z jakiego wojwewództwa jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodat    0

Witam czy to wogóle sie może opłacać?

pewnie koszty dostawy będa porażające!

a z jakiego wojwewództwa jesteś?

 

Jeśli mowa o:

 

PHPU Rolskład http://www.rolsklad.pl

 

Pasze z MPU/MPPU październik 2013:

Warchlak: od 10 tygodnia do 16 tygodnia ż.: od 972 PLN/T

Tucznik: od 30 kg do 110 kg m.c.: od 727 PLN/T

Tucznik: od 70 kg do 110 kg m.c.: od 685 PLN/T

Locha Prośna: do 90 dnia ciąży.: od 620 PLN/T

Locha Karmiąca: od 2t. przed wyproszeniem do odsadzenia: od 851 PLN/T

 

Jeśli ktoś zamówi recepturę indywidualną to nie tylko się opłaci ale można jeszcze taniej i jeszcze lepiej (optymalizacja pod duże hodowle). Zamiast przedstawicieli / żywieniowców z dużych firm - którzy robią "pseudo - paszę - indywidualną" z gotowych premiksów jest program na stronie www, który sam nam ją zrobi taką jak potrzebujemy (ustalamy ilości komponentów jakie mamy i klikamy przelicz) jeśli mamy mniejszą hodowlę - i stąd takie ceny, bo nie trzeba za ich utrzymanie płacić, ani też posiadać wiedzy jak taką paszę liczyć (wystarczy obejrzeć film, jak obsługiwac program ze strony www).

 

 

Co do lokalizacji to: Wielkopolska (Ostrów Wielkopolski):

Do 200 km dostawa bez opłat przy dużym zamówieniu (powyżej 1t premiksu etc.), zależy też (jeśli mniejsze ilości, z bezpłatną dostawą) czy w pobliżu są inni klienci i czy można coś dorzucić na pakę .

 

Wszystkie info. są na stronie www, można zadzwonić w godzinach pracy i dowiedzieć się dokładnie, bo wtedy jest szansa, że akurat transport jedzie koło nas. Do tego jak na razie nikt nie jest w stanie zaoferować lepszych cen na komponenty - np.: śruty,olej etc. (telefon). Jest jednak przy wszystkich cenach jeden warunek - płatność w terminie (najczęściej przy odbiorze - jeśli jest się nowym klientem).

Edytowano przez asmodat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

Prestarter (do 2 tyg po odsadzeniu) - 55 zł/25 kg

Starter (od 15 dnia po odsadzeniu do 30 kg) - 40 zł/25 kg

Tucznik PT-U (od 30 kg) - 30 zł/25 kg

 

Koncentrat 38% białka - 66 zł

kujawsko-pomorskie/mazowieckie

jeśli ktoś będzie zainteresowany zapraszam na priv ;)


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Witam. Zna ktoś może aktualny cennik koncetratów dla tuczników z sano? i Wogóle gdzie moge dostac ich produkty najbliżej poznania?? bo z przedstawicielem jakos niemoge sie dogadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

Stosuje ktoś pasze z firmy SŁARO ?


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj