pluto2002

Ceny pasz dla trzody chlewnej

Polecane posty

pluto2002    1

Witam. Proszę o podawanie cen pasz, komponentów, oraz ile was kosztuje tona paszy robionej we własnym gospodarstwie. Myślę że taki temat może być przydatny. Pozdrawiam kolegów z branży.


Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Koncentrat SANO PROTAMINO PREMIUM -63 zł za worek 25 kg.

 

A zboże swoje to sam wiesz ile kosztuje Jęczmień i pszenica .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

Ja za koncentrat SANO PROTAMINO PREMIUM place 51 zł za 25 kg. a za SANO PROTAMINO PREMIUM FORTE 58 zł za 25 kg. ktoś niezle na Tobie zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotorek    3

Witam. Mieszanka paszowa pełnoporcjowa Cedrob Finiszer Trzoda Granulat T5CEDO 950 zł/tona netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za koncentrat SANO PROTAMINO PREMIUM place 51 zł za 25 kg. a za SANO PROTAMINO PREMIUM FORTE 58 zł za 25 kg. ktoś niezle na Tobie zarabia.

 

gdzie po tyle kupujesz?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

gdzie po tyle kupujesz?

woj. wielkopolskie, Janków Zaleśny koło Ostrowa wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Martini - Ile to świń trzeba sprzedać na ten zakup paszy! Gdzie tu kalkulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Przy dzisiejszej cenie to ze 2 . A na 1 t można uchować 4 sztuki. Cena paszy wysoka co zrobisz zboża brakuje,ze względu na zeszłoroczną suszę, a mam cykl zamknięty i nie mam zamiaru przerywać produkcji. Zapomniałem dodać ,że w postaci kruszonki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę czy stosujecie pasze objętościowe w żywieniu trzody chlewnej, "Ziemniaki są paszą wartościową o wysokiej wartości biologicznej białka i dobrej strawności. Ze względu na znaczny udział skrobi są paszą energetyczną (3,4 do 3,5 MJ EM) i można nimi zastąpić z powodzeniem śrutę zbożową (1 kg śruty zbożowej = 3,5 kg ziemniaków parowanych)." dr Małgorzata Kasprowicz-Potocka; niektórzy hodowcy stosują ziemniaki bez względu na ich cenę, a w tym sezonie wydaje się to być bardzo opłacalne, ile można zapłacić za świeżo uparowane ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Przy dzisiejszej cenie to ze 2 . A na 1 t można uchować 4 sztuki. Cena paszy wysoka co zrobisz zboża brakuje,ze względu na zeszłoroczną suszę, a mam cykl zamknięty i nie mam zamiaru przerywać produkcji. Zapomniałem dodać ,że w postaci kruszonki..

Nie wciskaj ciemnoty!!! Z jednej tony paszy można wychować 3 sztuki do wagi ok 105-110 kg. Ze sprzedanych dwóch świń w tej wadze nie kupisz 1 tony paszy. Tak możesz opowiadać "miastowym" a nie doświadczonym rolnikom!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Taki z Ciebie doświadczony rolnik ,że tak tanio sprzedajesz świnie ? 110*5,20 =572 zł netto * 2 =1144 zł , a 1t paszy=1100 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

realizuje ktoś z Was tucz ziemniaczany? mam pytanie jak kształtują się koszty parowania ziemniaków przy użyciu kolumny parnikowej (jaki jest koszt opału na t ziemniaków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Ja za gotową mieszankę Z de haus płacę 58zł za 50kg. Od sano będzie gorsza ale jaka różnica w cenie. Tona wychodzi 1160 brutto a z Sano 2320zł więc sam już nie wiem

 

Ja za koncentrat SANO PROTAMINO PREMIUM place 51 zł za 25 kg. a za SANO PROTAMINO PREMIUM FORTE 58 zł za 25 kg. ktoś niezle na Tobie zarabia.

Ja za gotową mieszankę Z de haus płacę 58zł za 50kg. Od sano będzie gorsza ale jaka różnica w cenie. Tona wychodzi 1160 brutto a z Sano 2320zł więc sam już nie wiem.Ja podałem cenę dla krówek.Przepraszam że sam siebie zacytowałem ale się pomyliłem i teraz tego nie mogę sprostować Edytowano przez kamin60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam unas słaro po 1120 za trone lira 1230 dzis przyjechał luz z De Haus warchlak 1236 tucznik 1161

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Dossche TUCZNIK EKO 1175 brutto/tona A swoją drogą orientujecie się, jakie firmy oferują silos w zamian za kupowanie od nich paszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

dzwonilem dzis do wipaszu to za grower dla tucznika 1350.

jak ceny w innych firmach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Nam De Heus przywiózł paszę dla tucznika po 1115zł za tone. Numeru paszy niestety nie pamiętam.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

u mnie byl dzis przedstawiciel de heus i za pasze standart dla tucznika mowil 1190zł juz z upustem na dzien dzisiejszy.kiedy ci przywiezli ta pasze bo mowil ze cennik maja nowy od 9 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Przywieźli w tamten w czwartek. Nawet w święta muszą wozić :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj