Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaczepy w belarusie!

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 21 październik 2007 - 22:28

Zaczepy w belarusie! Nie mam do czynienia z mtz a troche przeraża mnie ten górny zaczep na łamanych cięgłach tuz ( jak to wogule się trzyma i czy nie ma luzów), druga sprawa to ten dolny chak chith czy jakoś tak czy to się opuszcza do ziemi i również jak jest z trwałoscią czy szybko się nie rozgiełda i nie będzie latać i dzwonić jak w mf 255,
Przede szystkim pytam czy te zaczepy w zwykłym belarusie są wytrzymałe i zachowują sztywność przez lata? :)

Podoba mi się ten szynowy ale chce kupić belarusa jak najtanieja achyba ten typ zaczepu występuje tylko przy chydraulice bosh ( a moze da się zamówić do zwykłej wersji?) Chociaż jeśli ten chak jest praktyczny i trwały i opuszcza się do ziemi to wole hak bo tak się przyzwyczaiłem w mf że niewyobrażam sobie podczepiania maszyn bez tego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaczepy w belarusie! Dzisiaj, 09:43
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 15:19

Zaczepy w belarusie!

Nie mam do czynienia z mtz a troche przeraża mnie ten górny zaczep na łamanych cięgłach tuz ( jak to wogule się trzyma i czy nie ma luzów), druga sprawa to ten dolny chak chith czy jakoś tak czy to się opuszcza do ziemi i również jak jest z trwałoscią czy szybko się nie rozgiełda i nie będzie latać i dzwonić jak w mf 255,
Przede szystkim pytam czy te zaczepy w zwykłym belarusie są wytrzymałe i zachowują sztywność przez lata? :)

Podoba mi się ten szynowy ale chce kupić belarusa jak najtanieja achyba ten typ zaczepu występuje tylko przy chydraulice bosh ( a moze da się zamówić do zwykłej wersji?) Chociaż jeśli ten chak jest praktyczny i trwały i opuszcza się do ziemi to wole hak bo tak się przyzwyczaiłem w mf że niewyobrażam sobie podczepiania maszyn bez tego :)

No właśnie nikt nie opisze na jakiej zasadzie są te łamane cięgła tuz z górnym zaczepem?

#3 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 22 październik 2007 - 15:50

Zaczepy w belarusie! U mojego belarusa od nowości był jeden hak ten łamany na TUZ, jednak ani razu nie był użyty bo kupilismy automatyczny, a dolny hak mamy od 360, jest stabilny i nic nie telepie

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 18:26

Zaczepy w belarusie!

U mojego belarusa od nowości był jeden hak ten łamany na TUZ, jednak ani razu nie był użyty bo kupilismy automatyczny, a dolny hak mamy od 360, jest stabilny i nic nie telepie

nic nie rozumiem z Twojej wypowiedzi, a pytam o taki zaczep jak w tym belarusie http://kupsprzedaj.o...sp?id=102812331 tzn pytam o tą belke z zaczepem na łamanych cięgłach tuz czy to jest stabilne i czy ten hk u dołu da się opuszczać do ziemi?

#5 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 22 październik 2007 - 18:30

Zaczepy w belarusie! ten zaczep, nadaje sie tylko do ciagniecia lekkich przyczepek lub jakis malych maszyn. Ruch poprzeczny tego czegos ograniczany jest ogranicznikami wiec jakas wieksza maszyna szybsza jazda wieksze przeciazenie i ograniczniki jak i caly uklad zawieszania ida sie jeb....c

Honda - The Power of Dreams :)

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 18:35

Zaczepy w belarusie!

ten zaczep, nadaje sie tylko do ciagniecia lekkich przyczepek lub jakis malych maszyn. Ruch poprzeczny tego czegos ograniczany jest ogranicznikami wiec jakas wieksza maszyna szybsza jazda wieksze przeciazenie i ograniczniki jak i caly uklad zawieszania ida sie jeb....c

Rozumiem że to o tym górnym zaczepie na ramionach tuz, a nie da się zamontować górnego zaczepu z ursusa na zaczepie do cięgła od tuzu (tzw. śruby rzymskiej) wysokość odpowiednia tylko cos zamontować.

A jak z wytrzymałością tego dolnego haka, bo dużo jeździł bym z kolcem na tuz wiec dolnego zaczepu będe potrzebował do dość dużej przyczepy a skręt bardzo ciasno chodzi i troche ciągnikiem zamiata na zakrętach

#7 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 22 październik 2007 - 18:49

Zaczepy w belarusie! u mnie w MTZ gorny zaczep polautomatyczny jest montowany na dwa bolce przechodzace przez otwory z lewej jak i prawej strony zaczepu.
a co haka to nie wiem jak jest z jego wytrzymaloscia, bo mam zamontowany zaczep uniwersalny(tzw. wychylny)

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 19:59

Zaczepy w belarusie!

u mnie w MTZ gorny zaczep polautomatyczny jest montowany na dwa bolce przechodzace przez otwory z lewej jak i prawej strony zaczepu.
a co haka to nie wiem jak jest z jego wytrzymaloscia, bo mam zamontowany zaczep uniwersalny(tzw. wychylny)

Łysy rolnik a Ty nie masz przypadkiem zaczepu szynowego w swoim belarusie?>

Czy zaczep szynowy taki jak występuje przy hydraulice bosh to dużo lepsze rozwiązanie od tych haków łamańców belarusa?

#9 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:02

Zaczepy w belarusie!

Łysy rolnik a Ty nie masz przypadkiem zaczepu szynowego w swoim belarusie?>

Czy zaczep szynowy taki jak występuje przy hydraulice bosh to dużo lepsze rozwiązanie od tych haków łamańców belarusa?

jutro bede mial czas, to zrobie foty zaczepow :)
heh a co do hydrauliki to MTZ z 98r nie mial takiego wypasu :)

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2007 - 20:38

Zaczepy w belarusie!

jutro bede mial czas, to zrobie foty zaczepow :)
heh a co do hydrauliki to MTZ z 98r nie mial takiego wypasu :)

Dzięki czekam na foty a tak szybciorem to ten dolny zaczep czy to hak czy inne cudo da się opuszczać do ziemi tak jak w mf 255>?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 22 październik 2007 - 20:55

Zaczepy w belarusie! ja mam przy mtz automatyczny zaczep u góry ciężki jest jak nic jest na 2 bolce wkładam go tam gdzie cięgło przychodzi do maszyn jest on a co do haka wyjąłem go i zrobiłem sobie zaczep taki jak jest przy c360 :) :) :)

#12 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 23 październik 2007 - 17:33

Zaczepy w belarusie!

Dzięki czekam na foty a tak szybciorem to ten dolny zaczep czy to hak czy inne cudo da się opuszczać do ziemi tak jak w mf 255>?

tu masz fotki
http://www.agrofoto....t...i&img=33078
http://www.agrofoto....t...i&img=33081
http://www.agrofoto....t...i&img=33082
http://www.agrofoto....t...i&img=33083

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 październik 2007 - 18:13

Zaczepy w belarusie!

tu masz fotki
http://www.agrofoto....t...i&img=33078
http://www.agrofoto....t...i&img=33081
http://www.agrofoto....t...i&img=33082
http://www.agrofoto....t...i&img=33083

Dziękuwa Łysy rolnik, tzn regulować dowolnie dolnym zaczepem to opuścić sie go da doziemi tak jak w mf 255 i dzwignąć pompą do góry zaczep? A ten górny zaczep to orginalny mtz czy od czegoś innego?

#14 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 23 październik 2007 - 18:16

Zaczepy w belarusie! tak mozna go opuszczac i podnosic. a gorny zaczep to orginal

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 październik 2007 - 18:25

Zaczepy w belarusie! A jak z wytrzymałoscią ramion od tuz bo to jakieś w połowie skręcane są czy cos? no jak z wytrzymałością samej pompy, czy z czasem mocno słabnie co ma na to wpływ czy można przesilić jakoś i czy da sie założyć dodatkowy czy mocniejszy siłownik i jakie tego koszty, bo chce przez sezon, czy 2 nosić belki siana na kolcu na tuz zanim kupie tura

#16 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 23 październik 2007 - 18:42

Zaczepy w belarusie! wytrzymale sa, jak nie mialem jeszcze TUT'a na ciapku, pozyczylem wlasnie taki kolec do noszenia beli. Jak sie olej mocno zagrzeje to pompa nieco oslabla.

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 październik 2007 - 19:03

Zaczepy w belarusie!

wytrzymale sa, jak nie mialem jeszcze TUT'a na ciapku, pozyczylem wlasnie taki kolec do noszenia beli. Jak sie olej mocno zagrzeje to pompa nieco oslabla.

Tzn jakiej długości był ten kolec i czy szybko na wolnych obrotach dzwigał belke, bo moga się trafić mokre belki i moge przesilić już nie mam zdrowia do mf 255 bo kjażdą bele musze gaz w podłoge zeby dzwignoł, chce jak najtaniej kupić i szkoda mi kaski na synchro i bosh, ale czy ta chydraulika bosh naprawde taka dobra jest? bo musiał bym dołożyć z 8 - 10 tyś do zwykłego belarusa ( chce 820 z przodem na krzyżakach), tylko szkoda że nie da sie bosh przy zwykej skrzyni, ta hydraulika bosh i skrzynia 14/4 to taka chyba jak w pronarze 82SA>? To warta dokąłdu czy nie?
Cieknie czy nie cieknie to h*j tylko żeby dobrze dzwigała ( dzwignie uprawowosiewny?) ta zwykła, no i kwestia czy jak bym dokupił tura to ma jakiś pozytywny wpływ na działąnie tura bosha hydraulika

#18 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 23 październik 2007 - 19:09

Zaczepy w belarusie! kolec byl wystarczajacy aby polozyc dwie warstwy bel na przyczepie, lub w stog 3,2,1. a co do tej hydrauliki bosh to nie wiem, bo nie mialem z tym stycznosci. Ja mam zwykla hydr. i dzwiga agregat upr.siew. 2,7m bez problemu. fotki z agregatem sa w galeri, wystarczy zajezec do profilu :P

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 październik 2007 - 19:17

Zaczepy w belarusie!

kolec byl wystarczajacy aby polozyc dwie warstwy bel na przyczepie, lub w stog 3,2,1. a co do tej hydrauliki bosh to nie wiem, bo nie mialem z tym stycznosci. Ja mam zwykla hydr. i dzwiga agregat upr.siew. 2,7m bez problemu. fotki z agregatem sa w galeri, wystarczy zajezec do profilu :P

No to jak dzwiga uprawowo siewny zwykły podnośnik to raczej wystarczy mi zwykły, bo sie da jakoś stuningowaćten zwykły są jakieś mocniesze siłowniki czy 2 sie da założyć tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 24 październik 2007 - 20:33

Zaczepy w belarusie! Witam. ja przy swoim belarusie mam tak samo jak na fokach u "ferdek07" i niemam z tym zadnych problemów.

Dodaj odpowiedź