Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone ZA-M 1001 czy Bogballe L2?

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wilus

wilus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 11:08

Amazone ZA-M 1001 czy Bogballe L2? Witam
mam zamiar zakupic rozsiewacz nawozow, zastanawiam sie nad amazone za-m1001 lub bogballe l2
obie te maszyny byłyby z nadstawkami tak zeby weszedł 1tonowy bigbag. obie maja wysiew graniczny z tym ze do limitera w amazone bedzie dopłata.
Moze ktos ma takie rozsiewacze i wie jak sie spisuja? jaka jest ich wytrzymałosc (rdza)i jak dokładny jest wysiew?jak sie spisuje wysiew graniczny?
Jak jest z rozpylaniem nawozu? (czy nie rozbijaja granulek)?
Czy warto dopłacic i dołozyc komputer do tych rozsiewaczy??
mam do obsiania ok 80 ha w kilkudziesieciu kawałkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone ZA-M 1001 czy Bogballe L2? Dzisiaj, 05:29
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 15:59

Amazone ZA-M 1001 czy Bogballe L2? Ja mam Amazone ZAU 1800 a teściu bogballa koło 2,5t. On go chwali że ładnie mu dorzuca, ale ma problem z wysiewem granicznym i rozbija granulki z nawozów. Pył się robi. Ale on nie ma wstecznych obrotów. Co do farby to chyba lepsza niż na amazonie. Osobiście bardziej podoba mi się amazonka i jest prosta, a farby też mocne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share adamgie

adamgie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 11:07

Amazone ZA-M 1001 czy Bogballe L2? mam bogballa M1Trend -czyli ma wsteczne obroty siewu granicznego. Ma swoje lata, i najmniejszego odprysku powłoki lakierniczej, tyle, że zgodnie z instrukcją na zimę jest konserwowany olejem lekko rozrzedzonym ropą. Co do siewu granicznego, to nie jest idealny, to prawda, ale w siewie normalnym to profesjonalista. Ma bardzo dokładne tabele wysiewu, które praktycznie nie wymagają wykonywania próby kręconej.
Obecnie również przymierzam się do kupna nowego, ponieważ zmieniam rozstaw ścieżek, a obecny rozsiewacz nie dorzuci.
Z pewnością wybiorę bogball L2.

Dodaj odpowiedź