Skocz do zawartości

Zdjęcie

krowy na 5ha

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MrRolnik14

MrRolnik14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:12

krowy na 5ha Siema mam 5ha łak i zastanawiałem sie z ojcem czy na tych 5ha chdowac krowy mleczne tylko by trzeba było zmoedernizowac i powiekszyc obore upic dojarke i schładzialnik a słome kupic no moze udłao by sie wydzierzawic 2ha od wuja niemyscie sobie ze jestm dzieckiem 10 letnim który pisze ten temat dla zabway który nawet krowy niewidział i bardzo prosze o rade:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
krowy na 5ha Dzisiaj, 16:17
  •  

#2 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 19:26

krowy na 5ha Szczerze na 5 ha to wiesz małe szanse na dużo hodowle bo nawet kukurydzy nie będziesz miał gdzie posiać no i musiasz dużo inwestować na dojarkę i schładzarkę no i pewnie starać się o kwotę ja uważam że ciężko by było max 7 krów i dużo paszy trzeba dokupić

#3 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 15 styczeń 2012 - 21:30

krowy na 5ha wiadomo że kokosów to na tym nie zarobisz ;) sporo pieniędzy musisz włorzyć na rozkręcenie tego całego interesu.Na twoim miejscu to najpierw dobrał bym troche więcej ziemi bo jak przyjdzie Ci jeszcze dokupywać paszę,słomę itd. to ciężko będzie wyjść na +

#4 Share ilnicki96

ilnicki96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 22:48

krowy na 5ha a koledzy ile mozna przy 14 ha hodowac bydla? lak wujek nie ma wiec bedzie musial zasiac wiec ile bedzie musial na laki przeznaczyc i ile qq?

Edytowany przez krolikNH, 15 luty 2012 - 22:47.

#5 Share Rendas

Rendas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 21:40

krowy na 5ha Koszt utrzymania i kupna dojarki może być za wielki . Łąki zawsze można komuś wydzierżawić albo można jeszcze hodować parę byków i mieć z tego jakiś dochód , ale na to potrzeba czasu .

#6 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 15 luty 2012 - 18:39

krowy na 5ha a np ja ile krów mlecznych bym dał rade wychować na ok 4.5ha łąk (w tym 1ha dzierżawiony) i ok 4.5ha ornych ja sam zastanawiałem się nad 6-7szt

Edytowany przez konopek, 15 luty 2012 - 19:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomekkkkkk

tomekkkkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 luty 2012 - 16:07

krowy na 5ha to zależy jakie masz klasę ziemi, ale jakbyś zasiał ze 1,5-2ha QQ i dobrze podsiał łąki to 10 dasz rade, ale jak mówię to zależy od ziemi, ilości opadów itp

#8 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 luty 2012 - 18:43

krowy na 5ha ziemia klasy 4 i trochę 5

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 luty 2012 - 09:23

krowy na 5ha

Siema mam 5ha łak i zastanawiałem sie z ojcem czy na tych 5ha chdowac krowy mleczne ...

ten tego, ja mam w tej chwili też 5 ha łąk na które nie mam pomysłu a bydła już nie ma od wielu lat (tylko łąk przybyło) i zastanawiam się nad paroma cielakami. Trawy nie sprzedam bo ludzie nie pozwozili z pól bel które w zeszłym roku robili (wszystko leży na łąkach). Budynki dwa są po krowach, sruta zbożowa i tak jest, tylko jakoś nie bardzo chce mi się znowu grzebać w bydle (m.in dawki pokarmowe i czasem wizyty weterynarza).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 18 luty 2012 - 14:57

krowy na 5ha Daj Ty se spokój z jakimis krowami na 5 ha... obora, atesty, dojarka, schładzalnik, maszyny do zbioru, do konserwacji pasz, limit mleczny, chłopie Ty byś tego nie odrobił paroma krowami do końca życia a i tak zapewne po roku było by fiasko... Krowy mleczne to nie takie hop siup, tak to se możesz bydło mięsne hodować albo świnie ale nie krowy mleczne, tyle do tematu, pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2012 - 20:39

krowy na 5ha @MrRolnik14 moje zdanie takie, iż raczej nie opłaca Ci się rozkręcać nastawiając na mleko. @małopolanin64 ma rację, musiałbyś wiele w to zainwestować. Dzisiaj raczej dominuje zasada albo dużo i porządnie albo w ogóle. Przy zapleczu łąkowym trzymanie młodzieży ma większy sens i jest mniej czasochłonne. Mając odpowiednie maszyny możesz śmiało przy nadmiarze bel z sianokiszonki sprzedawać je i mieć dodatkowy zysk ;).