rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

slawekr6    28

biały2005- czytałem to wczoraj już na stronie arimr. Na dodatek mam znajomego w ODR ale oni sami nic nie wiedzą. Znając życie to załapią sie tylko Ci co już wcześniej skorzystali bo wiedzą juz jakie dokumenty kiedy i gdzie co załatwić a Ci co nic nie dostali to do nich i tak zabraknie. A czy na budowe trzeba już załatwiać dokumenty czy dopiero jak się uda załapać? Jak to było w poprzednich naborach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na etapie weryfikacji mogłeś dostarczyć brakującą dokumentację.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Ja dzisiaj rozmawiałem z pracownikiem agencji i zadałem mu parę pytań odnośnie nowej modernizacji,a więc.. jeżeli chce ktoś otrzymać dofinansowanie na maszyny to może 200tys wykorzystać,składając wniosek trzeba mieć gospodarstwo powyżej 10tys euro,po otrzymaniu dofinansowania musi ta wartość zwiększyć o kolejne 10,nie trzeba trzymać nie wiadomo ile zwierząt..byle spełniać te warunki,25 krów i 50 loch to wtedy jak ktoś weźmie dofinansowanie na budowę obory/chlewni,niektórzy zajmują się produkcją roślinną i nie trzymają zwierząt i tez mogą się ubiegać o wsparcie,i co,nagle muszą posiadać min 25 krów lub 50 loch ? ten projekt jest trochę źle sprecyzowany i dlatego niektórzy się gubią,tam głównie opisane są inwestycje związane z budynkami.Powiedział mi także że jak najbardziej będzie można łączyć premie młodego rolnika z modernizacją,tak jak to było poprzednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie wiem czy do końca wiesz co piszesz... wielkość ekonomiczna musi wzrosnąć o 10% a nie 10 tys euro i po- kolejne 10 (można to zrozumieć że piszesz o kolejnych 10 tys euro). te 25 krów jest jak najbardziej uzasadnione... a co mają dać komuś postawić oborę na 30 sztuk a do tej ilości ktoś będzie dochodził 10 lat? no bez jaj zastanów się co piszesz, gdzie uzasadnienie ekonomiczne, gdzie rozwój i jakikolwiek sens?

a premie będzie można łączyć... tylko czy nie wyjdzie przypadkiem tak że ktoś złoży papierki na MR a w międzyczasie rozpocznie się nabór na MGR i ciekawe czy czasowo będzie to można pogodzić... zależy ile będzie naborów i w ogóle jak rozplanowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Wiem co piszę,faktycznie moja pomyłka z tym euro źle napisałem,o 10% chodzi,a o tej hodowli to nie jest tak do końca jak mówisz,bo ktoś tak jak pisałem zajmuje się produkcja roślinną i tez może otrzymać dofinansowanie.Ja pisałem odnośnie maszyn a nie budynków więc te pouczenia daruj sobie na temat ilości krów i czasu.Napisałem to co powiedział mi pracownik agencji, a on ma chyba trochę większe pojecie w tym temacie i wie co mówi.Wszystko się niedługo wyjaśni więc nie zamierzam się sprzeczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

pracownik agencji to wie prawdopodobnie tyle co w papierkach ogólnie dostępnych które też czytałem kilkukrotnie, nie wiem po co piszesz takie nonsensy... przy produkcji roślinnej nikt nie wymaga posiadania zwierząt... pracownik agencji prawdopodobnie powiedział dobrze tylko większość pokręciłeś, napisałeś to co już dawno w tym temacie powiedziano tylko poprzekręcałeś połowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Aż mnie skreca jak czytam te "newsy". Nie dziwie sie ze w rolnictwie jest jak jest, jesli poziom umiejętności czytania ze zrozuminiem i logicznego myslenia jest taki jak co niektórzy reprezentuja na tym forum :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

owszem i bedzie nacisk, zeby takie wnioski przechodzily. Limit i tak jest jeden niezaleznie od ilosci wnioskodawcow- 200tys na maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

owszem i bedzie nacisk, zeby takie wnioski przechodzily. Limit i tak jest jeden niezaleznie od ilosci wnioskodawcow- 200tys na maszyny.

 

myślę że na dwóch wnioskodawców będzie 400 tys. po 200 tys. na gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, może to będzie kwota która nie będzie przekraczać 50,60% wartości maszyny. Hmm, a to też mi się nasuwa jeśli uda się wziąć maszynę na spółkę to "mój" PROW przepadanie jeśli chodzi o zakup maszyn już indywidualnie? Czy jeśli matematycznie coś zostanie to mogę to wykorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagi91    0

Na ten czas plan jest taki że 200 tys dają więc 200 trzeba mieś swojego , jeżeli sam będę się starać o pieniądze z Modernizacji, np na przechowalnię,

ale Jeżeli ja jako młody rolnik będę się starać, i mój ojciec, to łącząc siły mogę wyciągnąć dla 2 gospodarstw 400+ 400z modernizacji? Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

''Maksymalna wysokość pomocy udzielonej jednemu beneficjentowi i na jedno gospodarstwo rolne, w tym na realizację projektów zbiorowych, w ramach działania, w okresie realizacji PROW, nie może przekroczyć: 

500 000 zł – w przypadku operacji realizowanej w ramach celu – rozwój produkcji prosiąt,

500 000 zł – w przypadku pozostałych celów, przy czym na inwestycje niezwiązane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, nie może przekroczyć 200 tys. złotych. Powyższe limity nie łączą się.

Pomoc przyznaje się na operację o planowanej wysokości kosztów kwalifikowalnych powyżej 50 tys. złotych.

Jeżeli beneficjent ubiega się o pomoc albo przyznano mu pomoc w ramach działania „Restrukturyzacja małych gospodarstw” wyżej wymienione limity pomniejsza się o wysokość premii.

 

Beneficjent może realizować operacje indywidualnie i zbiorowo z tym, że limit na drugą operację jest zawsze pomniejszony o kwotę pomocy udzielonej na pierwszą operację, niezależnie od tego, która operacja została zrealizowana jako pierwsza.''

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Witam. Czy w nowym prowie będzie można z działania modernizacja gospodarstw rolnych uzyskać dofinansowanie na zakup ziemi?? Jeżeli nie to z jakich innych działań można uzyskać dofinansowanie na zakup ziemi? bo młodego rolnika oczywiście można przeznaczyć na zakup gruntów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Witam. Czy w nowym prowie będzie można z działania modernizacja gospodarstw rolnych uzyskać dofinansowanie na zakup ziemi?? Jeżeli nie to z jakich innych działań można uzyskać dofinansowanie na zakup ziemi? bo młodego rolnika oczywiście można przeznaczyć na zakup gruntów?

 

premia dla małych gospodarstw

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja tez wlasnie bym sie starał na ten nowy prow ciekawe czy by mi przyznali na 22 ha tuz w dwóch kawałkach w odleglosci od domu 12 km taki traktor z 100-115 koni  do obrobienia oczywiscie bedzie miał wiecej z 60 ha ale czy by przeszlo na 22 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie przejdzie. Rozmawiałem właśnie z Markiem i zasugerowałem mu żeby zachodnie ciągniki dawali od 100ha wzwyż a od 15ha tylko polskie. Bardzo się ucieszył na ten pomysł. Chciał także dać możliwość finansowania zakupu ziemi z MGR ale wybiłem mu ten pomysł z głowy.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orp    0

Nie przejdzie. Rozmawiałem właśnie z Markiem i zasugerowałem mu żeby zachodnie ciągniki dawali od 100ha wzwyż a od 15ha tylko polskie. Bardzo się ucieszył na ten pomysł. Chciał także dać możliwość finansowania zakupu ziemi z MGR ale wybiłem mu ten pomysł z głowy.

 

prosze Pana Pan tak często to z Markiem to nie konwersuje bo pole to będzie Pan miał wszędzie bo Marek jest taką wyrocznią ze słów brak czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie przejdzie. Rozmawiałem właśnie z Markiem i zasugerowałem mu żeby zachodnie ciągniki dawali od 100ha wzwyż a od 15ha tylko polskie. Bardzo się ucieszył na ten pomysł. Chciał także dać możliwość finansowania zakupu ziemi z MGR ale wybiłem mu ten pomysł z głowy.

 

Marek już nie popiera Twego pomysłu, ja mu przed chwilą nakazałem żeby małym do 20ha dawał tylko zachodnie maszyny a powyżej 20ha tylko polskie!

 

 

ThePerkins warto się bawić w programy przy tak małej inwestycji?

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zegarek    0

mam take proste pytanie co znaczy zazelenianie gruntu posiadam 10,o25ha hodzy o większe dopłaty zgóry dzękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj