rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus914    6

Witam. Moje pytanie jest takie: 

Czy nie mając wykształcenia mogę składać wniosek na modernizację najbliższą?

Otrzymałem w naborze 2014r pozytywną decyzję na Młodego Rolnika i czekam właśnie na premię, a wykształcenie uzupełniam studiując Rolnictwo.

Czy kwalifikuję się do programu? 


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Z tym czy sie kwalifikujesz to trzeba poczekac na przepisy krajowe bo PROW tego nie rozstrzyga jak narazie.

A ja mam inne pytanie do ludzi obeznanych w temacie. Czy według załozen poprzedniego prow na 34ha samej produkcji roslinnej bez zadnego innego ciagnika do 20 lat dostałbym ciagnik 125km? I na jaki najmniejszy areał nie było by problemu przy produkcji roslinnej takiego ciagnika dostac? Tereny płaskie ziemia III i IV klasa bez gliny ale pola rozrzucone w odległosci ok 4km od gospodarstwa.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bez problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A jak to jest z tym wykształceniem na PROW musi być konkretna szkoła czy samo prowadzenie gospodarstwa w moim wypadku 8 lat wystarczy bo z tego co kiedys czytałem to bodaj 3 lata prowadzenia gospodarstwa przy średnim wykształceniu starczało? I czy jest problemem to, że pracuję jeszcze zawodowo poza gospodarstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do końca nie jest to sprecyzowane póki co. Ale myślę, że nie powinieneś mieć problemów z aplikowaniem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego temat był i jest wałkowany kilka stron wcześniej. Nie ma na tą chwilę informacji na temat terminu naboru wniosków.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Na coś tam pewnie trzeba bedzie wniosek złożyć a czy sie weźmie czas pokaże ,, a jest ktoś chetny na produkcje prosiąt ?

moim zdaniem akurat to działanie tylko pogłebi kryzys na rynku trzody .. bo beda z niego korzystać spółki z obcym kapitałem zeby rozwinąć produkcje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie :) 4 osoby fizyczne mam zapisane. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Czy wiadomo już może kiedy będzie napór na modernizacją???

 

napór to bedzie spory jak oglosza nabor, ale to jeszcze nie predko bedzie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

niektórzy się śmieją że jakiś nabór ruszy przed wyborami  :) ale agencja jest zawalona młodym rolnikiem, starą modernizacją i aktualizacją wiec może sierpień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

niektórzy się śmieją że jakiś nabór ruszy przed wyborami  :) ale agencja jest zawalona młodym rolnikiem, starą modernizacją i aktualizacją wiec może sierpień.

przed wyborami muszą rzucić coś porządnego czyli prawdopodobnie modernizację- taka moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlat    6

na stronie arimr podali informacje że dofinansowania ruszą w I kwartale b.r. :D miejmy nadzieje że coś się ruszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

witam dziś w radio w programi 1  o godzinie 5 był wywiad z ministrem rolnictwa (nie na żywo)odnoszący się do nowego PROW-u.Nabór ma być na prow i młodego rolnika w 2 kwartale tego roku.Pierwszeństwo a zarazem priorytetem ma być wspólne wnioskowanie im więcej osób   tym lepiej,grupy producenckie, wnioski na nowe produkty i nowe technologie ,dodatkowe żródła dochodu nie związane z rolnictwem,sadownictwo .Jeżeli modernizacja to zarazem podatek dochodowy .

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    16

witam dziś w radio w programi 1  o godzinie 5 był wywiad z ministrem rolnictwa (nie na żywo)odnoszący się do nowego PROW-u.Nabór ma być na prow i młodego rolnika w 2 kwartale tego roku.Pierwszeństwo a zarazem priorytetem ma być wspólne wnioskowanie im więcej osób   tym lepiej,grupy producenckie, wnioski na nowe produkty i nowe technologie ,dodatkowe żródła dochodu nie związane z rolnictwem,sadownictwo .Jeżeli modernizacja to zarazem podatek dochodowy .

modernizacja i podatek dochodowy?

dochodowy powinien być raczej powszechny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Mówisz że tak miałeś a nie wiesz że dopłaty są wolne od podatku i to jest pewne. Jak teraz ktoś będzie chciał wziąść fundusze musi prowadzić rachunkowość a i tak większość biorących modernizację przechodzi na VAT więc nic w tym wielkiego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    16

Dochodowego raczej nie powinno byc bo jak wejdzie to wszystko opodatkuja nawet dopłaty i wszyscy bedziemy bulic 19% a nie wszystko mozesz wliczyc w koszty i straty nie osiagniesz bo sie nie bedzie dało!!

A po drugie jak bedziesz mial kontrole ze skarbowego i czegos urosnie Ci mniej niz srednia wojewodzka to placisz dochod od tej roznicy a jak masz prod roslinna i zwierzeca i wykorzystasz wiecej niz 86l oleju napedowego na ha to Vat do  zwrotu i dochod od tego do zaplaty. Wiem bo tak mialem.

jak mogłeś mieć jak nie ma podatku dochodowego?

"czegos urosnie Ci mniej niz srednia wojewodzka to placisz dochod od tej roznicy" - chyba przesadziłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Skąd wy takie info bierzecie plotki plotki i jeszcze raz plotki przekreci jeden z drugiem jedno słowo i wychadza cuda na kiju. Zapewne chodzilo o to ze w modernizacji bedzie obowiazkowy wzrost GVA czy rachunkowosc. A to co pisze @ mateusz817mm  to juz w ogóle cos kosmicznego :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Będzie można łączyć dotacje na Modernizację i tą kasę na magazyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Mateusz zmień doradcę, a jak kombinowałeś na paliwie to nie ma co się dziwić - trzeba wszystko robić z głowa i umieć się wytłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Nr 6XXX, mam tylko 28 ha na dotacje a reszte na gebe i kiepsko... Dostałem odmowe na obrotke 4 skibowa, przyczepy 10t, rozrzutnik 10t (a mam 70 sztuk bydła, 300 ton obornika rocznie, słome do wozenia, kukurydze przy koszeniu) itp... Cos bede kąbinował ale pytanie mam do was czy na ten ostatni nabór tak zaostrzyli to wszystko czy od poczatku PROW-u tak było?

 

A drugie moje pyt; Czy jak skorzystam coś z tego PROW-u to nie bede mógł korzystac nic z 2014-2020 ??? Bo w tv mówili i gazetach pisza że tak ma byc teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj