Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11465 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 23:05

Czy silosy zbożowe wliczają się do obiektów gospodarskich, budynków. Bo coś mi się obiło o uszy że są zapisane do kategorii "inne". Chodzi mi o to czy można je objąć PROW nie tracąc przy tym zwrotu na maszyny..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 15:21
  •  

#1822 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 21:28

wszystko jest jeszcze w brukseli ;)  trzeba czekać

#1823 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 06 listopad 2014 - 17:45

dokładnie u nas byli z agencji w szkole i spytałem sie jak to będzie z ta kasą powiedziałem czy to prawda ze bedzie 500 na obory 200 na maszyny i jak do tego oni podejda czy  bedzie to można wszystko łączyć a oni powiedzieli że wszystko jest w brukselii do zatwierdzenia tak jak kolega wyżej pisze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1824 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 19:34

A ja słyszałem że nie będzie można brać tych maszyn co już sie wzięło , nawet jak minęło 5 lat . Czyli jak wziąłeś  prasę to nowej nie możesz , wziąłeś ciągnik drugiego nie możesz. Ile w tym prawdy./???

#1825 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 19:39

100% prawdy.

#1826 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 19:43

Mówił mi to znajomy którego żona pracuje w ODR .Wierzyć się nie chce, lipa totalna ...

A ja chciałem mały ciągniczek taki  z 85 km :(

#1827 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 19:43

My jeszcze nic na PROW nie braliśmy, teraz mamy cichą nadzieję że się uda. Jest wiele głosów że nie można ciągników itp, ale ile w tym prawdy ?

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#1828 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 21:11

jest  że jeśli brałeś już w 2007-13 a teraz jeśli chcesz kupić to nie ma przeszkód ,zresztą dopiero coś za ROK nie wcześniej

#1829 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 21:28

są przeszkody, z tego co mi mówił koleś z Agencji, na 100% będzie, że nie można wziąć teego samego typu maszyny co się wzięło w starym PROW

#1830 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 06 listopad 2014 - 21:45

Po pierwsze nic jeszcze nie jest zatwierdzone . Moim zdaniem ta osoba co wzięła ciągnik w Prow 2007-2013  i teraz będzie mogła . Tacy jak Korbanek albo John Deere polska  nie do puszą do tego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 22:00

żebyś się nie zdziwił z tym ciągnikiem w top agar pisali że komisja europejska w lipcu odesłała projekt polskiego prow z 250 poprawkami ( czy coś koło tego ) tak więc jeszcze nie prędko puki coś ruszy 

#1832 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 22:15

ten przepis można już przeczytać w założeniach PROW z kwietnia, poprawki poprawkami, jednak ja też myślę i mam taką nadzieję że lobby jest na tyle duże że nie będzie takich ograniczeń

#1833 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 01:01

komisja już swoje poprawki zgłosiła, widocznie do tej kwestii nie mieli zastrzeżeń, a ciągniki nawet jak się wzięło w przeszłości na modernizację będzie można wziąć z kilku innych programów

#1834 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 07:22

Po pierwsze nic jeszcze nie jest zatwierdzone . Moim zdaniem ta osoba co wzięła ciągnik w Prow 2007-2013  i teraz będzie mogła . Tacy jak Korbanek albo John Deere polska  nie do puszą do tego :)

Coś w tym jest co mówisz, mi się wydaje że głównym beneficjentem tego całego PROWU są właśnie dilerzy i producenci sprzętu... i to oni będą lobbować aby sprzęt trafiał do dużych bogatych gospodarstw nawet jak im ten sprzęt nie jest tak potrzebny jak rolnikowi, który jeszcze nic na prow nie brał, bo temu pierwszemu dużó łatwiej będzie go im sprzedać...

#1835 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 09:02

Coś w tym jest co mówisz, mi się wydaje że głównym beneficjentem tego całego PROWU są właśnie dilerzy i producenci sprzętu... i to oni będą lobbować aby sprzęt trafiał do dużych bogatych gospodarstw nawet jak im ten sprzęt nie jest tak potrzebny jak rolnikowi, który jeszcze nic na prow nie brał, bo temu pierwszemu dużó łatwiej będzie go im sprzedać...

gdyby tak było to i przy obecnej aktualizacji wniosków mgr 2007-2013 zakup ciągnika byłby punktowany a jednak dilerzy nie mieli nic do powiedzenia i duża liczba osób zrezygnowała z zakupu ciągnika aby tylko choć troszeczkę skorzystac z dofinansowania na zakup innych maszyn

#1836 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 18:09

Z mojego punktu widzenia, zarówno PROW, jak i MR jest o kant d... rozbić, bo nikt (poza beneficjentami) nie zadaje sobie pytania - czyim kosztem? Co z tego, że ktoś będzie mógł kupić nowy ciągnik, którego moc 3-krotnie  przekracza areał, na którym ma pracować i na który tak na prawdę go nie stać (ale o tym dowie się później, kiedy przyjdzie płacić AC, serwis i raty od kredytu), ponieważ poprawia jedynie komfort pracy, ale nie (a wręcz przeciwnie) ekonomię gospodarstwa? Kto za to płaci? - każdy jeden rolnik, który swoją ziemię uprawia, bo z ogólnej puli środków przeznaczonych na dotacje, część jest oderwana na finansowanie tego typu bzdur, inna część na pensje dla tych, którzy te wnioski przyjmują, sprawdzają, weryfikują, odsyłają do poprawki i w końcu akceptują/odrzucają. Jednak jedno jest pewne - zatrudnieni raz, już nigdy (a przynajmniej nie w w najbliższym czasie, etatu nie zwolnią). Podobnie jest z MR, założenie (nie wiadomo przez kogo, bo nikt się przyznać nie chce), że młodzi ze wsi uciekną, by w mieście zarabiać 1500 brutto, zamiast na wsi mieć 4000 netto, to sytuacja, która wymaga zmian. Te zmiany są oczywiście wprowadzane w życie koszem innych, bo innej puli nie ma. Na "dzień dobry" więc dajemy takiemu "ochotnikowi" 100 000 zł, + szansę na następne 500 000 zł, a jeśli będzie cwany i stworzy grupę producencką, to nie tylko będzie "rolnikiem roku", ale i środki się znajdą (znowu wyciągnięte z ogólnej puli) na realizację dowolnych projektów.

Moim zdaniem regresywny system dopłat (czyli im ktoś ma więcej ha, tym proporcjonalnie mniej dostaje), nie tylko pozwoliłby na utrzymanie gospodarstw rodzinnych, ale w efekcie na wzrost średnich (nie tyle w ha, co ekonomi i ergonomii tych gospodarstw).

#1837 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 07 listopad 2014 - 20:22

Mówił mi to znajomy którego żona pracuje w ODR .Wierzyć się nie chce, lipa totalna ...

A ja chciałem mały ciągniczek taki  z 85 km :(

Kolego są tacy co nic jeszcze nie brali i też by chcieli skorzystać z nowego dofinansowania .Uważam ,że to jest sprawiedliwe rozwiązanie .Pozdrawiam.

Mi w ODRerze mówili ,że zbożowcy nic nie dostaną .Jedynie Ci co mają zwierzaki czyli krówki ,opasy ,maciory (prosiaki) .Będą promowane właśnie takie gospodarstwa i dobrze :)

Ecopiotr dobrze piszesz kolego rękoma i nogami się pod tym podpisuję .Czytałem odnośnie tej grupy producenckiej i wystarczą 2 osoby i już jest .

Edytowany przez RafaKdziela, 07 listopad 2014 - 20:27.

I love salsa

#1838 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 20:30

Trzeba będzie na Różnicowanie wystartować...  Przecież bez klimy siana nie będę przewracał....uff ;)  A 120 km w przewracarce trochę głupio będzie wyglądał...

#1839 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 20:39

Cieszysz sie ze komus nie dadzą a Tobie dadzą swiadczy tylko o poziomie jaki reprezentujesz ogolnie takie sie propaguje tredy na naszej wsi, zazdrosci jeden drugiemu i tak wszyscy sa w tym samym garze o co wam ludzie chodzi az tak zachłanni sie zrobiliscie a w tym wszystkim chodziło zeby produkować dobrze i zdrowo dla ludzi .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 07 listopad 2014 - 22:32

Kolego

Vladoo1 o co Tobie się rozchodzi ,bo chyba o coś innego niż mi ?A to ,że będzie sprawiedliwie to dobrze ,bo tak tylko cwaniacy ,by się nachapali !.Ja  szczerze mówiąc nie chciałem składać wniosku na nowy PROW ,ale się skuszę zobaczę co z tego się urodzi ,tym bardziej ,że szykują się inne pieniądze darmowe od cioci Unii ,które posłużą mi na rozwój gospodarstwa :D

I love salsa