rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bolek2    10

panowie chyba popełniłem błąd myślałem że 500 tys. jest na produkcję zwierzęcą (300 na budynki inwentarskie+200 na maszyny) a tam pisze że na pozostałe inwestycje jest 500 tys - czyli na jakie ?


panowie chyba popełniłem błąd myślałem że 500 tys. jest tylko na produkcję zwierzęcą (300 na budynki inwentarskie+200 na maszyny) a tam pisze że na pozostałe inwestycje jest 500 tys - czyli na jakie ?


Z tego co cytujecie wynika że pula dla rolników zajmujących się głównie produkcją roślinną wynosi 500 tys. Więcej niż 200 tys. na maszyny nie mogą wydać rolnicy zajmujący się produkcją zwierzęcą,to jest wyraźnie zaznaczone. Nie wiadomo tylko jaki będzie podział puli dla produkcji roślinnej.

 

chyba masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

nic nie kumam - każdy co innego widzi w zapisie...

 

mam tylko prod. roślinną i chciałbym wiedzieć, czy pulę mam 200 000 PLN, czy więcej?... choć dla mnie dobre i te 200 000 byłoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a w końcu to sie okaże jak PROW ruszy : na dobre i zakończą się domniemania, w końcu i tak teraz nie ma co snuć wielkich planów bo nie wiadomo czy wogóle większości uda się coś dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Nie wiem czy dobrze rozumiem,czytałem prow,czyli nabór na modernizacje będzie na poszczególne sektory ? produkcja prosiąt,bydło mleczne i mięsne,trzeba się tylko pod jeden podłączyć,nie można łączyć np produkcji prosiąt z bydłem mięsnym ? czyli jak ktoś otrzyma dofinansowanie i będzie związany z produkcją prosiąt to musi posiadać minimum 50 loch ? to niestety już odpadam bo nie jestem w stanie utrzymać tyle loch. A jeśli chodzi o bydło mięsne to ile sztuk trzeba trzymać na początku a ile po realizacji ? W poprzedniej modernizacji było dużo łatwiej,znam przypadki na wsi ze ktoś posiadał krowę i 2 lochy i ma pełne garaże nowego sprzętu,połowę mu zwrócili a druga połowę miał z renty strukturalnej i nic z gospodarki nie musiał się dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

@Rado9990 i teraz będzie sprawiedliwiej bo dostaną Ci co chcą się rozwinąć, a nie tylko kupić maszyny na 20ha którymi bez problemu można obrobić 100ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

@Rado9990 i teraz będzie sprawiedliwiej bo dostaną Ci co chcą się rozwinąć, a nie tylko kupić maszyny na 20ha którymi bez problemu można obrobić 100ha.

 

Zgadzam się z tym,tylko mogli wcześniej pomyśleć o tej sprawiedliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

wydaje mi sie ze minimum 50 loch trzeba bedzie miec jesli skorzysta sie z dofinansowania 900 tys na produkcje prosiat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Zgadzam się z tym,tylko mogli wcześniej pomyśleć o tej sprawiedliwości.

 

Dokładnie, tak samo te premie dla młodych rolników też są nieporozumieniem, skoro się dąży do zmniejszenia liczby gospodarstw poprzez np. renty strukturalne to po co się daje kasę dla młodych którzy dostali kilka ha od rodziców i z jednego gospodarstwa robi się 2 lub więcej. Premia powinna być tylko dla tych co otrzymali całe gospodarstwo od rodziców którzy odchodzą na emeryturę czy np. od sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieporozumieniem to sa tuczniki za 3,30 a byki za 6. I według mnie to te ceny daza do zmniejszenia liczby gospodarstw.

 

przypominam że tematem jest PROW 2014-2020 a nie ceny zwierząt czy zbóż

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta + post nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Zainteresował mnie zapis, iż jeśli ktoś zakupił z udziałem poprzedniego PROWu ciągnik rolniczy to już w nowej modernizacji nie będzie miał takiej możliwości..

Załapałem się na ostatni nabór Młodego Rolnika(PROW 2007-2014). Postanowiłem kupić ciągnik rolniczy 110-120KM. Następnie Z pszyszłej modernizacji modernizacji myślałem o nowym ciągniku ok. 80KM oraz jakiś pług, agregat, opryskiwacz. Jednakże Wnioskując z tego co zostało napisane w PROW 2014-2020 nie będę miał możliwości zakupu drugiego ciągnika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

• 900 000 zł – w przypadku operacji realizowanej w ramach celu – rozwój produkcji prosiąt, • 500 000 zł – w przypadku pozostałych celów, przy czym na inwestycje niezwiązane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których prowadzona jest produkcja zwierzęca, nie może przekroczyć 200 tys. zł. Powyższe limity nie łączą się.

 

 

 

Napiszę moją wersję:

zwięrzątka:500000pln może być sama budowa, albo budowa i maszyny nie ma limitu 300000pln na budowę;same maszyny 200000pln

ziarenko:200000pln nieważne czy sama budowa, czy budowa i maszyny, czy maszyny.

I tej wersji radzę się trzymać, albo z powrotem do podstawówki na zajęcia z czytania ze zrozumieniem i rozbieraniem zdań wielokrotnie złożonych na zdania pojedyńcze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlat    6

@Rado9990 i teraz będzie sprawiedliwiej bo dostaną Ci co chcą się rozwinąć, a nie tylko kupić maszyny na 20ha którymi bez problemu można obrobić 100ha.

 

 

 

haha teraz to mnie rozwaliłeś :) chodź do mnie to dam Ci mojego zetora 80 km który pracuje na 20 ha i zobcazymy czy dałby radę na 100 ha  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Zainteresował mnie zapis, iż jeśli ktoś zakupił z udziałem poprzedniego PROWu ciągnik rolniczy to już w nowej modernizacji nie będzie miał takiej możliwości..

Załapałem się na ostatni nabór Młodego Rolnika(PROW 2007-2014). Postanowiłem kupić ciągnik rolniczy 110-120KM. Następnie Z pszyszłej modernizacji modernizacji myślałem o nowym ciągniku ok. 80KM oraz jakiś pług, agregat, opryskiwacz. Jednakże Wnioskując z tego co zostało napisane w PROW 2014-2020 nie będę miał możliwości zakupu drugiego ciągnika..

 

to akurat jeden z lepszych zapisow w warunkach prowu ze nie mozna kupowac maszyny takiego samego rodzaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

rozumiem jeśli chciałbym kupić drugi ciągnik tej samej mocy, jednakże w 40ha gospodarstwie dwa ciągniki byłby wskazane. Jednym nie uda mi się wszystkiego ogarnąć...

Powinno też być to jakoś inaczej rozwiązane. Nigdy wcześniej po za wspomnianym Młodym Rolnikiem nie korzystałem z dofinansowań, rodzice po których otrzymałem gospodarstwo również nie. Fakt nie sprawiedliwe było gdy inni w poprzednim PROWie kupowali po 3 takiej samej mocy ciągniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Jeśli za premię MR z tego naboru co był niedawno kupujesz ciągnik to z MGR nowego PROWu też będziesz mógł kupić ciągnik. Przynajmniej mi się tak wydaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

no dobra ale jak ci potrzebny to kup za wlasna kase. niektorzy zadnego nie dostali i zyja, pomysl w ten sposob. gdyby nie bylo tego warunku to 200 hektarowe gospodarstwo ktore w poprzednim prowie kupilo za maksymalna kwote fendta w tym prowie tez kupuje za maksymalna kwote fendta drugiego. gdzie tu sens?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Więc dlatego mówię, że można byłby jakoś inaczej uregulować te zasady. Tak aby każdy był zadowolony. Można zrobić jakiś zapis co do kosztu maszyny. Brak możliwości zakupu ciągnika o tej samej mocy.

Aczkolwiek zostało zapisane, że gospodarstwa ponad 300ha nie będą miały możliwości skorzystania z modernizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

wszystkim nie dogodzisz. Wyszli z założenia: skorzystałeś to starczy z Ciebie teraz sam działaj ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Więc dlatego mówię, że można byłby jakoś inaczej uregulować te zasady. Tak aby każdy był zadowolony. Można zrobić jakiś zapis co do kosztu maszyny. Brak możliwości zakupu ciągnika o tej samej mocy.

Aczkolwiek zostało zapisane, że gospodarstwa ponad 300ha nie będą miały możliwości skorzystania z modernizacji.

 

300ha nie, ale 299ha juz tak :) wiesz ile jest w polsce gospodarstw o pow. wiekszej niz 300ha? promil... mysle ze to nie przypadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Ja Cię rozumiem, ale tak jak w moim przypadku nie chodzi o to żeby jak najwięcej wyciągnąć kasy. zapewne jak kupie nowy ciągnik to już będę użytkować go przez 10 lat. chodzi o to że dla mnie przydałby się maszyny którymi będę mógł pracować, a nie zarabiać na nich i co chwilę zmieniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ok, ale nie zmienia to faktu że inni też chcą coś dostać a nie ciągle ci sami bo jeszcze to czy tamto by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Ja Cię rozumiem, ale tak jak w moim przypadku nie chodzi o to żeby jak najwięcej wyciągnąć kasy. zapewne jak kupie nowy ciągnik to już będę użytkować go przez 10 lat. chodzi o to że dla mnie przydałby się maszyny którymi będę mógł pracować, a nie zarabiać na nich i co chwilę zmieniać ;)

 

ok ale skad oni beda wiedziec czy tym ciagnikiem nie robisz tez u sasiada albo nie wziales go tylko po to zeby po 5 latach sprzedac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlat    6

wydaje mi się , że niektórzy po prostu zazdroszczą , że np. ktoś coś ma a on nie . Oczywiście nie mówię tu o wszystkich bo ja tez jestem tego zdania , że jak dostał to już drugi raz nie powinien dostać :)

Edytowano przez Matey
chaos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

zróbcie narodowy protest jedźcie do KE powiecie im że chcecie dostać a tamtym co brali to nie dawać może was posłuchają.

 

Prawda jest taka że ich wszystkich gówno obchodzi że ktoś bierze a ktoś nie. Liczą tylko ile zarobią i czy ten ktoś rozwija dzięki temu gospodarstwo ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami    5

jestem zszokowany niektórymi postami na tym forum. To się chyba nazywa zazdrość. Moi rodzice w naborze z 2011 roku złożyli wniosek na MGR i po trzech latach dostalismy pieniądze, wykorzystaliśmy 120 tyś z przysługujących 300 tyś i jestem zły na nich ze nie złożyli na więcej. Przyznali nam ciągnik 95 km (mamy 31 ha i ponad 50 wszystkich sztuk bydla) .w obecnym naborze, gdy by się dało, to złożylibyśmy na drugi ciągnik 65-75 km, żeby zastąpił wysłużoną trzydziestke z 1975 roku, bo jest po prostu za mała i bardzo przez nią tracę na zdrowiu(wdychanie oprysków, hałas, brak wspomagania). I teraz jak tak czytam te posty to zastanawia mnie to co kogo obchodzi czy ja te pieniądze wydam na drugi, potrzebny ciągnik, czy na inne maszyny. Bo to ze złożymy wniosek na cała pule jest pewne, bo w obecnych czasach trzeba korzystać z tych pomocy żeby się cały czas rozwijać i unowocześniać. A jak tak czytam posty wrogo nastawione na osoby które już dostały prow no to aż się we mnie gotuje. Nasuwa się pytanie : 'czy ktoś wam bronił wcześniej skorzystać z prowu ?' wydawało mi się że ta pomoc była dostępna dla wszystkich, w 2009 roku nawet nabór odbywał się na zasadzie losowania, więc mogliście składać i cieszyć się nowym sprzetem i tym że wasze gospodarstwa się rozwijają. Przecież pieniędzy jest dużo , więc czemu nie podoba wam sie, że inni dalej chcą sie rozwijać,  są kreatywni, innowacyjni, kochają rolnictwo i chcą mieć nowoczesne gospodarstwa ? Ta sąsiedzka zazdrość mnie przeraża. Wiem że wielu sie nie spodoba to co napisałem, ale jest wolnośc słowa i takie jest moje zdanie na ten temat. Kiedyś w agrobiznesie pokazywali pana, który rozwinął swoje gospodarstwo z 20 ha do 100 ha, a podaczas wywiadu w tle na stodole widniało 6 tablic z programów pomocowych. Podziwiam i szanuje takich rolnikow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj