rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

Natura 2000  pomoc przynawana głównie na zakup sprzętu do produkcji i zbioru TUZ,ogólnie na wszystko co związane z tzw.zwierzetami trawożernymi od maszyn po budynki inwentarskie.

Kwota to standardowo 500tys na budynki, 200tys na maszyny.

OSN przeznaczone tylko i wyłącznie do budowy róznego rodzaju płyt gnojowych, silosów na kiszonki i zbiorników na nawozy naturalne, Kwota to 50 tyś zł kosztów kwalifikowanych.

 

Oczywiście oba programy dotyczą tylko wybranych obszarów i nie każdy bedzie mógł z nich skorzystać.

 

Takich gospodarstw gdzie są hodowane krowy, co mają obszary na natura 2000 i osn jest mnóstwo, dlatego ciekawi mnie czy można korzystać z tych wszystkich programów równocześnie, czy jeden nie wykreśla drugiego z racji tego samego poddziałania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

jest mozliwe ubieganie sie o RMG lub Modernizacje jesli rolnik posiada dzialalnosc gospodarcza na krusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

RMG - Rolnik będący osobą fizyczną ubezpieczoną na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik, prowadzącą wyłącznie działalność rolniczą. MGR - Rolnik prowadzący działalność rolniczą w celach zarobkowych lub grupa takich rolników.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

czy rolnik który wziął różnicówke w poprzednim prow będzie mógł się starać o MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będzie mógł.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

RMG - Rolnik będący osobą fizyczną ubezpieczoną na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik, prowadzącą wyłącznie działalność rolniczą. MGR - Rolnik prowadzący działalność rolniczą w celach zarobkowych lub grupa takich rolników.

czyli rolnik przedsiebiorca o RMG moze zapomniec ale MGR wchodzie gre tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wychodzi na to, że tak ale poczekajmy na przepisy krajowe.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ale juz jesli wezmie RMG i tuz po tym zalozy dzialalnosc to pewnie juz mozna.

 

P. S. Kiedy beda przepisy krajowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na częścią przepisów już pewnie pracują. A kiedy będą? Tego nie wiem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

myslalem ze juz jakis konkretny termin wyznaczony. A wiadomo kiedy mniej wiecej ruszy jakikowiek program z nowego prowu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z oświadczeń Ministra Sawickiego wynika, że za około tydzień będzie coś wiadomo.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Może ktoś napisać co trzeba spełniać żeby dostać to na biznesplan 60tyś zł ?, ile procent zwrotu dostaje się teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

• 900 000 zł – w przypadku operacji realizowanej w ramach celu – rozwój produkcji prosiąt, • 500 000 zł – w przypadku pozostałych celów, przy czym na inwestycje niezwiązane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których prowadzona jest produkcja zwierzęca, nie może przekroczyć 200 tys. zł. Powyższe limity nie łączą się.

 

 w rozporządzeniu jest taki zapis odnośnie modernizacji. Czytam go ale nie mogę do końca zrozumieć. Czy jesli chciałbym zakupić maszyny np ciagnik i silosy zbożowe a nie prowadzę żadnej hodowli to mam do wykorzystania tylko 200tys zwrotu czy 500tys??? bardzo proszę o objaśnienie


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

• 900 000 zł – w przypadku operacji realizowanej w ramach celu – rozwój produkcji prosiąt, • 500 000 zł – w przypadku pozostałych celów, przy czym na inwestycje niezwiązane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których prowadzona jest produkcja zwierzęca, nie może przekroczyć 200 tys. zł. Powyższe limity nie łączą się.

 

 w rozporządzeniu jest taki zapis odnośnie modernizacji. Czytam go ale nie mogę do końca zrozumieć. Czy jesli chciałbym zakupić maszyny np ciagnik i silosy zbożowe a nie prowadzę żadnej hodowli to mam do wykorzystania tylko 200tys zwrotu czy 500tys??? bardzo proszę o objaśnienie

 

jeśli dobrze zrozumiałem te ich cudne zapisy to 200k na maszyny i 300k na budynki co daje nam 500k max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jak nie masz zwierząt to nie ważne czy budowa, czy silosy,czy maszyny, max.200000pln.

W tym co zacytowałeś pisze przecież wyrażnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

  Jak sam widzisz nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. kolega @TOME11 ma odmienne zdanie, więc jak widac nie jest wcale tak jasno napisane.

Ma ktoś jeszcze swoje zdanie na ten temat?? zaznaczam jeszcze raz , że nie prowadzę żadnej hodowli tylko produkcja roślinna


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja mam podobne zdanie jak jacek1296.

jest napisane: "...budową lub modernizacją magazynów paszowych", co w przypadku produkcji zwierzęcej  znaczyło by że silos zbożowy można kupić bo wtedy można ziarno uznać za paszę, w przypadku gdy masz produkcję tylko roślinną silos już przestaje być magazynem paszowym a jedynie przechowalnią produktu.  czyli w mojej opinii u ciebie do wykorzystania by było 200 tys i nic więcej (silos by się w to wliczał), a w przypadku produkcji zwierzęcej silos byłby finansowany z puli 300 tys a 200 tys na maszyny swoją drogą.

 

200 tys- dla produkcji roślinnej

200 tys na maszyny+ 300 tys na wszelkiego typu magazyny paszowe, obory, modernizacje inwentarskich- dla produkcji zwierzęcej.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

• 900 000 zł – w przypadku operacji realizowanej w ramach celu – rozwój produkcji prosiąt, • 500 000 zł – w przypadku pozostałych celów, przy czym na inwestycje niezwiązane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których prowadzona jest produkcja zwierzęca, nie może przekroczyć 200 tys. zł. Powyższe limity nie łączą się.

 

 w rozporządzeniu jest taki zapis odnośnie modernizacji. Czytam go ale nie mogę do końca zrozumieć. Czy jesli chciałbym zakupić maszyny np ciagnik i silosy zbożowe a nie prowadzę żadnej hodowli to mam do wykorzystania tylko 200tys zwrotu czy 500tys??? bardzo proszę o objaśnienie

 

nie masz bizonów nie masz 500tys. tylko 200tys. W prow pisze ile musisz mieć sztuk przed i po realizacji MGR 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2286    0

Z tego co cytujecie wynika że pula dla rolników zajmujących się głównie produkcją roślinną wynosi 500 tys. Więcej niż 200 tys. na maszyny nie mogą wydać rolnicy zajmujący się produkcją zwierzęcą,to jest wyraźnie zaznaczone. Nie wiadomo tylko jaki będzie podział puli dla produkcji roślinnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie wiem skąd się urwałeś ale akurat wszyscy tu powtarzają że na ziarenko 200 a na ogonki 500 a ten tu całkiem na odwrót- czytać sie uczyć z jakikolwiek zrozumieniem a nie za rolnictwo się brać. gdzie masz napisane że 500 na produkcję roślinną? konia z rzędem dla kogoś kto znajdzie taki zapis...

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2286    0

500 tys w przypadku pozostałych celów-na maszyny przy produkcji zwierzęcej nie więcej niż 200 tys. Gdzie tam masz napisane że jest 200 na produkcję roślinną?! Nie pisz głupot


I jeszcze jedno,produkcja roślinna to nie jest tylko uprawa zbóż! Ja zajmuję się uprawą pieczarek i budowa chlewika u Ciebie to tak samo jak u mnie budowa pieczarkarni. Także produkcja roślinna to nie tylko maszyny i silosy "kolego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

500 tys w przypadku pozostałych celów-na maszyny przy produkcji zwierzęcej nie więcej niż 200 tys. Gdzie tam masz napisane że jest 200 na produkcję roślinną?! Nie pisz głupot

I jeszcze jedno,produkcja roślinna to nie jest tylko uprawa zbóż! Ja zajmuję się uprawą pieczarek i budowa chlewika u Ciebie to tak samo jak u mnie budowa pieczarkarni. Także produkcja roślinna to nie tylko maszyny i silosy "kolego"

chłopie weź sie ogarnij... 200 jest na maszyny ogólnie i w przypadku tylko roślinnej na wszelkiego typu magazyny czy na co tam sobie chcesz aby miało sens.

kolejne 300 jest na produkcję zwierzęcą bo przykładowo budujesz tą pieczarkarnię i nie jest ona budynkiem inwentarskim, silosem paszowym ani niczym co przykładowo podano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

witam, mam pytanie o GVA

 

zalozmy ze osoba sklada wniosek na mlodego rolnika i ta kase 80 tys. zl traktuje jako wklad w modernizacje i zalozmy ze tez dostaje. To w jaki sposob jest liczony "startowy" wskaznik GVA? przeciez ten rolnik nie mial wczesniej produkcji bo nie mial gospodarstwa to jak bedzie sprawdzane czy osiagnal wzrost po kilku latach czy nie? koncowy to wiadomo, to beda jego faktury sprzedazy i rachunkowosc rolna przez niego prowadzona a poczatek? na poczatku tak naprawde startuje z produkcja rowna 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj