rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

tadi77    317

zakładajac hipotetycznie ze ktos sie załapał na modernizacje to ile czasu tak naprawde upływa do finału mam namysli maszyny w gospodarstwie ,zwrot pieniedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

dzwoniłem, BP nie rejestrują tak samo jakby pocztą wysłać. Ale mówiła że bardzo mało osób składa 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    959
Cytat

 

np w Lubelski jest 20 Biur powiatowych , które nie rejestrują niech tam po 30 wniosków złożą czyli już jest 600 plus do wtorku ok 1000 w ot Lublin plus poczta ja myślę że ok 2000 wniosków będzie

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18
A ciekawe czy BP wysyła te wnioski na koniec dnia, tygodnia czy dopiero na koniec naboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    269
2 godziny temu, tadi77 napisał:

zakładajac hipotetycznie ze ktos sie załapał na modernizacje to ile czasu tak naprawde upływa do finału mam namysli maszyny w gospodarstwie ,zwrot pieniedzy?

 

1 godzinę temu, alvaroalvaro78 napisał:

18 do 24msc.

Że  jak? 

Mi doradca mówił że jezeli się  załapie to maszyny około  roku i będą na podwórku, ale zeby dwa lata czekać ? Masakra

Wlkp

 

A czy obrotu stada zwierząt  trzeba się  sztywno  trzymać? 

Edytowano przez adamn999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dareek95    0

Witam
Wie ktoś może czy w roku docelowym można zmieniać uprawy względem roku bazowego?
Mój doradca mówi że nie można. Ewentualnie można tylko i wyłącznie jeśli ma to związek z planowanymi zakupami.
Planuję zmianę kierunku wprowadzając rzepak i zwiększenie skali produkcji zwiększając areał ziemniaków.

Np. w roku bazowym nie ma pszenżyta a w roku docelowym będzie oraz zmniejszyć uprawę innych zbóż na korzyść tych ziemniaków i rzepaku. można tak robić bo według Odr-u nie można dla tego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2695

Ciekawe jaka najniższa punktacje mają wnioski które ludzie składają... Jeśli daj Boże pieniędzy starczy dla wszystkich, to co z takimi co mieli 2-2.5 pkt? Też dostaną? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855
pedro2 pewnie że mało. wystarczy zadzwonić do Odru i się spytać. napalencow było bardzo dużo ale po rozmowach wyszło na to że chcą maszyny niepunktowane albo takie na które wcześniej były brane dotacje. z tego co mówił mi mój doradca to ludzie biorą albo maszyny na kredyt albo szukają używanych

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    959

Wogóle to jakaś porażka maszyny punktowane jaki głupek to wymyślił ? To jest kpina wywalić połowę urzędników bo drążą niepotrzebnie i podkładają nam kłody słowo daję co oni mogą wiedzieć  komu jest co potrzebne przecież wiadomo że chłop kupi ciągnik jak ze starego leje się olej albo już nie daję się nim jeździć,  nie masz kupić opryskiwacz bo jest ochrona środowiska jaka ochrona?; że walczy o każdy metr płodów faszerując konsumentów chemią ? Nie tędy droga moim zdaniem

  • Like 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    269

Dokładnie ludzie liczą  na przesuniecie środków  z innych obszarów, sąsiad wiek 40 ➕  3,5 ptk wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5

Ma ktoś załącznik - opis zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo-finansowym? Bo znalazłem dwa takie załączniki na stronie agencji i nie wiem, który jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
53 minuty temu, adamn999 napisał:

Mi doradca mówił że jeżeli się  załapie to maszyny około  roku i będą na podwórku, ale żeby dwa lata czekać ? Masakra

Wlkp

18 miesięcy od dnia złożenia wniosku do dostarczenia na podwórko maszyn .Inna kwestia jest ze zwrotem dofinansowania .To trwa dobre kilka miesięcy .Urzędnicy mają czas ,co chwila urlopy etc .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27
mi teraz w kwietniu mija dwa lata od złożenia i nadal czekam a przedstawiciel maszyn to juz mnie wkurza ceny w gore i w gore i nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220
19 minut temu, MarekUA napisał:

Wogóle to jakaś porażka maszyny punktowane jaki głupek to wymyślił ? To jest kpina wywalić połowę urzędników bo drążą niepotrzebnie i podkładają nam kłody słowo daję co oni mogą wiedzieć  komu jest co potrzebne przecież wiadomo że chłop kupi ciągnik jak ze starego leje się olej albo już nie daję się nim jeździć,  nie masz kupić opryskiwacz bo jest ochrona środowiska jaka ochrona?; że walczy o każdy metr płodów faszerując konsumentów chemią ? Nie tędy droga moim zdaniem

Wcale te punktowane maszyny głupie nie są i robił to bardzo mądry człowiek. Punktowane są precyzyjne maszyny które ograniczają marnowanie nawozu, środków ochrony roślin, obornika itp. Np opryskiwacz sterowanie precyzjną dawką, rękaw to jest puktowane. Rozrzutnik z tymi deflektorami czy jak tam też jakoś ogranicza wyrzucanie obornika na drogę wzdłuż pola. 
A te tabele wcale głupie nie są. Ja mogę brac opryskiwacz 1500 l i taki biore na moje hektary starczy na pewno aa i jak się powiększy areał to bedzie wykorzystany. Podobnie z rozrzutnikiem mogę wziąć 10 t i taki biorę nie cuduje. Maszyna ma się spłacać a nie tracic na wartosci z roku na rok i byc nie wykorzystana. W krajach zachodnich maszyny są inaczej dobierane do gospodarstw, tam 100 ha to ciągnik 120 km obrabia a u nas to 3 po 120 km i jeden 200 km. 
 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27
z tymi doradcami czy przedstawicielami maszyn to trzeba uważać i tak do konca im nie wierzcie oni tylko powiedzą no miało być tak wychodzi tak sam jestem zdziwiony tylko czekanie i cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

część osób się cieszy z tych punktów jak małe dzieci ,, a później marudzenie że to nie potrzebne tamto niepotrzebne ale napisałem bo były punkty i trzeba się później tłumaczyć . Nie jest sztuką być na pierwszym miejscu i później się tłumaczyć z punktów tylko się załapać i kupić naprawdę potrzebne rzeczy a nie rozsiewacz z waga i komputerem za 50 tyć na 20 ha upraw

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wielkopolskie na dzisiaj na godzinę 11:20 680 wniosków. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj