rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

soltys147    85
22 godziny temu, sumek666 napisał:

Wystarczy kosztorys z uwzględnieniem na jakiej działce będzie inwestycja przy składaniu a pozwolenie przy pierwszej poprawce

Kosztorys jest NIEZBĘDNY? Chyba można go dołączyć w poprawkach. Firma co ma budować wstępnie wyliczyła koszt ale nie zdąży z kosztorysem bo osoba która je robi jest na urlopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkpa    1

Uzyczalem od ojca stary agregat którym niemożliwy jest siew rzepaku.  Kolego rozumiem co mi tlumaczyles tylko w rozporządzeniu nie ma tego opisanego dokładnie dlatego chcę się dopytać reszty forumowiczów co o tym sadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, soltys147 napisał:

Kosztorys jest NIEZBĘDNY? Chyba można go dołączyć w poprawkach. Firma co ma budować wstępnie wyliczyła koszt ale nie zdąży z kosztorysem bo osoba która je robi jest na urlopie.

Musi byc jakis kosztorys nawet zrobiony przez Ciebie żeby mogli wyliczyć wstępnie koszty kwalifikowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Załączniki NIEZBĘDNE do weryfikacji wniosku z instrukcji: wniosek, biznesplan, ksero dowodu, świadectwo ukonczenia szkoły dla młodego rolnika. Kosztorys nie jest tam wymieniony a koszty wpiszę jakie wyliczyła mi firma i powinno wystarczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
47 minut temu, sumek666 napisał:

Przecież już Ci to tłumaczyłem, że kupowane maszyna mus8 być specjalistyczna a agregat uprawowo-siewny taka maszyna NIE JEST!!!

Sumek. Ja trochę z innej beki. Jak nie przejdzie maszyna do tej zmiany profila i zabiorą punkt. To czy w poprawkach będę mógł wtedy zmienić profil np. zrezygnuje z niego.  Czy już czapa. Punkt zabiorą a ja i tak będę musiał obsiewać tym co wpisałem rok bazowy ? Odpowie ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markos239    108
2 godziny temu, Wojtu napisał:

J a robiłem wymianę eternitu na blachę i żadnego projektu nie robiłem tylko kosztorys inwestorski, zgłoszenie robót budowlanych ( jak starostwie napiszesz że bez wymiany krokwi to zgłoszenie jak z wymianą to pozwolenie i projekt, ale wymiana częściowa krokwi to też tylko zgłoszenie a ja wymieniam krokwie w 90 % i ARiMR wszystko poszło i  starostwie też) tylko pamiętaj że punkty za ochronę środowiska możesz dostać tylko za zdjęcie eternitu zakup blachy nie pamiętam czy montaż też.... rynny podbitki wymiana zpróchniałych elementów więźby czy deskowanie nie są punktowane

przykro mi kolego .... w poprzednim naborze by wystarczyło ale w tym musi być certyfikat w dniu złożenia wniosku... szukaj punków gdzieś indziej ...

Czyli nie ma sensu wybierać się na to szkolenie 

babka z odr mówi ze będą punkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10
57 minut temu, Robertkpa napisał:

Uzyczalem od ojca stary agregat którym niemożliwy jest siew rzepaku.  Kolego rozumiem co mi tlumaczyles tylko w rozporządzeniu nie ma tego opisanego dokładnie dlatego chcę się dopytać reszty forumowiczów co o tym sadza

Kolego ja w poprzednim naborze dodałem rzepak którego wcześniej nie było u mnie i dostałem punkt za zmianę profilu. Ale będę siał ok 25% powierzchni gosp. Może za mało go planujesz że tobie nie dolicza. Aha i brałem agregat uprawowo siewny oraz opryskiwacz. 

Edytowano przez ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkpa    1
13 minut temu, ryki napisał:

Kolego ja w poprzednim naborze dodałem rzepak którego wcześniej nie było u mnie i dostałem punkt za zmianę profilu. Ale będę siał ok 25% powierzchni gosp. Może za mało go planujesz że tobie nie dolicza. Aha i brałem agregat uprawowo siewny oraz opryskiwacz. 

Może masz rację bo ja mam około 20 procent. Jutro wpisze więcej i się upewnie. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Po jakim czasie agencja wypłaca zwrot kosztów? Kontrolę na miejscu miałem miesiąc temu a kasy dalej nie ma. Wniosek o płatność był w lipcu więc trochę się to ciągnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klek79    0

Witam. W jaki sposob mozna dostac punkt za innowacyjnosc? Czy zakup instalacji fotowoltanicznej mozna do tego zaliczyc?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2
2 godziny temu, martinezo napisał:

w poprzednim naborze kasa wpłynęła trzy miesiące po przeprowadzonej kontroli.

Nie pocieszyleś mnie.  JA dlugo czekalem na samą kontrolę więc mam nadzieję ze wyplacą szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
11 godzin temu, sumek666 napisał:

Przecież już Ci to tłumaczyłem, że kupowane maszyna mus8 być specjalistyczna a agregat uprawowo-siewny taka maszyna NIE JEST!!!

Troche głupoty piszesz. Maszyna nie musi być specjalistyczna. Sam dzwoniłem do  ARiMR i pytałem. BO ja wprowadzam uprawe buraka cukrowego i przez to biore przyczepe 14T na tandemie do wożenia buraków na pryzme i w agencji powiedzieli że przejdzie bez problemu. Wystarczy tylko dobrze uzasadnic maszyne i juz

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid432    0

Wtam, czy jeśli na MGR nabór 2016 kupiłem siewnik do kukurydzy (MGR0780 Agregaty nawozowo-siewne z nawożeniem około nasiennym (doglebowym)) to czy przejdzie teraz wniosek na agregat uprawowo-siewny talerzowy (MGR0860 Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby), w tym zestawy z nawożeniem pasowym) bo w rozmowie z BWI ARIMR Białystok Pani nie potrafiła tego określić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
12 godzin temu, Robertkpa napisał:

Uzyczalem od ojca stary agregat którym niemożliwy jest siew rzepaku.  Kolego rozumiem co mi tlumaczyles tylko w rozporządzeniu nie ma tego opisanego dokładnie dlatego chcę się dopytać reszty forumowiczów co o tym sadza

Próbuj, co człowiek w agencji to inne podejście, mi zmiana profilu (nabór 2016) przeszła przy ciągniku i rozsiewaczu nawozu - maszyny ogólnego zastosowania.

  • Thanks 1

Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    959

Kolego nie ma co się sugerować wszyscy czekają na ostatnią chwilę 99 % wniosków wpłynie w ostatnim tygodniu a to że doradcy np w lubelskim nie chcą już nowych wniosków przyjmować chyba coś znaczy o skali zainteresowania.

  • Like 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

No wiem ale jak juz skladacie osoboscie to mozecie napisac ile u was jest zlozonych zawsze to jakas orientacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Ja chce złożyć na dwa etapy,Pierwszy ciągnik a drugi maszyny punktowane.Czy można zrezygnować z drugiego etapu jak się okaże że próg jest niski i nie potrzeba tych dodatkowych punktów.Druga sprawa mam exell 2000 i wniosek działa a biznes plan nie można otworzyć wyskakuje jakiś błąd .Czy musi być koniecznie co najmniej 2003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Nie kierujcie się tym, że na infolinii ktoś wam powie, że można, że przejdzie bo to tylko puste slowa. Jak już potem chcecie się czymś podpierać to tylko na piśmie z imienia i nazwiska odp kompetentnej osoby.

Krzysztof nie możesz zrezygnować nie ma takiej opcji


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Moim zdaniem może zrezygnować oczywiście przed podpisaniem umowy, najlepiej w pierwszych poprawkach.

Oczywiście cel operacji nie może się zmienić

Edytowano przez czarny1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11
13 godzin temu, takiten napisał:

Po jakim czasie agencja wypłaca zwrot kosztów? Kontrolę na miejscu miałem miesiąc temu a kasy dalej nie ma. Wniosek o płatność był w lipcu więc trochę się to ciągnie. 

Ja wniosek o płatność złożyłem w styczniu i jutro przyjeżdzają na kontrolę. Ciekawe kiedy zobaczę kase :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj