Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11442 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 07 maj 2014 - 04:20

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych przeczytaj tą stronę to się dowiesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 19:36
  •  

#1462 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 07 maj 2014 - 11:08

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych minister rolnictwa mówił ze krus bedzie obowiązkiem w prow .. i bardzo dobrze a co z tego bedzie
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1463 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 maj 2014 - 13:10

...krus bedzie obowiązkiem w prow .. i bardzo dobrze ...

oby tak nie było. Bo dobrze będzie wielu rolnikom produkującym niewiele i niekoniecznie na rynek. Dobrze to by było jakby każdy kto ma chociaż te 20-50ha ziemi i produkuje na rynek (może to udokumentować), ma własny sprzęt i wykonuje prace związane z produkcją we własnym gospodarstwie mógł się starać. Ja pracuję też poza rolnictwem, pozwoliły mi na to studia, ciężka praca oraz to że do tej pory nie było u mnie ziemi do sprzedania z z ANR (a nMR i dofinansowania z MGR były). Po prostu nie było jak powiększyć tych 30ha. Dlaczego mam więc ja lub ktokolwiek inny opłacający ZUS być karany za to że mam drugą pracę? Bo jest to kara. Dojdzie do patologii jakie były w pierwszym SPO ot co, a potem będzie płacz u Jaworowicz jak było z pierwszą edycją MR (rolnik wiedział że nie ukończy a jednak się pchał).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#1464 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 07 maj 2014 - 13:34

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja też popieram krus obowiązkowy i niech sobie każdy mówi co chce. Mówisz że państwowej ziemi brak, u mnie też no i? Co do studiów to bezrobotnych z wyższym jest za przeproszeniem jak psów i tylko blokujesz miejsce pracy komuś kto bardziej potrzebuje- to też jest częścią istotną obowiązku krus, stąd punkty za bezrobocie w powiecie w MR, to że jesteś pracowity to bardzo dobrze, bo możesz zająć się bardziej pracochłonną produkcją rolną na mniejszym areale, niektórzy chcą mieć wszystko a co inni zrobią ze sobą to już nieważne

#1465 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 07 maj 2014 - 14:05

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych KRUS powinien być zlikwidowany i tylko zostać jako płatnik dla emerytów i rencistów którzy pracowali te ileś lat w PRLu i po przemianach w RP. Obecnie wszystkim grupom społecznym się coś obcina z ubezpieczenia i chyba wszystkich nasi rządzący chcieliby wrzucić do jednego worka zwanego ZUSem.
Co do studiów - właśnie rolnictwo studiowałem po to by być rolnikiem ;) masz racje ludzi po studiach jest sporo ale nie są oni ani mobilni ani przedsiębiorczy.
PS: Inni mnie nie obchodzą ;) serio, bo nikogo nie obchodziło co u nas ANR wyprawiało jak wszędzie można było coś kupić, nas inni mieli gdzieś, ja teraz mam innych gdzieś. Każdy orze jak może ale swoboda działalności gospodarczej jest a gospodarstwo rolne to sam przyznasz że taka mała działalność wytwórcza jak i usługowa (u innych też robi się usługi).

Zastanawia mnie jednak czy da się coś uszczknąć z tego tortu bo nowa Modernizacja aż tak ciekawie się nie zapowiada.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#1466 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 07 maj 2014 - 15:23

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ja z ANR nigdy styczności nie miałem, procz lasów to nic z ziemi nie ma i dawno nie było państwowego. Co do wykształconych to nie każdy ma możliwość i pieniądze na start także z tym bym dyskutował zwłaszcza że wszystkiego jest pod dostatkiem.

W samym MGR troszkę za duże ograniczenia ale tragedii nie ma poza paroma głupotami. Aczkolwiek polak potrafi. Sam zamierzam starać się o mgr jak i wykorzystać całą pulę na maszyny i chociaż ze 100 tys na inwentarskie, łatwo nie będzie ale trzeba wyciągnąć trochę kasy którą do brukseli odprowadzamy, ułatwieniem na pewno będą zaliczki i jeśli odpowiednio interpretuję przepisy możliwość łączenia z kredytami preferencyjnymi. Także damy radę

#1467 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 07 maj 2014 - 16:28

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jak dla mnie to wymóg KRUSu powinien być i nawet na 5 lat, więcej pieniędzy poszło by do prawdziwych rolników, nie jeden jest w stanie zrezygnować z pracy na rok dla 100tys, ale na 5 lat to już raczej nie, stracili by ci co łączą prace z prowadzeniem gospodarstwa, ale to może by im pomogło podjąć decyzje czy prowadzenie gospodarstwa, czy praca i rezygnacja z ziemi i premii i wtedy dali by szanse tym którzy rozwijać się chcą i nie mają dylematów, w ogólnym rozrachunku na pewno by pieniądze trafiły do osób które myślą na poważnie o pracy na wsi

#1468 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 07 maj 2014 - 17:21

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych też jestem za obowiązkowym krus pozatym 30 ha to średnie gospodarstwo i powinno samo na siebie pracować
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1469 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 07 maj 2014 - 18:34

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Samo może nie :) ale pracując na tej powierzchni już na pewno da się spokojnie nie martwić o pieniądze i z 10 co miesiąc na czysto powinno być ;)

#1470 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 maj 2014 - 19:09

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Panowie a wiecie coś na temat dodatkowej kasy którą znaleźli na ostatni nabór jest jakas szansa że obsłużą więcej wniosków z Wielkopolski?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 07 maj 2014 - 19:25

a jak dla mnie to wymóg KRUSu powinien być i nawet na 5 lat, więcej pieniędzy poszło by do prawdziwych rolników, ...

tia, Ci prawdziwi to jak mieli te 10-20ha to do dziś mają, przynajmiej tak jest u nas. Rolnik to zawód jak każdy inny. Rząd uwalania zawody a Ty chcesz aby to był zawód jak prawnik ;)
Dzięki takim myśleniu jak Twoje Ci prawdziwi rolnicy będący tylko w KRUS ubezpieczeni a dorabiający np jako kierowcy w OSP na wioskach na umowach zlecenia za 100-300zł o mało co nie stracili emerytur, lat składkowych bo ten KRUS chciał się ich pozbyć. Pamiętaj, KRUS to zło, jest tani ale pracownicy są często niekompetentni i rolnika który zapiernicza w polu robią w balona jak przyjdzie co do czego.
Co do Twoich mrzonek o tym że ktoś zamiast wziąć MR odda komuś (znaczy tobie) ziemię (nawet w dzierżawę) to zapomnij. Mam wielu kolegów ze studiów czy z pracy - wpadają, ziemię obrabiają i czekają na dopłaty. Jak pojawia się coś do przejęcia to biorą. Nikt nie myśli tego komuś oddawać, sprzedawać itp. W moich okolicach dopiero teraz ANR wystawia jakieś grunta na sprzedaż bo były 30letnie umowy.
Popatrz po swoich kolegach, sąsiadach, niejeden z nich pewnie pracuje jako przedstawiciel handlowy JD czy CNH czy też w branży pasz dla zwierząt płacąc tak naprawdę ZUS a po jednej robocie ryje w gospodarstwie do zmroku lub w weekendy. Nie powiesz mi że takie gospodarstwa nie są rozwojowe (bo chyba bardziej chodzi o rozwój gospodarstw a nie o sztuczne utrzymywanie tych którzy sobie ledwo radzą). Popatrz też że sporo handlarzy zwierzętami jest płatnikami KRUSu. Tak mają te 2-5ha, płacą KRUS, pracują na czarno i dla nich chcesz dać szanse? Oni z tego nie skorzystają bo handelek bydłem lepszy. Gdyby chcieli skorzystać to zrobiliby to w poprzednich naborach SPO/PROW. Obudź się kolego ;)

też jestem za obowiązkowym krus pozatym 30 ha to średnie gospodarstwo i powinno samo na siebie pracować

Co do 30ha - może i da się żyć ale to jest max 2-3 miechy roboty w roku tak naprawdę ;) (uprawy polowe+RSy).
No chyba że jakieś krzewy/drzewka to więcej bo dopiero przy czymś takim jak chów/hodowla zwierząt to jest pełno roboty ale dla tych jest przecież ekstra kasa w tym PROWie (chów trzody chlewnej).

Panowie a wiecie coś na temat dodatkowej kasy którą znaleźli na ostatni nabór jest jakas szansa że obsłużą więcej wniosków z Wielkopolski?

nie chciałbym wprowadzać w błąd ale chyba to co mogli z innych działań to zebrali do kupy i robią Młodego Rolnika-100tys PLN, podejrzewam że jest to ostatnie działanie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#1472 Share 2013

2013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 07 maj 2014 - 19:59

No to źle słyszałeś. Na modernizację ma być 200 tysi a na budowę budynków inwentarskich 500 tysi :)

A 200 to oni zwracają?

#1473 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:01

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie, 200 musisz im oddać jako darowizna :)

#1474 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 07 maj 2014 - 21:47

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Będę się starał o MR teraz. I być może połączę to z MGR jeśli takowa będzie. chciałbym np kupić nowy kombajn łącząc te programy, pewnie byłby to Tucano 320. Pod kosę dostanę 28 ha, wszystkiego z rodzicami mielibyśmy lekko ponad 40 ha pod kosę. Ile wymagali by ha na taki kombajn ?

#1475 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 08 maj 2014 - 06:18

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie licz z rodzicami bo rodziców gospodarstwo to inna sprawa

#1476 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 08 maj 2014 - 07:24

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych na 28 to snopowiązałkę może dadzą ponoć w tym rozdaniu ma nie być "rozdawnictwa"

#1477 Share 2013

2013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 08 maj 2014 - 13:21

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Naszy temat to PROW a nie MR, nie plączcie jednego z drugim!

Pisanie pogrubioną czcionką Pkt. 1.13 +1 punkt ostrzeżenia ///SZYMANOX///

Edytowany przez SZYMANOX, 11 maj 2014 - 23:32.

#1478 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 08 maj 2014 - 18:09

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych no tak ale w sumie mamy grubo ponad 60ha z dzierżawami pod kosę, także Tucano byłby w sam raz...
A snopowiązałką to sobie sam koś

#1479 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 08 maj 2014 - 20:17

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych raczej nie można łaczyć programów, ale chyba jest mozliwość skorzystania z prow z rodzicami (dwa oddzielne gospodarstwa).
już masz przepisane te 28ha?

Edytowany przez aro1975, 08 maj 2014 - 20:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 08 maj 2014 - 20:36

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Można jako grupa producencka z rodzicami :)