rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

sumek666    5083

Podobno arimr wymaga jak są uwzględnione inwestycje pod tym kątem. Absurdalne to. W tym kraju wszystko jest możliwe..  

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Specyficzny przypadek bo zazwyczaj jak ktoś buduje coś ze zwierzętami to ma starą chlewnie/oborę dlatego wymagają bo da się to uzyskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tworek788    2

jak nie masz zwierząt ani budynku gdzie trzymasz zwierzęta to lekarz nie wystawi zaświadczenia. byłem w weterynarii i nie wziąłem książkę rejestracji zwierząt to nie wydali mi zaświadczenia, na drugi dzień zawiozłem wszystkie papiery co chcieli i dali od ręki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a z tymi punktami to jak jest i gdzie jest jakieś rozporządzenie do tego dzwoniłem na tel "zaufania" do arimr to gościu sam nie wiedział (i jak ma to zamiar sprawdzać ?)

Chodzi mi o paszowozy w tabelce jest to pozycja 34 :

Wóz paszowy TMR–przyczepiany bez frezu do załadunku 8 m3, 12 m3, 18 m3, 24 m3 -  15 punktów

A jak bym wziął mniejszy np 6 m3 to bez punktów czy coś zmniejszą bo ten z infolini tak coś tłumaczył pokrętnie ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkpa    1
6 minut temu, sebe1033 napisał:

a z tymi punktami to jak jest i gdzie jest jakieś rozporządzenie do tego dzwoniłem na tel "zaufania" do arimr to gościu sam nie wiedział (i jak ma to zamiar sprawdzać ?)

Chodzi mi o paszowozy w tabelce jest to pozycja 34 :

Wóz paszowy TMR–przyczepiany bez frezu do załadunku 8 m3, 12 m3, 18 m3, 24 m3 -  15 punktów

A jak bym wziął mniejszy np 6 m3 to bez punktów czy coś zmniejszą bo ten z infolini tak coś tłumaczył pokrętnie ...

 

to nie jest 15 punktów, jest specjalny wzór te 15 mnożysz przez udział maszyny w całej inwestycji, jeżeli tylko to kupujesz to przez 1 to jeszcze mnożysz przez 10 i dzielisz przez 41, i wynik jaki ci wyjdzie to ilość punktów za daną maszynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
39 minut temu, PATr napisał:

Specyficzny przypadek bo zazwyczaj jak ktoś buduje coś ze zwierzętami to ma starą chlewnie/oborę dlatego wymagają bo da się to uzyskać

Dokladnie. Doradca co będzie robił wniosek mówił że wystąpi o zapytanie do arimr jak oni to widza


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
Przed chwilą, Robertkpa napisał:

to nie jest 15 punktów, jest specjalny wzór te 15 mnożysz przez udział maszyny w całej inwestycji, jeżeli tylko to kupujesz to przez 1 to jeszcze mnożysz przez 10 i dzielisz przez 41, i wynik jaki ci wyjdzie to ilość punktów za daną maszynę

no dobra ale punkty są tylko za maszyny z tabelki tak ?

I jak w tej tabelce Wóz paszowy TMR–przyczepiany bez frezu do załadunku 8 m3, 12 m3, 18 m3, 24 m3 -  15 punktów

to jak wezmę 8 m3 to jest te 15 pkt

a jak wezmę 6 m3 to co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale jesteś pewien , bo ten z arimr to punkty miał odjąć a najlepiej sprawdzić w rozporządzeniu które nie wiedział gdzie znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Potwierdzcie, czy mogę sobie palnąć w głowę, że kupiłem opryskiwacz zawieszany z Biardzkiego na młodego rolnika, a teraz gdybym składał na ciągany, to nie dostanę?

I nie ma pewnie uzasadnienia, że 2 gospodarstwa daleko od siebie położone i masa małych działek? Normalnie siąść i płakać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Nie przejdzie żadne tłumaczenie.  Wg agencji sztuka jest sztuka. 

 

Edytowano przez mickas092
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Wpisz 8m3 agencja będzie chciała uzasadnienia to zmienisz na 6.

a jak jakiś bystrzak z Arimr będzie podliczał punkty do listy rankingowej i nie zaliczy Tobie paszowozu 6m3 jako punktowanego bo nie ma go na liście. Będziesz się musiał odwoływać. Po co komplikować sobie życie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

o właśnie bo dzwoniłem na infolinię arimr to gościu kombinował ...

To tak można uzasadnić że co jednak za duży i tańszy mniejszy wezmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie moze ktos jest bardziej ogarnięty w tym temacie , jakie sa szanse z 5.3 punktami w Lodzkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkpa    1
10 minut temu, michal_xs napisał:

Panowie moze ktos jest bardziej ogarnięty w tym temacie , jakie sa szanse z 5.3 punktami w Lodzkim?

Kolego możesz wypisać za co masz te 5.3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tworek788    2
7 minut temu, michal_xs napisał:

Panowie moze ktos jest bardziej ogarnięty w tym temacie , jakie sa szanse z 5.3 punktami w Lodzkim?

szanse są ale okaże się w praniu w czerwcu, czyli od ilości wniosków a będzie ich dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, Robertkpa napisał:

Kolego możesz wypisać za co masz te 5.3?

Wiek 3 zwiększenie skali produkcji i 1,3 za rozsiewacz i opryskiwacz

Panowie a przejdzie agregat talerzowy z pakerem i siewnik talerzowy nabudowany jako siewnik do siewu bezpośredniego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondi3000    0

Czy nie posiadając zwierząt mogę dostać punkty za talerzówkę?
"MGR0870 Brony talerzowe do szybkiego wymieszania obornika z glebą (przykrywania obornika na polu) 8"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkpa    1
1 godzinę temu, tworek788 napisał:

szanse są ale okaże się w praniu w czerwcu, czyli od ilości wniosków a będzie ich dużo. 

Pamiętajmy że jest rok wyborczy może  dorzuca kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@JozB brałeś młodego rolnika w nowym czy w starym PROW?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
6 godzin temu, sumek666 napisał:

W rozporządzeniu jest zapis: zaświadczenie wystawione przez powiatowego lekarza weterynarii potwierdzające spełnienie wymagań higieny i warunków utrzymania zwierząt - w przypadku gdy operacja jest związana z produkcją zwierzęca - oryginał.

Podobno arimr wymaga jak są uwzględnione inwestycje pod tym kątem. Absurdalne to. W tym kraju wszystko jest możliwe..  

Jak konieczne jest to zaświadczenie, to prosisz wtedy powiatowego lekarza weterynarii, aby napisał że odmawia wystawienia zaświadczenia o powyższym i z jakiego powodu np. że nie posiadasz zwierząt.

Edytowano przez Kos_pl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ostatni wniosek podpisany z naboru 2016 był w łódzkim z 4.1 punktem. Pieniędzy jest o 2 mln euro więcej także może nie będzie tak źle no i może coś dołoża za to ze wybory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Sumek666 Rozumiem że od dnia dostanie decyzji jakbym dostał to mam 24 miesiące na złożenie wniosku o płatność ?? ale to przecież nie MR że się dostaje 80% kasy a potem resztę, tylko z tego co słyszałem to trzeba najpierw kupić a potem dostaje się zwrot (tylko w jakim czasie ten zwrot ? ) chodzi mi o to czy jak dostał bym pozytywną decyzję to w jakim czasie mam zakupić maszyny i czy musi być na kredyt. Jestem z młodego rolnika 2016 czy można resztę tych 20 % przeznaczyć na tą modernizację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj