rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Xeon    4

W biznesplanie zakładka Sprzedaże

Prowadzę produkcję bydła mlecznego i wszystkie pasze pozyskane z gospodarstwa są skarmiane przez moje bydło. Czy w takiej sytuacji pasze te (kiszonka z qq, sianokiszonka, ...) muszą zostać wpisane do tabeli w zakładce Sprzedaże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Koledzy jaki rok bazowy w tym naborze bo jedni mówią 2017 a drudzy 2018??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653
11 godzin temu, TOME11 napisał:

Proporcje są mi szczerze mówiąc obojętne, zależy mi ma całym zwrocie vatu, jak najprościej go odzyskać?

Przejść na vat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Szybkie pytanie: czy silos zbożowy liczy się do budynków służących do przechowywania produktów rolnych i otrzymam za niego dodatkowo 1 punkt?

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

tu coś dla tych co mówią że sąsiad dostał a ja nie haha 

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/korupcja-w-arimr-pracownicy-zatrzymani-za-branie-lapowek-od-rolnikow/ 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Nie. To dotyczy MGR ABC.

Jak uzyskać zaświadczenie od weterynarza powiatowego na budynki do produkcji zwierzęcej które dopiero będą budowane? Nawet numeru stada jeszcze nie mam. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Na ile minimalnie hektarow przeszedł wam opryskiwacz 1500 l? Bo mam 32 ha ale 8 chce zostawić synowi na młodego rolnika i nie wiem czy mi starczy na taki opryskiwacz. Działki mam daleko od domu powyżej 4 km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie  czy 5,3 pkt starczy w łódzkim według was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Panowie czytałem parę stron wcześniej to forum i mam pytanie czy aby startować to trzeba brać kredyt czy np.mogę zacząć realizacje biznes planu po 2 latach chodzi o dozbieranie kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

24 miesiące masz na złożeniu wniosku o płatność od dnia podpisania umowy. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

W rozporządzeniu jest zapis: zaświadczenie wystawione przez powiatowego lekarza weterynarii potwierdzające spełnienie wymagań higieny i warunków utrzymania zwierząt - w przypadku gdy operacja jest związana z produkcją zwierzęca - oryginał.

Będę budował budynek inwentarski że środków własnych a wyposażenie z prow. 

Co mam zabrać lekarza na pole i mu puścić  ?

 

  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkpa    1

Witam, ile macie mniej więcej punktów w zachodniopomorskim? jest jakaś szansa z 4,1pkt? Czy przy 40 ha zakup jednej lochy to bedzie zmiana profilu produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, michal_xs napisał:

Panowie  czy 5,3 pkt starczy w łódzkim według was?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Moj ojciec jął zrezygnował z jednej maszyny i pisze 3 to ma 5,1 punkta tylko nie wiem czy przejdzie ten opryskiwacz 1500 l za 23 ha. Łódzkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

a w moim OR takie ceregiele:

http://www.agrofoto.pl/finanse/trwaja-zatrzymania-w-poznanskiej-arimr-w-zwiazku-z-lapowkarstwem,76874.html

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Panowie czy zasiewy przez 5 lat muszę mieć takie jak w biznesplanie? Co wówczas gdy założę że w roku  poprzedzajqcym docelowy oraz docelowym zasieję sporo więcej buraków a w między czasie zmieni się podejście KSC i nie pozwolą dokontraktować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    269
45 minut temu, ukaszProcho napisał:

Moj ojciec jął zrezygnował z jednej maszyny i pisze 3 to ma 5,1 punkta tylko nie wiem czy przejdzie ten opryskiwacz 1500 l za 23 ha. Łódzkie 

Opryskiwacz powinien przejsc ja na 28 biore 1500 doradca mowił że  pezejdzie w ramce do góry jest dobur maszyn, zawsze można uzasadnić  i troszke naciągnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13

ja będę próbował na 2000l składać przy 30ha ornego i 18ha TUZ chodź z tego co widzę TUZ się nie wlicza ale może dobra argumentacja i przejdzie opryskiwacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkpa    1
1 godzinę temu, alvaroalvaro78 napisał:

Panowie czy zasiewy przez 5 lat muszę mieć takie jak w biznesplanie? Co wówczas gdy założę że w roku  poprzedzajqcym docelowy oraz docelowym zasieję sporo więcej buraków a w między czasie zmieni się podejście KSC i nie pozwolą dokontraktować?

Z tego co wiem to zasiewy piszesz tylko w roku bazowym i pierwszym roku okresu docelowego czyli w roku podpisania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj