rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

warchest    253

a to nowy PROW  na co bedzie zeby jakas maszyne wziasc np agregat z siewnikiem to na mgr osoba po 40 dostala by czy na uslugi trzeba wziasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Po co Ci agregat skoro Niemcy wykupią całą ziemię w Polsce?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Po co Ci agregat skoro Niemcy wykupią całą ziemię w Polsce?

 

nie tylko niemcy, inni też oficjalnie się chwalą że przez tzw "ludzi słupy" pokupowali i posiadają kilkutysięczno hektarowe gospodarstwa na zachodzie polski a dopiero teraz urzędnicy zaczynają się budzić, czyżby wiedzieli kiedy zrobić sobie "dżemkę"... czy też po prostu zwyczajna głupota i nieuwaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

JA rozmawiałem z moim doradcą w piątek i powiedział ze na MGR niema co w tym roku liczyć ale na początku 2015r coś ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Po co Ci agregat skoro Niemcy wykupią całą ziemię w Polsce?

 

odwal sie psycholu i sam sie sprzedaj najlepeij bo z cb rolnik jak z koziej ..... dalej kazdy wie o co kaman nie chce sie klocic z toba by byc zbanowanym przez takeigo blahostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Warchest, nie dziw się Krasussowi, że tak reaguje na Twoje (PiS-kie?) wizje przyszłości Polski. Zarówno mnie, jak i wielu innych ciekawi, jak chcą to zrobić, skoro moja ziemia nie jest na sprzedaż? Be cool man. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

z pisem nie mam nic wspolnego a pozatym jak beda chcieli to tak zrobia wprowadza jakies podatki tak by tych mniejszych rolnikow zniszczyc ale my nie mozemy sie tak poddac tak byc nie moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

My? Połowa polskich rolników tylko czeka żeby za te torby pełne Euro się poddać a ty chcesz żebyśmy to bojkotowali? Oszalałeś chyba.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Nie wiem ale wydaje mi się w każdym wątku który obserwuje ludzie odbiegli od tematu proponuje je przeczytać i pisać na temat ... Prawda jest taka kto by nie rządził i tak będzie źle, tutaj powinniśmy być zgodni i wreszcie po trzecie wydawało mi się że na tym forum skupia się ludzi z tej samej branży więc powinniśmy sobie pomagać a nie że jeden kupił ciągnik czy cos to już lepszy od drugiego i po co głąbowi cokolwiek mówić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja tam nikomu ciagnikow nie zazdroszcze czy innych maszn jak sasiad kupi to ide obejrzec itd a czasem i u mnie tym sprzetem moze cos zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Drodzy panowie , jeśli chodzi o zakup maszyn opamiętajcie sie bo te pieniądze które wy wydacie na zachodzi sprzęt , one nie zostają w kraju , idą do włoch , niemiec , stanów itp .. dobrze wiemy że te pieniądze już nie wrócą i tak powstaje , maskryczny dług , nie ma na drogi , leczenie itp .. kupując polskie daszej prace tu u nas w polsce i te pieniądze robotnik wyda na jedzienie które my produkujemy , dlatego jeśli już kukujecie jakieś maszyny niech one będą polskie .. jeśli tak dalej pójdzie jak jest teraz polska bedzie tylko smutnym wspomnieniem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Dasz zarobić Polakowi, i kasa u swoich zostanie i będzie w obiegu robić kolejny pieniądz. A tak poleci jak dym i ani widu, ani słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli jednak komunizm był lepszy

bo polski pieniadz był w polskich rekach

proste biggrin.png

kapitalizm to zwykły nowoczesny wyzysk, wysysajacy pieniadze ze zwykłych ludzi a tym samym z okrada całe panstwa i przenosi bogactwo do tych i tak silnych i bogatych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

na to wychodzi ze byl lepszy pozatym polskei maszyny by wiecej osob kupowalo gdyby je lepeij robili wykonywali ale tak jak kiedys robili c330 czy c328 t osa ciagniki ine do zajezdzenia duper ciagniki oczywisice do lzejszych prac ale swietne wykonanie malo pala i remonty nie drogie sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

polskie maszyny już nie odbiegają znacznie od zachodnich .. takie panuje tylko przekonanie że zachodnie jest lepsze a to gówno prawda .. zachodnie nic nie jest dobre jest tylko wygodne poza tym nic .. jak ma np polski ursus czy pronar sie rozwojać gdzie na 40 tys sprzedanych ciągników przez chyba 6 lat ,93% to ciągniki nie krajowej produkcji .tak jest we wszystkich sektorach ..


ile to milionów złotych rocznie ucieka z naszego państwa dzie mogło by zostać u nas w kraju , dać prace , a co za tym idzie ludzie płacili by podatki , a z tych podatków jest finansowana miedzy innymi służba zdrowia


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

pracowałem na maszynach z prawie każdego kraju ale najgorsze niestety były te Polskie. Koncepcja ok, ale materiał tragedia. Prawie przy każdej tak było. Nie mam zamiaru płacić za coś co za 5 lat się rozsypie. wolę kupić używaną zachodnia niż polska nowa.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Tak, komuna była wspaniała. Szkoda tylko, że nie dane Wam było tego przeżyć, wtedy wiedzielibyście o czym piszecie. Warchest, to nie my mamy kupować słaby sprzęt, żeby ktoś zaczął robić dobry, tylko jeśli ktoś chce (za ciężkie pieniądze zresztą) sprzedać swój produkt, to musi być dobry. W przeciwnym wypadku jest jak jest. Może zaapelujcie do patriotyzmu producentów? Może to ich przekona, skoro statystyki sprzedaży tego nie robią? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Polskie maszyny nie wszystkie są złe np. Mandam robi super maszyny, ale tu zaraz ktoś marudzi bo nie należą do tanich, Unia ma kilka fajnych rzeczy, przyczepy MetalTech, Wielton, Zasław. No ale nie oszukujmy się w sprawie ciągników... już nawet zetor jest lepszy niż to coś z naklejką made in poland

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

NIestety już tak mamy że wszystko co nasze to złe a zachodnie dobre. Złamie się polski pług to 50 komentaży że to złom złamie się płóg zachodni( a takie też w galerii widzałem) to jest cisza. Prawdą jest że nie wszystko co polskie jest dobre ale i nie wszystko złe.

A już najbardziej nie polecam tych firm które robią tani sprzęt. Ostatnio widziałem rozsiewacz 2 talerzowy(rok prod. 2013) i u góry gdzie jest zawinięta blacha to od spodu był dosłownie niepomalowany i rdza już rozwinięta, parę lat w nawozie i na złom będzie się nadawł gdzie mój amazone być może ma z 15 lat i w tym miejscu brak rdzy. Cena mojego i tego nowego podobna.

Dobry sprzęt musi kosztować i z polskich maszyn też coś można wybrać jak np. rzyczepy czy owijarki bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

"cudze chwalicie swego nie znacie " to jest święta prawda ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

równie dobrze można stwierdzić ,,swego nie znacie, gów*o wciskacie"

Maszyny uprawowe, transportowe ok, prasy to tylko z Uni jako tako się prezentują, inne ziolonkowe można powybierać, ale temat ciągników praktycznie nie istnieje

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Z ciągnikami to żeczywiście nie ma co dyskutować. Może jakiegoś farmtraka do przewracania siana czy oprysków by wybrał ale do ciężkich prac do już nic polskiego nie ma z tym się niestety zgodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj