rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Fugeo    277
A te 30 tys EUR to nie dotyczy wartości pojedynczej maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38
27 minut temu, darekspire90 napisał:

ponawiam pytanie

Kiedys było tak że 40% zwrotu, młody +10% i na onw +10%


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
20 minut temu, Fugeo napisał:

A te 30 tys EUR to nie dotyczy wartości pojedynczej maszyny?

Tak. Nie na całość. Na każdą maszynę powinieneś osobny przetarg robic. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ventura94    3

Czyli kupujac 5 maszyn np po 50 tys zl netto nie musze robic przetargu na zadna z nich?

1 godzinę temu, limousine napisał:

Ja składałem. Jak chcesz wiedzieć od ilu punktów dostało się dofinansowanie to 4,16+. 

Teraz koło 5 punktów pewnie trzeba bedzie uzbierać. 

 

Odpowiedz na 5. Dziekuje. A w jakim czasi od skladania wniosku robiles zakup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Witam jest możliwość na uzyskanie dofunansowania w obszarze d na utwardzienie podjazu i placu przed magazynem np. Kostka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Jest taka możliwość. Ja zamierzam z niej skorzystać, ale biorę tez maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2
1 godzinę temu, ventura94 napisał:

Czyli kupujac 5 maszyn np po 50 tys zl netto nie musze robic przetargu na zadna z nich?

Przetarg musisz robić,tylko możesz go zrobić pomijając portal. Jeśli się mylę niech ktoś poprawi.  

Myślałem,że te 30 tyś netto jest od całości inwestycji,ale jeśli od jednej maszyny to dobrze. 

Mocno się zastanawiam czy składać w tym naborze, mam 5 pkt bez maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMajster    33

Pedro2

Dlaczego mam odjąć za ASF skoro jestem w tej strefie ?

MGR0760 2-tarczowe rozsiewacze nawozów sterujące precyzyjną dawką nawozów mineralnych proporcjonalnie do prędkości jazdy: 7pkt

MGR0690 Komputery pokładowe sterujące precyzyjną dawką nawozów mineralnych, środków ochrony roślin (do rozsiewaczy nawozów, 9pkt.

Czyli ---> 7pkt.(za rozsiewacz) + 9pkt.(za sterownik) = 16pkt.

Jeśli się mylę to poprawcie, ale mi się wydaje że będzie 16pkt. za rozsiewacz 

PS. Źródło: https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zalacznik_2_B_Plan_MGR.pdf 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Komp jest jako oddzielna "maszyna" a nie jako opcja przy rozsiewaczu. 

PTK za asf jest tylko na podlasiu.

Poczytaj rozporządzenie najpierw a nie wstawiasz tu swoje wypociny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMajster    33

Z tego co mi wiadomo to forum jest po to by się czegoś dowiedzieć i wymienić informacjami nie zawsze jest czasz na czytanie wszystkiego skoro i tak sam wniosku pisać nie będę, więc tak się nie unoś bo kiedyś brodą o futrynę zaczepisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277
2 godziny temu, sumek666 napisał:

Tak. Nie na całość. Na każdą maszynę powinieneś osobny przetarg robic. 

 

Czyli suma sumarum te internetowe przetargi będą tak jak np w ubiegłym naborze, a ponoć miało ich nie być ¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
4 godziny temu, falcon83p napisał:

Chce powalczyć o zgodę na 150 KM w 6 cylindrach. Jak się uda to zawsze można aneksem zejść w dół np. na 120 KM w 4 garach ale w górę  z 120 na 150 KM nie da rady - dobrze myślę???

po co się bawić w aneksy?? napisz tyle ile chcesz mieć koni i tego będziesz bronić a jak się nie uda i w poprawkach będziesz musiał zmniejszyć moc to zmniejszysz o trochę będąc w kontakcie z prowadzącą która powie do jakiego poziomu pozwoli zmniejszyć żebyś dostał na niego zwrot.

3 godziny temu, darekspire90 napisał:

ponawiam pytanie

człowieku weź sie ogarnij, zadajesz pytanie a za godzne znowu o to pytasz, poczekaj aż ktoś Ci odpowie.... czy to ważne co było kiedyś, jeszcze zależy kiedy kiedyś bo kiedyś to i zwrot był inny i kryteria były inne. TERAZ jest tak że jak masz 40 lat i niżej to dostajesz 3 pkt, a DODATKOWO jak prowadzisz gospodarstwo krócej jak 5 lat to jesteś tz MŁODYM ROLNIKIEM w rozumieniu do programu modernizacji, nie młodego rolnika i za masz 60% a nie 50% zwrotu ale musisz mieć udokumentowaną szkołę bo jak nie masz to i tak masz 50% zwrotu.

2 minuty temu, Fugeo napisał:

 

Czyli suma sumarum te internetowe przetargi będą tak jak np w ubiegłym naborze, a ponoć miało ich nie być ¬¬

w poprzednim naborze do 18 marca można było na wszystkie maszyny robić przetarg w formie papierowej czyli 3 oferty na każdą maszynę i wygrywa ta która ma najwięcej pkt, po 18 marca wszedł portal i wszystkie maszyny powyżej 20tys zł netto trzeba było robić przez portal a resztę tak jak dotychczas... w tym naborze ma być przetarg w formie papierowej do 30 tys euro netto, powyżej będzie nadal portal. P.S zanim dojdziecie do kupna, a tak na prawdę do poprawek to będzie co najmniej sierpień a nawet i grudzień to do tego czasu będzie wiadomo na 100% jak trzeba będzie robić przetarg  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Jato86 jesreś pewien bo właśnie u nas jesni mówią że można a inni że nie gdzie można znaleźć jak to z tym jest ja też biorę maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ventura94    3

Pytalem pare dni temu czy moge teraz zlozyc na modernizaje a w maju na mlodego rolnika, moj doradca powiedzial ze tak bo sie rozporzadzenie zmienilo. W dzienniku ustaw z dnia 21 sierpnia 2015 r § 11 ust. 1 jest napisane ze w jednym roku mozna zlozyc tylko jeden wniosek. Jesli zlozymy dwa to rozpatrywany bedzie pierwszy ktory zostal zlozony, drugi odrzucony. Przejrzalem aktualizacje rozporzadzen i nie bylo zmiany § 11. Odr, ARIMR w łodzi twierdza ze moge skladac to i to. Pytanie kto ma racje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Doczytaj dobrze rozporządzenie. Złożenie jednego wniosku w roku kalendarzowym dotyczy MGR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ventura94    3
1 minutę temu, freetaxi napisał:

Doczytaj dobrze rozporządzenie. Złożenie jednego wniosku w roku kalendarzowym dotyczy MGR. 

Czyli? MGR jest teraz luty-marzec MR  maju to jest jeden rok kalendarzowy. Bo 2 razy MGR nie mozna zlozyc w ciagu roku bo nie ma dwoch naborów. Chyba ze nabor na obszar np b i drugi raz obszar d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak złożysz teraz w obszarze D to według rozporządzenia nie możesz potem w A, B lub C w tym samym roku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ventura94    3

Czyli to nie dotyczy MR? W rozporzadzeniu jest napisane ze jedna pomoc na jedno gospodarstwo w roku kalendarzowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czytasz rozporządzenie dotyczące MGR. O młodym rolniku nie ma mowy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj