Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11423 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share mrursus7

mrursus7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 17:35

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wiadomo już coś na temat rachunkowości ? w jakiej formie będzie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 16:50
  •  

#1342 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 12:18

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych powiedzcie mi, jesli wiecie: czy w poprzednich MGR istniala mozliwosc kupna czesci wyposazenia na wlasna reke i nie wliczenia tego w calkowity koszt projektu? Powiedzmy przykladowo- mam wlasne silniki, liny i wygarniaki do gnoja i nie musze kupowac z tego powodu nowych. Czy wtedy ma to jakis wplyw na caly projekt? Chodzi mi o to, zeby mozna bylo wykorzystac pieniadze na inne rzeczy zwiazane z budowa, a wlasna uzywka i tak bylaby tansza niz nowa maszyna z dofinansowaniem.

Edytowany przez GRGOJ, 08 marzec 2014 - 12:18.

#1343 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 18:36

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam do was takie pytanie krucho u mnie z pieniędzmi ( jak u wszystkich) i powiedzmy że przyznano mi premie to mogę ją połączyć z jakimś programem np. z tym na usługi gdzie dają 50k lub 100k?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#1344 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 21:28

powiedzcie mi, jesli wiecie: czy w poprzednich MGR istniala mozliwosc kupna czesci wyposazenia na wlasna reke i nie wliczenia tego w calkowity koszt projektu? Powiedzmy przykladowo- mam wlasne silniki, liny i wygarniaki do gnoja i nie musze kupowac z tego powodu nowych. Czy wtedy ma to jakis wplyw na caly projekt? Chodzi mi o to, zeby mozna bylo wykorzystac pieniadze na inne rzeczy zwiazane z budowa, a wlasna uzywka i tak bylaby tansza niz nowa maszyna z dofinansowaniem.

Nie bardzo Cię zrozumiałem ale chyba tak.
Co ma stary silnik i lina do wiatraka? Piszesz we wniosku że chcesz kupić nowe wiatrak, a że napędzać je będą twoje stare silniki nikogo nie obchodzi...
Tak jak mówiłem nie bardzo wiem o co Ci konkretnie chodzi, mogę to opisać na podstawie np. silosów. Masz w domu stare żmijki, silniki, podajniki kubełkowe, kosze zasypowe itp. A chcesz kupić nowe silosy, więc na nie składasz wniosek i nikt już nie będzie wnikał czym ty je będziesz zasypywał i opróżniał, może to robić łopatą albo starą żmijką która będzie przykręcona do nowych silosów podczas kontroli ARiMR.

#1345 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 01:22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wygarniaki to nie wiatraki, chodzi mi o wyposazenie obory :)

#1346 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:04

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kosztem kwalifikowanym będzie to co jest w kosztorysie, a ostatecznie w kosztorysie powykonawczym.
Jezeli więc masz np. wygarniaki, okna, poidła - to kosztu zakupu tego wyposażenia nie ujmujesz w kosztorysie, a w zapleczu inwestycji posiadanym przez Ciebie.
Możesz nawet kupować materiały do budowy/wbudowania np. glazurę i położyć ją samemu (prace wykonywane metodą gospodarczą) wtedy koszt zakupu płytek jest kosztem kwalif. (przy założeniu, że jest on ujęty w kosztorysie), a koszt ich położenia jest 0 - dla ARiMR :)
Tak było w poprzednim rozdaniu.

#1347 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:27

Nie bardzo Cię zrozumiałem ale chyba tak.
Co ma stary silnik i lina do wiatraka? Piszesz we wniosku że chcesz kupić nowe wiatrak, a że napędzać je będą twoje stare silniki nikogo nie obchodzi...
Tak jak mówiłem nie bardzo wiem o co Ci konkretnie chodzi, mogę to opisać na podstawie np. silosów. Masz w domu stare żmijki, silniki, podajniki kubełkowe, kosze zasypowe itp. A chcesz kupić nowe silosy, więc na nie składasz wniosek i nikt już nie będzie wnikał czym ty je będziesz zasypywał i opróżniał, może to robić łopatą albo starą żmijką która będzie przykręcona do nowych silosów podczas kontroli ARiMR.

Chodzi mu chyba o to, że jak bierze PROW na wyposażenie obory to czy np może część kupić nowych na faktury a część z drugiej ręki używanych lub tych co już posiada. Np. nowy schładzalnik, nowe stanowiska, stare poidła, stary zgarniacz obornika. Według mnie tak gdyż w wyposażeniu nie ma zastrzeżenia, ze wszystko musi być na PROW a jedynie Ty ustalasz co chcesz wziąć na papier i potem sprawdzają to a reszta ich nie interesuje a przynajmniej nie powinna interesować.

#1348 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 23:08

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam, moze mi ktos przetlumaczyc z polskiego na nasze :) jak to jest z tym Vatem ??? Zaczynam hodowle bydla miesnego, chcialbym skorzystac z programu dla malych gospodarstw, i czy za te 60.000 moge dokupic ziemie? Czy ten vat, bedzie poprostu oplacalny, bo przyznam sie szczerze, ze dokladnie nie wiem z czym to bedzie sie wiazalo i na czym to polega.
Wiele juz czytalem na ten temat, ale to jest napisane tak,ze zwykly chlop tego nie rozumie. Bynajmniej ja :P

#1349 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 23:47

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Chce kupić ciągnik za ok 400tyś netto w marcu tego roku na raty w okresie trzech lat. Czy jeśi wystawią mi faktUrę na ciągnik jak ruszy nowy PROW 2014-2020 na modernizacje to dostanę część pieniędzy na spłatę ciągnika. Czy będę mógł jako wkład własny wykorzystac premię z młodego rolnika jak złożę wniosek na nabór 2007-2013?

Edytowany przez fireseba, 10 marzec 2014 - 00:01.

#1350 Share mrursus7

mrursus7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 17:35

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie odnośnie zakupu sprzętu. Jeśli kupiłbym w 2015 roku ( tzn w momencie złozenia papierów na prow ) to móglbym zakupić sprzet w tym roku ( tj 2015 ) i wtedy ten sprzęt liczyłby się pod Prow ? Czy jak to jest ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 18:42

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W starym prow faktury nie mogly byc starsze niz dzien ogloszenia list rankingowych

#1352 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 10 marzec 2014 - 18:45

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie lepiej iść sie do agencji zapytać w niektórych kwestiach .. pozatym ostateczny prow bedzie znany na półroczu .. wiec nie wiem po co te wyscigi..

a myśleliscie już jak ta rachunkowosc bedzie wyglądać i czy bedzie warto ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1353 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:23

W starym prow faktury nie mogly byc starsze niz dzien ogloszenia list rankingowych

Lecz fakturę mogą wypisać nawet za dwa lata

#1354 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:25

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jesli dogadasz sie z kims tak to raczej bez problemu ale ciagnika bez faktury nie zarejestrujesz

#1355 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 10 marzec 2014 - 23:02

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wie ktoś jak to jest z budową budynku np obory na MGR?ktoś budował?na dzień składania wniosku trzeba mieć pozwolenie na budowę? czy tylko projekt i kosztorys?jak to wygląda od strony formalnej.Co poklei się realizuje.Większość z nas brała lub chce brać na maszyny więc mało kto wie jak to wyglądało w tamtym PROW lub bd wyglądać w tym budowlanka ale jakoby ktoś coś wiedział to proszę o wskazówki.pozdr

#1356 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 11 marzec 2014 - 18:51

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W poprzednim naborze pozwolenie na budowę było potrzebne przed podpisaniem umowy.Na dzień składania wniosku nie było potrzebne.Jak będzie teraz nie wiem.

#1357 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 23:15

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Chcę kupić ciągnik w przyszłym tygodniu na raty. Czy mogę go wciągnąć na nowy PROW jako modernizacja jeśli uda się załapać? Jak spłacę taki ciągnik i będę miał faktury to dostanę część zwrotu?

Edytowany przez fireseba, 12 marzec 2014 - 15:02.

#1358 Share Lawrenowicz

Lawrenowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 23:00

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Witam serdecznie :)
Jestem studnetem rolnictwa, razem z Tata prowadzimy gospodarstwo rolne (nasienne) 200 ha , prawnie nie figuruje w zadnych dokumentach
a moje pytanie brzmi nastepujaco :
czy moge ubiegać sie o dotacje dla mlodego rolnika + prow 2014-2020, wczesniej zadna ziemia nie byla na mnie przepisana wiec zostalo mi jeszcze 2,5 roku studiow by prawnie bylo by mozna nazwac mnie rolnikiem> czy jezeli zloze wniosek na prow to moge dostac pozytwywna odpowiedz jezeli uzupełnie wykszatałcenie w przeciagu 3 lat tak jak to wyglada w przypadku MR ?

#1359 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 08:53

Chcę kupić ciągnik w przyszłym tygodniu na raty. Czy mogę go wciągnąć na nowy PROW jako modernizacja jeśli uda się załapać? Jak spłacę taki ciągnik i będę miał faktury to dostanę część zwrotu?

Nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:54

Nie.

na młodego rolnika z PROW 2007-2013 co będzie nabór w połowie maja też nie przejdzie?