rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7136

Gdzie jest moderator? @danielhaker ogarnij trochę towarzystwo. Dzień w dzień to samo, linki u góry podane a o podstawy co drugi pyta przez  konkretne odpowiedzi giną. 

@strong czytaj a na pewno się doczytasz nie będę powtarzał 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rokiem bazowym jest rok w, którym składasz wniosek o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
13 godzin temu, DanielFarmer napisał:

zakładać to można majtki rano, zainteresowanie będzie większe niż ostatnio bo coraz więcej osób nabiera odwagi na to patrząc na sąsiadów którym się udało.

I co z tego ze będzie większe zainteresowanie. Jak limit kasy przyznają jak w ostatni naborze to mimo ze będą osoby na liście kasy mogą nie dostać. No i majtki założą a kasy nie dadzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20
10 godzin temu, sobek112 napisał:

Już pytałem, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Czy silosy wraz z całym osprzętem(przenośniki zboża) i czyszczalnią oraz waga samochodowa są kwalifikowane na modernizację z obszaru D?  Jeśli tak to który to punkt w rozporządzeniu? Już szukałem, ale nie mogę znaleźć.. 

Tak  dokładnie , w poprzednim naborze składałem  wniosek na  to samo . Umowa podpisana , w czerwcu montujemy silosy i kubełki :)
 


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdązyłam sie zorientować to w tym naborze mniejsi rolnicy nie maja szans, a spełnienie tych wszystkich wymogów zaczyna mnie przerażać. 

W starym PROW mój ojciec z wujem składali wniosek łączony a punktowane były zupełnie inne rzeczy. Ostatecznie realny zwrot nie był warty tej bieganiny. Nie wyobrażam sobie realizacji wniosku na budowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
6 minut temu, cherry_lady_ napisał:

Z tego co zdązyłam sie zorientować to w tym naborze mniejsi rolnicy nie maja szans, a spełnienie tych wszystkich wymogów zaczyna mnie przerażać. 

 

a konkretnie?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Wątpie aby było większe zainteresowanie. większość która chciała kupić maszyny zakupiła po przez wcześniejszy nabór. Popatrzcie tylko ile ludzi wypowiadało się tutaj przy poprzednim naborze a ilu teraz(dużo mniej teraz) I popytajcie doradców ilu mają teraz klijentów a ilu mieli przy poprzednim naborze. To jest tylko moja ocena 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jeśli robie wspólny wniosek z ojcem to punkty za maszyny tez dzielimy na 2 czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, Macius napisał:

Wątpie aby było większe zainteresowanie. większość która chciała kupić maszyny zakupiła po przez wcześniejszy nabór. Popatrzcie tylko ile ludzi wypowiadało się tutaj przy poprzednim naborze a ilu teraz(dużo mniej teraz) I popytajcie doradców ilu mają teraz klijentów a ilu mieli przy poprzednim naborze. To jest tylko moja ocena 

Myślisz,że doradca ci powie żebyś nie próbował bo jest takie zainteresowanie,że bez szans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Mi na przykład doradca powiedział że jeśli nie mam około 5 pkt to szkoda moich pieniędzy na wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Za maszyny mam  2.5 punkta. Za łódzkie jest 1 ounkt ale trzeba być w jakims związku czy coś.  Za zwiększenie 1 punkt. Za co mogę jeszcze dostać?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Nie mam ciągnika.  Woz paszowy planuje wziąć schladzalnik i plugi tylko nadal nikt mi nie odpisał czy mogę to wszystko wziąć razem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Pług zwykły jest bez pkt. tu chodzi o pługi dlutowe do bezorki. jakoś dużo tych pkt

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
19 godzin temu, Sobo napisał:

jak ciągnik wpłynie na wzrost gva jakieś propozycje?

 

ja brałem ciągnik, ale razem z różnymi maszynami w 2 etapach. a mam starego rupiecia na umowę użyczenia od brata i małą kosiarkę rotacyjną.

uzasadniałem go w taki sposób, że mając nowy ciągnik z ładowaczem, kosiarką dyskową 2,6m, prasą, przetrząsaczem, zgrabiarką, owijarką i przyczepą do balotów nie musiałbym brać usług zewnętrznych i nikogo nie wynajmować do prac zielonkowych - co wcześniej powodowało znaczne uszczuplenie dochodów gospodarstwa. samemu prowadząc prace polowe swoimi maszynami jestem w stanie wypracować o wiele większy dochód w gospodarstwie, niż zlecając to komuś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Myślisz,że doradca ci powie żebyś nie próbował bo jest takie zainteresowanie,że bez szans?

Akurat mam 8 pkt a jak wspólny to 5 w opolskim wiec nie jestem taki bez szans Z resztą pod koniec marca zobaczymy ilu jest chetnych

 

Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby), w tym zestawy z nawożeniem pasowym. Można pod to podciągnąć zestaw uprawowo siewny talerzowy??

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
20 minut temu, jaroWM napisał:

ja brałem ciągnik, ale razem z różnymi maszynami w 2 etapach. a mam starego rupiecia na umowę użyczenia od brata i małą kosiarkę rotacyjną.

uzasadniałem go w taki sposób, że mając nowy ciągnik z ładowaczem, kosiarką dyskową 2,6m, prasą, przetrząsaczem, zgrabiarką, owijarką i przyczepą do balotów nie musiałbym brać usług zewnętrznych i nikogo nie wynajmować do prac zielonkowych - co wcześniej powodowało znaczne uszczuplenie dochodów gospodarstwa. samemu prowadząc prace polowe swoimi maszynami jestem w stanie wypracować o wiele większy dochód w gospodarstwie, niż zlecając to komuś. 

A jesteś w stanie wykazać te rozchody w postaci faktur z ubiegłych lat? Bo jak to udowodnisz ktoś ci  robił usługi  jeżeli nie masz odpowiedniego dokumentu do potwierdzenia?

 

Edytowano przez Ostryy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj