rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fugeo    277

Jeśli nie trzymam trzody chlewnej, ale znajduję się w obszarze ASF aktualnie czerwona strefa to czy też należy mi się dodatkowy punkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2

Mam  problem. Jestem młodym rolnikiem, produkcja warzywna.

Za dotację z MGR chciałem wybudować budynek  produkcyjno-magazynowy w którym między innymi pakowałbym warzywa. Planuję znacząco powiększyć produkcję.

Dobrze rozumiem że  nie mam jak załapać się na MGR z budową takiego budynku?

Nie mam produkcji zwierzęcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany punktami za zwiększenie produkcji,zróżnicowanie działalności czy zmianę profilu produkcji, proponuję nie liczyć tylko na doradcę tylko samemu otworzyć biznesplan i pobawić się strukturą upraw  czy hodowli, punkty te naliczane są automatycznie w programie.W poprzednim naborze tak zaplanowałem uprawy że miałem te 3 punkty i dziś ciągnik stoi na gospodarstwie a wniosek z ciągnikiem niby miał się nie załapać :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Już pytałem, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Czy silosy wraz z całym osprzętem(przenośniki zboża) i czyszczalnią oraz waga samochodowa są kwalifikowane na modernizację z obszaru D?  Jeśli tak to który to punkt w rozporządzeniu? Już szukałem, ale nie mogę znaleźć.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    269

Który zalacznik z punktami za ochrone srodowiska jest aktualny?  Gdyż przy punktacji opryskiwaczy jest mała różnica  miedzy nimi 

Otóż z jednego zalacznika wynika że można uzyskac max 17 ptk a w drugim brak takiego obostrzenia, oba zalaczniki są w czerwobej ramce, ktorym sie kierowac

W moim pezypadku otrzymał bym 21 ptk i nie wiem czy do wzoru podstawic 21 czy 17?

Edytowano przez adamn999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    269

 jeszcze jedno pytanie bo po wczorajszej wizycie u doradcy mam w głowie jeden wielki mętlik powiedział mi że dobór maszyn jest pod powierzchnię w roku docelowym czyli w moim przypadku obecnie 17 w roku docelowym 26 hektarów wiem że temat był wałkowany kilka stron wcześniej ale facet mi namieszał totalnie w głowie i wolę się upewnić pewnie trzeba będzie zmienić doradcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Docelowy. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

za ASF punkt dostaje tylko Podlaskie? czy ogólnie wszystkie powiaty w kraju które mają strefę?

za ASF punkt dostaje tylko Podlaskie? czy ogólnie wszystkie powiaty w kraju które mają strefę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    269

A w przypadku przejecia produkcji zwierzecej po rodzicach w 2021 mogę to też liczyc do doboru maszyn? Obecnie posiadqm wylacznie ziemie

A grunty  zadeklarowane na zwiekszenie gospodarstwa w mlodym rolniku tez liczą sie do doboru?  Bo bede je uzytkowal od 2019

I ostatnie pytanie czy maszyny muszą  byc od jednego dealera? 

Z góry dzieki panowie

Edytowano przez adamn999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Do obszaru D zaliczane będą takie maszyny jak woz paszowy zbiornik plugi czy to juz będzie do innego obszaru?  Za bardzo tego nie kumam a do doradcy mam jechać w lutym dopiero 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

kwalifikacje zawodowe muszą być na dzień składania wniosku czy mozna je uzupełnic jak to było przy młodym rolniku? 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28
witam mam pytanie czy jest wogule sens skladac papiery na prow na sam ciagnik rolniczy ciagnik wartosc okolo 500 tys netto lat mam 39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strong44    2
21 godzin temu, pedro2 napisał:

Jesteś pewien, ze rozumiesz definicję wzrost wartości dodanej brutto? To o czym piszesz to jest wzrost produkcji, a to dwie różne rzeczy. Za łatwo by było, z reszta mam wrażenie, ze połowa ludzi nie wie o co chodzi o tłumaczy tak jak Ty.  nawet odr tak to tłumaczy ludziom

Więc może ty wytłumacz o co w tym chodzi, znajomi zrobili tak jak mówię złożyli wniosek o płatność i mieli kontrole i wszystko ok było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
3 godziny temu, TOME11 napisał:

za ASF punkt dostaje tylko Podlaskie? czy ogólnie wszystkie powiaty w kraju które mają strefę?

za ASF punkt dostaje tylko Podlaskie? czy ogólnie wszystkie powiaty w kraju które mają strefę?

Czy ktoś wogule widział rozporządzenie gdzie ten niby dodatkowy punkt jest za asf? Bo jakoś nie mogę tego znaleźć, każdy o tym mówi ale zero podparcia rozporządzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

jest to w rozporządzeniu, dla każdego województwa są inne rzeczy za które jest 1 pkt a dla podlaskiego jest akurat ten ASF ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Faktycznie, czyli te punkty były już w poprzednim naborze, myślałem że dopiero niedawno coś takiego wprowadzili, w takim razie mazowieckie dodatkowych punktów za asf nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1

Witam. Czy orientuje się ktoś jak jest z vat'em w przypadku gdy wniosek na modernizację jest składany wspólne przez dwie osoby z czego jedna jest vat'owcem a druga ryczałtowcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

czy punkty za rozsiewacz z kontrolą zasięgu rozsiewania i kontrolą dawki w zależności od prędkości sumują się 7+7,czy trzeba wybrać jedno za 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj