rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

fokuska    1

wpisz w wyszukiwarkę ,,poradnik konkurencyjnosci ARiMR,, pobierz doc lub pdf na ostatnich stronach poradnika jest protokół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12

Witam, jestem Młodym Rolnikiem z województwa łódzkiego i chce złożyć wniosek na modernizacje w 2018r. i chciałbym się spytać ile trzeba uzyskać punków aby dostać dofinansowanie na obszar D? Żeby załapać się na listę rankingowa trzeba uzyskać 1,5 punktów a żeby być pewnym dostaniem dofinansowania ile trzeba uzyskać punktów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23
witam, korzystając z prow jest jakiś przepis że trzeba być w KRUS przez jakiś okres czasu, czy można skozysrac z prow i byc na umowie o pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
KRUS nie potrzebny rafalpop721 żeby to wiedzieć to trzeba poczekać do rozpatrzenia tak jak w tym roku do samego końca nie było wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5
1 godzinę temu, rafalpop721 napisał:

Witam, jestem Młownioseknikiem z województwa łódzkiego i chce złożyć wniosek na modernizacje w 2018r. i chciałbym się spytać ile trzeba uzyskać punków aby dostać dofinansowanie na obszar D? Żeby załapać się na listę rankingowa trzeba uzyskać 1,5 punktów a żeby być pewnym dostaniem dofinansowania ile trzeba uzyskać punktów? 

Kolega a skladales na mlodego rolnika w tym roku 2017 Wniosek??? Czy w poprzednich latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12
33 minuty temu, audia424 napisał:

Kolega a skladales na mlodego rolnika w tym roku 2017 Wniosek??? Czy w poprzednich latach

Skladalem w pierwszym naborze z PROW 2014-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomas015    2

Witam, jak to było w poprzednich latach (prow 2014-2020) z tą modernizacją?

Jeżeli dostanę te dotacje i kupie ciągnik np za 280.000 to unia zwróci mi 140.000zł, więc "zostanie mi 60.000 z unii" i za rok mogę kupić sprzęt za 120.000zł a unia zwróci mi te 60.000zł?

Tak to działa?

Edytowano przez thomas015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

coś wiecie kiedy będzie nabór z obszaru D , obiło mi sie o uszy że w styczniu ktoś coś podobnie słyszał?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    74

Witam. Mam takie pytanie czy we wniosku  trzeba podać wszystkie działki, które się posiada i dzierżawi{długoterminowo} tzn. działka , którą dzierżawię od sąsiada umowa jest na 10 lat poświadczona w starostwie i składam na nią dopłaty. Jednak sąsiad od jakiegoś czasu chce ją sprzedać jak na razie bez efektu bo chce za nią cenę działki budowlanej i właśnie takie jest pytanie czy mogę nie podawać jej w biznes planie bo może za rok lub dwa uda mu się ją sprzedać i u mnie zmniejszy się powierzchnia gospodarstwa względem wniosku i najprawdopodobniej były by z tego kłopoty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50
18 godzin temu, pedro2 napisał:

Harmonogram 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/zaktualizowany-harmonogram-zaplanowanych-do-uruchomienia-do-konca-2018-r-naborow-wnioskow-z-prow.html

Niech się nikomu o uszy nie obija. A o dokładniejsze info do Jurgiela.. chociaż jak na niego patrzę w tv to on taki ogarnięty, ze pewnie sam nie wie

a czy przypadkiem styczeń nie jest w I kwartale 2018r ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Przypadkiem jest, ale po co pisać coś gdzieś zasłyszane nie pewne jak można sprawdzić to w pół minuty. Nic więcej nie możesz być pewien, mało tego nawet ten 1 kwartał nie jest pewny tak jak budowlanka w tym roku.. wysłannik jurgiela w tv przepowiadal marzec, potem maj-czerwiec a nabór był lipiec/sierpień chyba... 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Lubelskie. Miesiąc po przetargu decyzja odmowna i znowu cała procedura od nowa

Tym którzy się zastanawiają kiedy ruszy nowy nabór radzę by jednak dobrze zaplanowali biznesplan bo to klucz do sukcesu, a nie byle by złożyć,  a  może się uda

 

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Pytanie do osób, które są po kontroli z Modernizacji z obszaru D. Potrzebny jest ten plakat informacyjny o wielkości A3 czy nie sprawdzają tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Mi nie sprawdzali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Ty chyba też jesteś z kujawsko- pomorskiego? Bo właśnie w OR Toruń co pracownik to inna odpowiedź i już skołowany jestem. Czytałem rozporządzenie unijne, które obowiązuje od maja 2016 r. i według niego plakat lub tablica potrzebne są w przypadku dofinansowania przekraczającego 50 tys. euro. Ale księga wizualizacji oparta na tym rozporządzeniu pojawiła się dopiero 1 września 2017 r. I dlatego chciałbym wiedzieć jak to wygląda u kontrolerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hunter871    1

Witam

Zakupiłem już maszyny i teraz zlożyłem wniosek do agencji o zwrot dofinasowania jak teraz dlugo mam czekać na ten zwrot?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6
7 godzin temu, AS2 napisał:

Pytanie do osób, które są po kontroli z Modernizacji z obszaru D. Potrzebny jest ten plakat informacyjny o wielkości A3 czy nie sprawdzają tego?

Poruszyłem ten temat przy kontroli i dostałem taką odpowiedz, że każdy musi mieć plakat  a powyżej 50 tys euro tablica informacyjna. Ja akurat dla świętego spokoju mam tablicę. Jeżeli ktoś nie będzie miał plakatu to agencja może zażądać zwrotu kasy. Takie info dostałem od pracowników którzy zajmują się kontrolą gospodarstw.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG1991    3
Może ktoś z was, który jest po kontroli MGR powiedzieć jak taka kontrola wygląda? Co trzeba przygotować i co sprawdzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

U mnie sprawdzali tylko maszyny


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj