rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

waldek91    1
Dnia 29.10.2017 o 20:01, fokuska napisał:

uważam że nikt tego nie będzie sprawdzał

Tak uważasz. A ja myślałem że te liczby są niezbędne żeby wyliczyć GVA. Skoro zwiększą się nam wydatki a dochody zostaną takie same to wzrost Gva nie zostanie osiągnięty. Nie wiem czy dobrze to rozumiem ale ciekawi mnie ta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

jeżeli np. zwiekszasz stado krów zwieksza ci sie wydatki np na pasze, prąd, wode ale zwiększa ci sie również przychody za mleko. Trzeba tak kombinować żeby ten wzrost o 10% się zgadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primorac    37

Panowie i panewki, ile czasu może trwać to postępowanie ofertowe? Miesiąc temu wrzucone na portal i cisza. To ile w końcu trzeba złożyć tych ofert na maszyny? Po dwie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1
9 godzin temu, fokuska napisał:

jeżeli np. zwiekszasz stado krów zwieksza ci sie wydatki np na pasze, prąd, wode ale zwiększa ci sie również przychody za mleko. Trzeba tak kombinować żeby ten wzrost o 10% się zgadzał.

ok, ja Cię rozumiem. W biznesplanie wzrost mam, tylko w praktyce jak to wygląda. Jeśli zwiększają się wydatki, bo zboże musiałem dwa razy pryskać (tylko taki przykład) a dochody są takie same lub mniejsze (bo gorszy plon) to wtedy wzrostu gva nie ma chociaż w biznesplanie było podane inaczej. Tak ???  Po to chyba trzeba prowadzić tą całą ewidencję przychodów i rozchodów. Sory że tak ciągnę ten temat, ale to jest ciekawe. Może  niech ktoś jeszcze się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie nie wiem czy w dobrym dziale. Jeżeli pracuje zawodowo nie jestem w krusie moge starać sie o modernizacje. Jeżeli tak to ile trzeba pola na ciagnik 100 km. Z góry dziękuje za odpowiedz!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choper    1

Witam, orientuję się ktoś ile czasu trzeba czekać na jakąś odpowiedź z agencji po złożeniu protokołów z postępowania w Mazowieckim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1
13 godzin temu, waldek91 napisał:

ok, ja Cię rozumiem. W biznesplanie wzrost mam, tylko w praktyce jak to wygląda. Jeśli zwiększają się wydatki, bo zboże musiałem dwa razy pryskać (tylko taki przykład) a dochody są takie same lub mniejsze (bo gorszy plon) to wtedy wzrostu gva nie ma chociaż w biznesplanie było podane inaczej. Tak ???  Po to chyba trzeba prowadzić tą całą ewidencję przychodów i rozchodów. Sory że tak ciągnę ten temat, ale to jest ciekawe. Może  niech ktoś jeszcze się wypowie.

nikt wiecej Ci się nie wypowie bo każdy tylko zadaje pytania a nikt nie odpowiada.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Dnia 28.10.2017 o 15:32, Tomek22081 napisał:

Ile potrzebnych było punktów aby załapać się w świętokrzyskim? Prosiłbym też o orientacyjne miejsce na liście

Ciezko powiedzieć, podobno powyzej 5 lub 6. Ogólnie było kasy na 646 wniosków. Kiedys była zieona lista i bez problemu... Zreszta co to juz da, kto dostał odmowe to juz "po temacie"...W 2018 r ma być nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
14 godzin temu, rolnik0987654321 napisał:

Witam mam pytanie nie wiem czy w dobrym dziale. Jeżeli pracuje zawodowo nie jestem w krusie moge starać sie o modernizacje. Jeżeli tak to ile trzeba pola na ciagnik 100 km. Z góry dziękuje za odpowiedz!

 

Można się starać ale trzeba spełnić minimalne wymagania 

- pole w dopłatach  około 15ha ( z uprawami typu kukurydza, pszenica, jęczmień ale mogą być inne ważne aby nie były to same łąki) + ewentualnie zwierzeta  wtedy wystarczy około 11ha
- na taki ciągnik trzeba około 15ha jeżeli w gospodarstwie nie ma żadnego ciągnika oficjalnie na siebie
- faktura za sprzedaż na min tys w okresie roku wcześniej przed naborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
w mazowieckim sprawdzają teraz postępowania złożone na koniec lipca, ja czekam i czekam i jeszcze poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek22081    0
7 godzin temu, Marl napisał:

Ciezko powiedzieć, podobno powyzej 5 lub 6. Ogólnie było kasy na 646 wniosków. Kiedys była zieona lista i bez problemu... Zreszta co to juz da, kto dostał odmowe to juz "po temacie"...W 2018 r ma być nabór.

Wlasnie pytam dlatego, bo jest kolejny nabor i nie wiem czy ryzykowac kiedy wychodzi mi 4,5pkt :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, dirk41 napisał:

w mazowieckim sprawdzają teraz postępowania złożone na koniec lipca, ja czekam i czekam i jeszcze poczekam

to ja znów idę na rekord w pierwszej połowie marca złożyłem wniosek o zmianę w biznesplanie młodego rolnika dzwoniłem ostatnio i jeszcze leży to już lekkie przegięcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

To długo heh ja też zmieniałem  biznesplan cały tyle za na Kujawach to 3 tygodnie i wszystko zatwierdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
o zmiany w młodym rolniku to ja czekałem miesiącami, i do roku się udało po kilkunastu telefonach, tak że do rekordu daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

nie orientujecie się chociaż wydaje mi się moje pytanie retoryczne czy można wziąć drugi ciągnik jak w poprzednim naborze wziąłem ciągnik ?  Czy nie ma jakiegoś innego programu który mógłbym to podciągnąć ? Bo chyba PROW 2014-2020 raczej na 100 nie da się. Różnicowanie tez kiepsko bo chyba trzeba mieć firmę 2 lata przed złożeniem wniosku

@HANK tak ale ja nie miałem szans na naturę ale ma ktoś może przecieki że lobby ciągnikowe wierci dziurę w Arimr żeby wprowadzić ciągniki troszkę nie chce mi się wierzyć że nie wrócą !

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

był ostatnio nabór na obszary natura 2000 i osn i można było brać na ciągnik, ale mniejszy zwrot był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Dnia 3.11.2017 o 17:17, Tomek22081 napisał:

Wlasnie pytam dlatego, bo jest kolejny nabor i nie wiem czy ryzykowac kiedy wychodzi mi 4,5pkt :/

 

Zależy jakie ustalą przepisy i ilu będzie chętnych. Ja swój wniosek napisałem sam. Jak sam umiesz lub masz kogoś kto Ci tanio zrobi to spróbować można.

Wie może ktoś dlaczego są tak okrojone listy rankingowe? Zajrzałem do swiętokrzyskiej listy i widze, że jest ponad 700 rolników. A co z pozostałymi? było ponad tysiąc nazwisk chętnych na dotacje :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
16 godzin temu, Marl napisał:

Zależy jakie ustalą przepisy i ilu będzie chętnych. Ja swój wniosek napisałem sam. Jak sam umiesz lub masz kogoś kto Ci tanio zrobi to spróbować można.

Wie może ktoś dlaczego są tak okrojone listy rankingowe? Zajrzałem do swiętokrzyskiej listy i widze, że jest ponad 700 rolników. A co z pozostałymi? było ponad tysiąc nazwisk chętnych na dotacje :) ?

z tego co ja wiem to pozostali tylko ci co mają podpisaną umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@dirk41 : Ja byłe po 2 poprawkach ale umowy nie podpisałem.Czyli jednak jest inaczej. 

Wyleciałem daleko na listę i odmowę listowna dostałem. Nie przeglądałem rankingów, odpuściłem temat...  Wczoraj zajrzałem i awans o prawie 300 pozycji.

Stąd moja ciekawość dlaczego tak jest. Kasy było na 650 wniosków, lista ma ponad 700. Chyba, ze te osoby z konca listy to jakaś "ławka rezerwowych" :/ :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkaz    0

Dziś upłynął termin składania ofert w moim postępowaniu ofertowym. Mam tylko jedną ofertę(tą która mnie interesuje) i  jak teraz zakończyć postępowanie, tz jak ma wyglądać protokół i jakie dokumenty dostarczyć teraz do Agencji w celu sprawdzenia postępowania ofertowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

gotowy protokół oraz informację o wyniku postępowania można pobrać z poradnika konkurencyjności ze stronu ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj