Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11443 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 11 luty 2014 - 14:21

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kolego a podasz gdzie czytałeś o tym pomniejszeniu o piniądze z MR?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 21:31
  •  

#1222 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 11 luty 2014 - 14:36

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @damianzbr To jest maksymalna wartość dla producentów trzody w skład wchodzi na pewno wszystko co ma na celu rozwój produkcji (budynki, technologie, programy, urządzenia, maszyny). Ale czy maszyny do uprawy roli typu ciągniki, przyczepy, prasy i inne tego nie wiem bo nie ma dokładnie opisane.
@ChiquuitaB Jednak źle przeczytałem więc skasowałem tamtą wiadomość i już prostuje gdyż nie dotyczyło do MR a RMG (restrukturyzacja małych gospodarstw).
Otóż w warunkach Modernizacji gospodarstw rolnych jest coś takiego: Podane limity zwrotu a pod spodem:
"Jeżeli beneficjent ubiega się o pomoc albo przyznano mu pomoc w ramach działania „Restrukturyzacja małych gospodarstw” wyżej wymienione limity pomniejsza się o wysokość premii."
Natomiast w warunkach Restrukturyzacji małych gospodarstw jest coś takiego:
"Pomocy nie przyznaje się:
osobie, która jest beneficjentem jednego z poniższych działań: „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013, „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Premia dla młodych rolników”, „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” objętych PROW 2014-2020."
Według mnie to się wyklucza... ;>

Na tej stronie co już nie raz padł link http://www.minrol.go.../PROW-2014-2020, pierwszy od góry plik pdf do pobrania, ten o wadze 2,18 MB. Strony 110 i 128

Edytowany przez Kamillo0, 11 luty 2014 - 14:39.

#1223 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 11 luty 2014 - 14:44

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a ja sprostuję odnośnie 1,5mln dla producentów świń. Owszem będzie taka pula ale dla producentów prosiąt, bo dla producentów tuczników to już jak i dla krowiarzy max 500 tyś oczywiście dotyczy to budynków. Jakby kto nie wiedział to z tych 500 tyś to można przeznaczyć w całości albo na budynki albo max 200 na sprzęt i 300 na budynek. NIE MA 500 na sprzęt nawet jak hodujesz jedwabniki;P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#1224 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 11 luty 2014 - 14:57

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przypomniała mi się scenka z filmu o jedwabnikach. :D Jedwabniki są chyba wykluczone ale pewny nie jestem. :P Ale tu Cię zaskoczę jest 500 na sprzęt jako zwrot ale tylko dla usługodawców, na dodatek tych co już minimum 2 lata pełnią usługi a nie chcą dopiero zacząć. :)
Nie znam się za bardzo na produkcji trzody ale chyba najpierw są prosięta a potem są świnie więc to się chyba łapie? Oczywiście jeśli te prosięta nie są kupowane tylko od posiadanych matek. :D
Ogarnął ktoś przez ile czasu trzeba prowadzić rachunkowość?

"Nie przewiduje się możliwości uzupełnienia kwalifikacji zawodowych przez beneficjentów poddziałania „Premie dla młodych rolników”. Kwalifikacje rolnicze, wynikające z wykształcenia lub stażu pracy w rolnictwie i szczegółowo określone w przepisach krajowych, są wymagane w przypadku każdego wnioskodawcy."
Tak, że tak :D

Edytowany przez Kamillo0, 11 luty 2014 - 15:01.

#1225 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 11 luty 2014 - 16:02

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kamilo na kieruj mnie na zapis mówiący o 500 tys zł dla usługodawców. Niezmiernie mnie to zainteresowało.

#1226 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 11 luty 2014 - 17:20

Tak ale trzeba pamiętać, że to nie jest Modernizacja Gospodarstw Rolnych tylko 6.7.4 Poddziałanie: Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych, wsparcie sięga 500k z czego na traktor możesz dostać 100. Ponadto:
Pomocy nie udziela się podmiotom, które skorzystały z pomocy finansowej w ramach
następujących działań objętych PROW 2007-2013:
„Modernizacja gospodarstw rolnych”,
„Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”,
„Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

wspominałem o tym, coś chyba nie dokładnie czytałeś :P a o jedwabnikach to dobrze trafiłeś :D to akurat miałem na myśli xD
@damianzbr poczytaj ogólnie o działaniach 6.7 bo tam różnie jest kwoty 100k, 60k, 500k coś się zawsze znajdzie

Co do tych prosiąt to usłyszałem to od Pań (dyrektorek) z ARiMR które były na spotkaniu organizowanym przez Farmera "Narodowe wyzwania na Narodowym" czy jakoś tak, i bardzo się zadziwiłem tym podziałem. Nie znam się na produkcji prosiąt być może postawienie chlewni na xxx macior może być ogromnie kosztowne. Jak dla mnie jako zwykłego chłopa jest logiczne że produkcja żywca wieprzowego nie kończy się na prosięciu i gdzieś to trzeba sprzedać i to na pewno nie jest ubojnia wiec gdzie skoro pomoc się uszczupla na tuczarniach. Widocznie szefowie ARiMR i minister rolnictwa świnie to tylko w sejmie widzieli na oczy ;)

Edytowany przez melon10641, 11 luty 2014 - 17:26.

#1227 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 11 luty 2014 - 17:39

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @damianzbr W moim poście #1222 na tej stronie masz link i według opisu tam podanego wybierz plik a potem czytaj strony 128-30 (punkt 6.7.4).

Powiem Ci melon szczerze, że poświęciłem na te 61 stron prawie 3 godziny oczywiście z przerwani i myślami czy czytać dalej, bo większość pytań jest taka sama. :D Co do zwrotu na usługi to masz racje z ciągnikiem ale ja napisałem, że ogólnie jest tyle na sprzęt, nikt nie pytał ile jest na ciągnik. :P Dali spory popis, ktoś kto prowadzi usługi minimum 2 lata i np. chce zakupić nową sieczkarnię to nie ma teraz się co zastanawiać bo sporą część mu zwrócą, a przecież za 1 mln zł ktoś nakupi sporo maszyn do już posiadanego ciągnika bo chyba jak prowadzi usługi to jakiś ciągnik ma i jeszcze mu 500 tysięcy zwrócą. ;)
W przepisach zazwyczaj nie ma logiki tylko sztuczne słowa. Oni się starają ubrać te swoje przepisy jakoś w słowa ale jak zwykle robią to tak, że zwykły rolnik albo nie zrozumie i zrezygnuje albo nie spełni oczekiwań a pozostawiają ciągle luki dla cwaniactwa.

#1228 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 11 luty 2014 - 18:09

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No widzę widzę. Czyli co zakładać firmy teraz, prowadzić 2 lata i można brać maszyny bez ograniczeń. No z malutkimi. Więc nie jest tak źle jak straszyli. Szkoda że ci co dostali micro nie mogą się rozwijać w tym programie.

A nie wiecie jak to jest z nr. producenta rolnego. Wiadomo małżeństwo ma wspólny nr. A gdyby tak podpisali intercyzę?

#1229 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 11 luty 2014 - 18:20

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Intercyza nie wchodzi w grę, zostaje tylko rozwód i inny adres zamieszkania .

#1230 Share mrursus7

mrursus7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 11 luty 2014 - 18:32

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @Kamilo0
Po pierwsze nigdzie nie napisałem że chce ciągnik bo chce. On ma podnieść moją wartość gospodarstwa bo 2 lata temu przejąłem gospodarstwo i ciągle sie rozwijam. Nie będę sie rozpisywał co zamierzam nim robić i na ilu ha będzie chodził bo za rok może byc tylko i wyłącznie wiecej. Chce aby uzyskać jak najwiecej informacji na temat Modernizacji czy sie uda czy nie. Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 11 luty 2014 - 19:59

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @damianzbr Też o tym pomyślałem tylko, że trzeba prowadzić księgowość i się rozliczać, wszystko na faktury więc i cena wzrasta a który rolnik zapłaci więcej za usługę jak Pan Mietek zrobi to za flaszkę. :D
@mrursus7 To radzę przeczytać projekt (link wcześniej) PROW 2014-2020 głównie strony 105 - 133. To tylko 29 stron dużym drukiem a zawarte są tam wszystkie informacje. Jeśli czegoś tam nie zrozumiesz wtedy pytaj tutaj.

#1232 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 11 luty 2014 - 20:57

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych "Zalesienia gruntów rolnych będą wykonywane na gruntach użytkowanych jako grunty orne oraz sady;"
Ma się rozumieć że łąki nie mogę zalesić ?? Nie wiecie od kiedy będa przyjmowane wnioski o zalesianie :)
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

#1233 Share Piotrek96

Piotrek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 luty 2014 - 21:21

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Piszemy o budowach nowych obór... Ciekawe tylko czy po zniesieniu kwot produkcja mleka będzie się wogóle opłacać... Bo za złotówkę albo mniej za kilogram raczej ciężko byłoby przeżyć...

#1234 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze :) Nowinki technologiczne i innowacyjne :)

Napisany 11 luty 2014 - 21:25

@damianzbr W moim poście #1222 na tej stronie masz link i według opisu tam podanego wybierz plik a potem czytaj strony 128-30 (punkt 6.7.4).

Powiem Ci melon szczerze, że poświęciłem na te 61 stron prawie 3 godziny oczywiście z przerwani i myślami czy czytać dalej, bo większość pytań jest taka sama. :D Co do zwrotu na usługi to masz racje z ciągnikiem ale ja napisałem, że ogólnie jest tyle na sprzęt, nikt nie pytał ile jest na ciągnik. :P Dali spory popis, ktoś kto prowadzi usługi minimum 2 lata i np. chce zakupić nową sieczkarnię to nie ma teraz się co zastanawiać bo sporą część mu zwrócą, a przecież za 1 mln zł ktoś nakupi sporo maszyn do już posiadanego ciągnika bo chyba jak prowadzi usługi to jakiś ciągnik ma i jeszcze mu 500 tysięcy zwrócą. ;)
W przepisach zazwyczaj nie ma logiki tylko sztuczne słowa. Oni się starają ubrać te swoje przepisy jakoś w słowa ale jak zwykle robią to tak, że zwykły rolnik albo nie zrozumie i zrezygnuje albo nie spełni oczekiwań a pozostawiają ciągle luki dla cwaniactwa.

Zawsze można tak zrobić że kupuje się ciągnik na usługi ale nie ma chętnych na te usługi i nie ma co robić więc ciągnik pracuje we własnym gospodarstwie. Czy tak nie można zrobić ?

#1235 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 11 luty 2014 - 21:58

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych NIE można, bo każda motogodzina jest rozliczana na Fa-VAT i musisz zapłacić VAT, i możliwy jest podatek przy dodatnim saldzie...

#1236 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze :) Nowinki technologiczne i innowacyjne :)

Napisany 11 luty 2014 - 22:00

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych No ale jeżeli bym wziął siewnik czy jakąś maszynę to jak mi sprawdzą czy ja nią robiłem usługi czy nie ?

#1237 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 11 luty 2014 - 23:31

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Musisz mieć konkretna ilość wyrobioną. Na to musisz mieć papiery czyli faktury. Przeczytaj dokładnie, tam coś było wspomniane. Motogodziny każdej akurat Ci nie rozliczą bo zawsze jest dojazd, przestawianie maszyny, praca na swoim terenie ale trochę papierów trzeba mieć ile to pewnie zależy od gospodarstwa albo od jakiś wytycznych, które może pojawią się w ostatecznej wersji Projektu.
"wnioskodawca deklaruje obowiązek dokumentowania świadczenia usług rolniczych, co związane jest z zabezpieczeniem przed ryzykiem tworzenia sztucznych warunków w celu uzyskania wsparcia, tj. zakupu maszyn rolniczych, które przede wszystkim będą używane we własnym gospodarstwie rolnika, a nie w celu prowadzenia działalności gospodarczej zapewniającej dochód."
Oczywiście w ciągu 5 lat wartość twojego przedsiębiorstwa musi wzrosnąć o 20%. Stety albo niestety teraz ciągnik na usługi ma być głównie na usługi ale zawsze można to obejść. :)

Edytowany przez Kamillo0, 11 luty 2014 - 23:40.

#1238 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 11 luty 2014 - 23:39

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych panowie usługi to nie ten temat a na marginesie to jak brales na roznicowanie to mozesz pracować u siebie bo to jest prawo rynku i tyle niema popytu niema uslugi a nikt niema prawa porównywac faktury do mtg bo to nie logiczne ale w nowym róznicowaniu niema juz być uslug dla rolnictwa niestety

Edytowany przez maniek20, 11 luty 2014 - 23:42.

#1239 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 11 luty 2014 - 23:51

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to jest temat o PROW więc Cie oświecę usługi to forma pomocy zawarta w projekcie PROW. Liczenie motogodzin jest logiczne jeśli w warunkach jest zastrzeżone, że beneficjent ma obowiązek dokumentowania świadczenia usług bo co jeśli przyjedzie kontrola i taki ciągnik na liczniku ma 300 mth a faktury żadnej? PROW nie jest po to aby ludzie kupowali sobie maszyny bo tak chcą ale po to aby kupowali bo są im potrzebne. Jest tyle programów, jeśli się nie łapiesz na jeden, złóż na drugi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 luty 2014 - 00:00

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Maniek co Ty wymyślasz jakie prawo popytu..a jak ktoś robi landrynki i się nie sprzedają to co ma je jeść pełną gębą haha, słynny piekarz który dawał chleb potrzebującym też zapłacił podatek.... Jak robisz u siebie to działa tak samo jak byś był na usłudze bo maszyna jest wzięta na usługi i kropka. A przy maszynach to trzeba mieć ciągnik i czy się sieje czy wozi obornik to motogodziny na ciągniku lecą. Można też było brać różnicowanie na wypożyczanie ale wtedy stawka VAT 23%

Edytowany przez gospodarny1992, 12 luty 2014 - 00:04.